10 Fapte despre Morgan Fremen

Fapt 1. Debutul actorului lui Morgan Freeman a avut loc atunci când ia fost încredințat rolul principal în jocul școlar.

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Dacă nu afișați violență pe ecran, oamenii vor crea propriile lor. Și acest lucru este mult mai grav. "







Faptul 2. Morgan Freeman a refuzat o bursă la prestigioasa Universitatea de Stat Jackson (el a fost invitat la departamentul de teatru) și la vârsta de 18 ani a fost înscris în Forțele Aeriene ale SUA.

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Matematicienii cred că Dumnezeu este în ecuații, neurologii sunt siguri că Dumnezeu este în creier, iar programatorii sunt siguri că Dumnezeu este unul dintre ei".

Fapt 3. Morgan Freeman dansează perfect. La începutul carierei sale artistice, a lucrat ca dansator la diverse spectacole din New York, Los Angeles și San Francisco.

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Locuiesc alaturi de mine pe tot parcursul vietii. Și, prin urmare, știu totul despre mine că pot. Prin urmare, când mă uit la mine pe ecran, mă văd încontinuu. E plictisitor.

Faptul 4. Morgan Freeman joacă practic profesionist golf, el este primul vreodată american care a "făcut" faimosul curs de golf cu 19 găuri în Legend Golf Safari Resort în Africa de Sud.

10 Fapte despre Morgan Fremen






Citat: "În adevăr, nu pot face nimic. Dacă nu e vorba de actorie și de golf, bineînțeles. "

Fapt 5. Când Morgan Freeman a împlinit vârsta de 65 de ani, și-a adus aminte de zilele armatei și sa îndreptat un permis de pilotaj. Freeman are trei avioane proprii - două "Cessna" și "Emivest".

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Nu trebuie să lucrez. Nu m-am îngrijorat de mult timp. Tot ce fac eu, fac numai pentru plăcere. "

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Există în filmografia mea rolurile pentru care merit un Oscar?" Doamne, ele sunt toate! ".

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Nu mi-e frica de rolurile principale. Nu mă apasă, dimpotrivă, mă simt mai liber. Sunt bun la asta. Din cauza asta m-am născut.

Fapt 8. Morgan Freeman este singurul afro-american care a jucat în trei filme premiate cu Oscar: "Miss Daisy's Chauffeur", "Unforgiven" și "A Million Dollar Baby".

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Nu am fost niciodată un luptător activ împotriva rasismului. Cred că dacă nu-ți plac niște oameni, trebuie doar să le eviți și să-ți trăiești viața ".

Fapt 9. Principala sursă a inspirației sale de actorie Morgan Freeman consideră filmele cu Gary Cooper.

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Am trăit în filme toată viața mea, toate vedetele filmului meu de profesor. Tocmai veniți la site și urmăriți cât de natural sunt în acest mediu. Trebuie doar să fii la fel.

Fapt 10. Filmele preferate ale lui Morgan Freeman sunt: ​​"King Kong", "Exact at Noon", "Moulin Rouge", "Josie Wales - Outlaw" și "Moby Dick".

10 Fapte despre Morgan Fremen

Citat: "Nu am niciodata pește. Mi-e teamă să prind ceva care mă va mânca.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: