5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre machiaj pe site il de boté

Dacă credeți că statisticile, ochii - aceasta este partea pe care bărbații o acordă în primul rând atenție. Poate că, de aceea noi, fetele, petrecem atât de mult timp și atenție asupra machiajului ochilor.







Cosmetica corect selectată și aplicată pentru câteva minute ajută la transformarea literală a feței și o face mai vie, expresivă și atractivă. Există 5 produse importante, fără care în acest caz pur și simplu nu se poate face!

Desigur, nu este necesar să utilizați întotdeauna toate aceste instrumente dintr-o dată, dar acestea ar trebui să fie întotdeauna incluse în arsenalul dvs. de frumusețe.

Dacă sunteți îngrijorat de o astfel de problemă ca vânătăi sub ochi, începeți machiajul ochilor cu aplicarea de concealer. Aceasta va ajuta la mascarea acestor neajunsuri și la ascunderea semnelor de oboseală. Nuanța remedierii trebuie să fie ușor mai ușoară decât înseamnă tonul de bază: în acest caz, ochii vor arăta odihnă, iar ochii sunt clari și proaspeți. Dacă vânătăile au o tentă purpurie pronunțată sau albăstrui, alegeți un coș cu pigment galben sau portocaliu. Aplicați o cantitate mică de medicament în mod punctual sub fiecare ochi, apoi mișcări ușoare, amestecând din colțul interior al ochiului spre exterior.

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre machiaj pe site il de boté

Ingrijirea ochilor contureaza Maestro Eraser Concealer, Giorgio Armani

Există mai multe opțiuni pentru machiajul ochilor, pentru care puteți lua cu ușurință umbrele necesare. Este important să luați în considerare modelul dvs. de culoare, precum și forma și dimensiunea ochilor. Pentru un machiaj clasic ochi folosesc, de obicei, 3 nuanțe de culori: lumina este aplicat pe pleoapa mobilă din colțul interior al ochiului si sub sprancene, de mijloc - partea principală a materialului rulant al secolului, iar cel mai întunecat - colțul exterior al ochiului de-a lungul liniei genelor și a cutelor, ajustarea formei ochi pe cont propriu. Acest machiaj este potrivit pentru toată lumea, trebuie doar să alegeți scala potrivită. Pentru a nu fi confundat cu alegerea nuanțelor, este mai bine să cumpărați imediat un palet potrivit.

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre machiaj pe site il de boté

Eyeshadow Wanted Ochi Palette Eye Shadows Quartet, Helena Rubinstein

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre make-up pe site-ul il de boté

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre make-up pe site-ul il de boté

Paleta de umbre pentru ochi Ombre Absolue Quadro, Lancome

rimel

Stadiul final al machiajului ochilor este rimelul. Vă permite să măriți volumul, forma și lungimea genelor, făcând ochii mai vii și mai expresivi. Mascara este aplicată pe genele superioare și / sau inferioare în 1-2 straturi în rotație. Pentru ca produsul să se așeze fără probleme și fără bulgări, puteți pulveriza ușor genele. Când aplicați carcasa în mai multe straturi, nu uitați să lăsați fiecare să se usuce înainte de a aplica următoarea.

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre make-up pe site-ul il de boté

Rezistent la apa Mascara Rezistent la apa impermeabil Mascara, Clinique

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre make-up pe site-ul il de boté

Mascara mascara de intensitate neagra, DolceGabbana Make Up

Ce machiaj de ochi folosești cel mai des?

Produse relevante din magazinul online:

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre machiaj pe site il de boté

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre machiaj pe site il de boté

ediție limitată de noutate

5 produse importante pentru machiajul ochilor - make-up - totul despre machiaj pe site il de boté

Yves Saint Laurent

Folosesc toate mijloacele descrise, dar cel mai adesea alte persoane ascund. De asemenea, puteți adăuga o bază pentru rimel.
Baza sub umbre a apreciat, deși am cumpărat o versiune bugetară a lui Vivienne Sabo, funcționează perfect. Dar este foarte incomod să o folosiți. Ea este într-un borcan fără perii, aplicatoare, textura este strânsă, ca ceara de ceară. Acesta trebuie să fie aplicat cu degetele, nu-mi place deloc, dar și formați degetul este dificil, sub unghii bătute cu ciocanul pe pleoapa cade prea tugovato. Dar dacă totul se dovedește, rezultatul este bun.
Baza MUFE este interesantă, altele din revizuire nu sunt lăudate.

De la buget lauda Lumen și Essence este bună. Sunt cu un aplicator, este convenabil să se aplice.







Mulțumesc. Dar Lumen nu este lăudat, iar Essens nu a auzit nici măcar.

La mine Lumen și Bobbi Brown, și așa Lumen nu este decât nu mai rău decât BB, așa că folosesc două, este convenabil să luăm Lumen în excursii, tk. ea într-un tub mic, și BB într-un borcan de sticlă!

Mulțumesc. Dar Lumen nu este lăudat, iar Essens nu a auzit nici măcar. Aici pe site-ul doar cele mai Lumen și laudă.

La mine, Ljumine, altul chiar să încerce nu ar fi de dorit - perfect pe care umbrele păstrează.

Am încercat-o pe Chanel. umbra sa apropiat mai bine. decât EL, și în ziua curentă este mai puțin în "dulciuri" (nu știu cum să scriu mai exact) se întâmplă.

Am o bază sub umbrele MAS. nu rău, dar nu o capodoperă. Recent, este lipsit de valoare, pentru că Prefer mult să folosesc agentul de încleiere Chanel ca bază pentru umbre. aici merge pe ura și pentru scopul propus și nu :)
Eu folosesc două îngrășăminte - Chanel și Armani. acesta din urmă acoperă, dar foarte ușor, un strat subțire. Chanel este mai dens, textura mousse.
carnadasi folosesc cea mai mare parte Chanel, rezistent la apa. mai bine pentru mine până când am găsit-o.
Cerneală indiană. Ei bine, până acum s-au oprit la Dior Ecstasy și ultimul Chanel tridimensional.

Eu folosesc totul, cu excepția bazei de date. deși probabil că trebuie să cumpărăm)

Am o bază pentru a face machiaj pentru Lumine. Îmi place calitatea, umbrele durează toată ziua. Paleta umbrelor Dior și Lancome. Dar de obicei cumpăr cerneală indiană prin hipnoză. Mi-a plăcut noutatea Chanel (care a fost tipărită pe imprimantă).

Eu folosesc gardienii numai la salii de noapte la bar / club. Uneori chiar seara pe drum. Mai mult ca un creion. Umbre, de asemenea, folosesc rareori și numai nuanțe naturale (cu excepția albastru-cerneală). Cerneala este întotdeauna maro în timpul zilei (negru seara). Folosesc baza de date foarte rar (de obicei în situații precum tubulatura). Dar folosesc mereu un antioxidant. Chiar daca pielea sub gazele nu arata rau, atunci o picatura mica se pune. Au fost: EL, Rouge Bunny Rouge, Dior, HR, Lancome, ISL. Îmi place Rouge Bunny Rouge.

Katya, dar nu usuca pielea?) Cred ca pot cumpara, dar nu stiu ce .. Am o subtire sub ochi, nu vreau sa subliniez ridurile mimice ..

La mine prea subțire. Chiar și ridurile aveți deja pe partea exterioară ((eu sunt pe partea exterioară nu este nanoshu numai pe interior și rasstushovyvayu degetul pe centru și pe marginea ciliar. Pentru mine acest lucru este cel mai bun corectorul pentru ziua de azi. Nu se usuce. Chiar dacă ar fi uscat un pic (dacă exagera), este încă mai mică decât restul Există două nuanțe :. 023 și 024. 024. eu iau vara doar dreptul.

Dar este foarte ușoară, nu ca chit. Vânătăile puternice nu se vor ascunde, ci din cauza iluminării, le distrag atenția. Dacă aveți nevoie de machiaj (de exemplu, pe drum), atunci nu se poate face față dacă vânătăile sunt puternice. Dar pentru fiecare zi este destul. și seara, din nou, dacă vânătăile nu sunt puternice.
* câte "vânătăi puternice"))

Eu, mulțumesc lui Dumnezeu, problema vânătăilor sub ochi, nu deranjează. Doar în cursul zilei, totul
la fel apare oboseala, iar pe ochi este vizibilă

Aici și am nevoie de pe vnutrennym.Tak am pulverizat un pic, dar apoi se usucă, deci
M-am gândit la corector.

Nu utilizați pulbere. Trebuia să trec peste corectorul de pe suprafața corectorului pentru a elimina strălucirea și pentru a rezolva rezultatul. Apoi aici pe site am învățat că nu este necesar să faceți acest lucru pentru a nu exista riduri, dar pentru mine a fost sălbatic "Cum nu este necesar". Și cum? Pentru a merge cu cititorul de probe în pliuri? Plimbare cu efectul pielii umede sub ochi. Dar când a început să observe ridurile, a scuipat pulberea și a început să folosească doar un corector. Sunt obisnuit cu asta si acum imi place. Acum le folosesc doar pe ei.

Ce oroare (și eu o fac) Pe toată fața mea, trec prin praf sub ochii mei și peste ..

În general, sunt un susținător - minim de produse cosmetice decorative pe față. Ca ceva proaspăt
uite)

De asemenea, îmi plac minima machiajului. Sunt pictat în nuanțe naturale. Tonal Nu folosesc (numai în timpul iernii și pe site-uri separate). Pulbere este, de asemenea, numai în timpul iernii la sfârșit de săptămână pentru seara. Un strat subțire de rassypushki pentru fixarea machiajului mă duc și asta este. În vara pentru mine 4 agenți sunt suficienți. Pielea devine mai bună, proaspătă, mai curată, da. Se vindecă ca și cum ar fi fără machiaj. Și ea a devenit un aderent al unei fețe minunate de bronzare. Anterior, dimpotrivă, m-am gândit că decorez un bronz, dar acum îl minimalizez pe față (nu mă fac în mod special la plajă) și mă apăr. O față strălucitoare (ușor atinsă de un bronz sau bronz) arată mult mai tânără, mai curată și mai proaspătă. Mai mult feminin)
Irin, oprește-te! Cel puțin sub ochi.

Asta e tot, toată lumea. Stop (((I, de asemenea, de la resurse tonale pentru vara refuza pulbere rămâne. Este Sufar de luciu gras. Eu folosesc și șervețele ștergătoare și creme încercați vara pentru a lua cu o textură ușoară. Cine a luat Chanel crema-gel. Dar în timp ce strălucitor (((

Sunt un fan al hidratării, nu a mai existat niciodată un covor. Dar mai devreme am folosit praf și am observat că grăsimea de pe față era deja densă. Fața era în mod constant zhilnilos. Și acum am continuu hidratarea pielii și de a folosi șervețele Shiseido. Pare bine, nu sunt flatat. Folosiți hârtie termică? Am petrecut aici experienta cu apa de struguri Kodali. De obicei, în trenuri, este întotdeauna uscat și la sosire mă uit deja deja gras și obosit. Ștergeți pielea, nu ștergeți, dar este încă grasă. Ca și cum am luat această apă pe șosea și la fiecare jumătate de oră (am văzut-o) mi-a stropit fața. Am venit absolut mat. O strălucire slabă nu era deloc! Prin urmare, concluzia: hidratare și hidratare din nou! Dacă nu utilizați frecvența vocală, aplicați apoi felia în timpul zilei. Am sfătuit-o pe prietenul meu să facă acest lucru (ea lucrează toată ziua într-o cameră uscată, iar pielea a devenit, de asemenea, grăsime, în comedones) și ea a observat, de asemenea, diferența. Adevărul nu este pe pudră (

Produsele de protecție solară și pulverizarea constantă cu apă - din păcate, lucrurile nu sunt foarte compatibile :( Dacă în mod frecvent stropire, atunci, poate că nu de fiecare dată, dar actualizarea SPF-ecran este necesară din timp în timp

Pentru mine, fundația și lucrurile de vară sunt incompatibile, totuși ..
Obișnuiam să mă ador să mă bronzez și mi-a plăcut foarte mult soarele. Și acum
Încerc să protejez fața, totuși, ea continuă să tânjească. O arsură puternică a soarelui pe măsură ce eternează, ceea ce este complet inutil)

Am oprit arderea după ce am văzut o fată în lift. Munca mea a fost mai devreme într-o altă cameră și ne întâlnim de multe ori pe podea pe coridor. Fata este frumoasă, bine îngrijită, întotdeauna într-un bronz puternic. După ce ne-am mutat și ne-am găsit pe etaje diferite, nu am mai întâlnit-o de mai mult de un an. Apoi a văzut în lift, aproape. Fetelor, cum sa schimbat! Pielea de pe față este similară cu pământul crăpat.

Da, în cele din urmă de bronzare vârstele bine, din păcate, :( am 25ti ani se realizează întotdeauna pe mare Face SPF 50 și luați în oraș, de asemenea, cu SPF După călire, uneori, aud: .. „Oh, și ce este ești tanini, pentru sărbători, puteți obține, de asemenea, un bronz la negru „- dar este mult mai scump din piele Luna merge destul de întuneric -. și apoi pielea nu se poate salva, bine, el.

Iată-l! De la distanță, arată frumos, iar pe față, priviți în jur, totul este acolo
"scris". Prin urmare, până când este prea târziu, a început să protejeze, dar SPF am un maxim de 30,
Cred că este bine, decât nimic)
Prin urmare, sub ochii ridurilor, sunt cel mai îngrijorat, nu vreau să sublinieze decorativul.

acest lucru este sigur, praful usuca foarte mult pielea ochilor.

corectorului I în prezent Carita, pentru durabilitate umbre sigiliu ochi mufe (sigiliu Aqua în noua versiune), umbra cele mai diverse, creion de ochi Shiseido versiunea veche într-o carcasă metalică și culoare - Dolce & Gabbana si Collistar, dar toate în căutare de linie va fi în curând - noul corp de plastic din Shiseido - nu vreau, ochii de plajă dolche în cazul în care ochiul devine, dar tonul de cerneală prelungire Sunt fericit.

Eu folosesc toate cele de mai sus în articol, bine, plus, desigur, de asemenea, creioane și o bază pentru cerneală.

Este interesant să încerci baza de la Clarence

Eu folosesc toate cele de mai sus enumerate în starea de spirit)))
Corectorul pentru mine este cel mai bun - Armani
Baza pentru umbre este lichida, deoarece apa MUFE AQUA SEAL - se umbreaza toata ziua pentru a se mentine cu ea
Chinel și Guerlain-albastru
Creioane - doar Chanel rezistent la apă
Shadow-Chanel, Armani în planurile lui Burberry
Mascara este în cea mai mare parte albastru, maro și vinete, negrul este doar pentru rujul roșu.

Eu am doar mascara si concealer - nu ies fara celalalt (
fără restul pe care îl conduc complet, umbrele sunt foarte rare și chiar baza și, de cele mai multe ori, nu mă deranjez

Pentru o lungă perioadă de timp deja folosesc umbre, cerneală, concealer și creioane au fost adăugate mai târziu (nu le place, dacă este corect, precum și podvodki, în general). acum și baza în curs (în special unele umbre taaaaaak sunt transformate! și mai devreme a crezut că umbrele rău)

acum și în cursul bazei (mai ales unele taaaaaak umbra transformat! cum se credea anterior. umbra care săraci) Ei bine, nu intrigat!) totul. sa decis. Cumpar o baza si din nou testez toate umbrele mele "rele". ) Poate că vor avea oa doua șansă?)))

probabil voi încerca și baza de date))

recenzie utilă, vă mulțumesc!

Eu folosesc mereu concealer, dar încă nu mi-am găsit-o. Vreau să încerc de la MUFE, RDB, chiar și după recenzii, Armani dorea. Problema eterne - diapozitive. Umbrele pe care le folosesc numai în perioada toamnă-primăvară-iarnă. Vara îmi vopsesc doar ochii cu rimel. Nu folosesc blocarea, pentru că Nu știu cum. Creionul de culoare tocmai a început să se adapteze.

Nu am o bază, podvodki. concealer este, dar nu folosiți. Cerneala aici este principalul meu participant la machiaj, uneori chiar și o umbră)))

mijloacele mele de neînlocuit - corector și rimel

Mascara Black Mascara de intensitate de la DolceGabbana Alcătuiți-vă în pantalonii mei)

Eu folosesc în mod constant creion, cerneală și umbre, mă gândesc la păstăi, dar nu îndrăznesc. Eu folosesc agentul de concealer, dar când am timp.

Utilizați întotdeauna toate cele de mai sus - mă simt cumva bolnav în largul de acasă, în cazul în care ochii nu "trage" - :)!

Eu nu va potzuzyvsya numai konsilerom, tk. usca si accentueaza ridurile. Nu am găsit-o pe cea perfectă, dar m-am săturat să mă uit mai departe. Umbrele și baza pentru ele Eu folosesc mai puțin decât altele.

Eu din același motiv am început să impun doar la colțurile interne - atunci nu așa este critică, și principalul albastru de acolo se bazează







Trimiteți-le prietenilor: