7 Capitolul

Unde vorbele nu sunt suficiente, spune muzica.
Hans Christian Andersen

- De ajuns pentru tine să boot! - Praskovya, probabil, deja a treia oară în acea zi și a treizecea oară în această săptămână a repetat fraza. - Trebuie să te odihnești! - Este din cauza acestui argument, noi (I, Praskovya și Kira) în loc de clasa pentru a rula prin mlaștini și petrece noaptea în aer liber, hrănire țânțarii, a adunat la casa mea. Desigur, din cauza faptului că nu am plecat nicăieri, trebuie să, de dragul profesorul nostru prima oră, pentru a decide cu privire la cele zece ecuații, dar în comparație cu ceea ce mâine poate trezi mai târziu, ca turiști a reveni la școală doar la ora din zi, sunt lucruri mici. - Să declare o zi fără bărbați!






- Da, ce bărbați, Prasha? - Kira era indignată. - Trebuie să găsiți oameni adevărați! Deci, să declarăm o zi fără bărbați!






- Ce? Te-ai certat cu Vitka din nou? - Am încercat să păstreze vocea mea a fost auzit simpatie, dar de fapt eu nu sunt cu adevărat îngrijorat, pentru că Cyrus cu Victor certat de trei ori pe săptămână, dar după reconciliere au devenit mult mai fericiți decât erau înainte.
- Noi? Ei s-au certat. Da, nu ne-am ridicat! "Cu Praskovia am schimbat privirile de înțelegere.
- Haide! Fă pace! Pentru prima dată sau ceva de genul ăsta. - A spus Prasha.
- Asta este! A fost de acord cu Kira. - Și astăzi - totul! Nu mai vorbim despre țărani! Sunt obosit!
- Să mergem la plimbare? A sugerat Prasha.
- Vino împreună. - Kira a sprijinit-o. Fetele mă priveau în așteptare.
- Ei bine, bine ... hai să mergem!
- Ur. - Kira a țipat, dar am răcit fervoarea ei.
- Și dacă dintr-o dată cineva nu poate sta toată ziua fără băieți? - Am întrebat, cu o privire expresivă la Prasha.
- Și cine nu va supraviețui, mâine va plăti pentru toată lumea în cafenea! - A spus Cyrus. "Vom merge mâine la cafenea pentru a sărbători sfârșitul primului trimestru!" - Prasha se uită nesigură la ea, apoi la mine și oftă.
- Bine! Cafe, deci cafeaua! - Am pus mâinile noastre drepte și le-am rupt cu stânga. - Dacă brusc tipul va merita, voi fi gata să-ți plătesc și eu în cafenea!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: