10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi

Când oamenii vorbesc despre pictograma stil în primul rând aduce aminte de numele lui Audrey Hepburn, Grace Kelly, Jacqueline Kennedy și Marilyn Monroe. Nu e de mirare, pentru că ei au format idealul frumuseții feminine, care încă se bucură de recunoaștere.







AdMe.ru am decis să aleagă celebritatiile timpului nostru care ne afectează personalitatea lui luminoasă și capacitatea de a sublinia acest lucru cu ajutorul garderoba ei.

Blake Lively

10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi

Valurile precise și elegante, separate de o parte, fac actrița într-o diva a epocii Vechiului Hollywood. Păr ideal, drept, completează imagini minimaliste. Potrivit lui Lively, nu are stilist. "Îmi imbrac așa cum îmi spune intuiția mea", spune actrița.

Sarah Jessica Parker

10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi

Dacă două cuvinte descriu stilul stelei, atunci acesta este un individualism bizar. Iar baza dulapului este luat toate același clasic notoriu, dar cu unele capacitatea Parker dilueaza accesoriile sale extraordinare: sac plin de culoare, pălărie la modă, fular sau pantofi. În același timp, acestea din urmă sunt importante în modelarea imaginii ca și alt detaliu al dulapurilor, actrița este sigură.

Stilul lui Litvinova este adesea numit boem. În make-up, ea se concentrează pe ochi și pe buze, părul este pus undele luminoase.







La începutul primăverii sau toamnei, Renata își ascunde buclele blonde sub batiste de mătase și în iarna rece - sub pălării de blană.

Semințele perle și ochelarii de soare au devenit, de asemenea, parte integrantă a imaginii Renatei Litvinova și însoțesc întotdeauna actrița la evenimentele sociale.

Kate Middleton

10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi

În haine alegerea ducesă în mod rezonabil ar fi trebuit să știe mult timp regulile de stil aristocratic: lungime clasica chiar deasupra genunchiului, stiluri laconic, lipsa aproape completă de detaliu. Pălării mici, care împodobesc capul lui Kate, au devenit populare tocmai din cauza ei. Afectarea mărcii comerciale în îmbrăcăminte reprezintă accentul obligatoriu asupra taliei.

Monica Bellucci

10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi

Conform opiniei universal acceptat, semnul distinctiv al Monica Bellucci este o rochie de seară lungă, pantofi cu tocuri înalte, șic păr-ardere întuneric creț, un machiaj low-cheie și impresionează într-adevăr, zâmbetul enigmatic al femeii adevărate.

Miroslava Duma

10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi

"Haina este fetișul meu principal. Nu saci sau pantofi, ca cele mai multe fete, dar o haină ", - a recunoscut Miroslava într-un interviu.

Un loc separat în dulapul fetei este ocupat de lucruri tipărite originale. Geometria neobișnuită, un model de leopard de celule clasice strălucitoare, modele abstracte - nu chiar și Miroslava, pe baza printurilor cele mai dificile și trădătoare pentru a crea un spectaculoase imagini, elegant și ochi-prinderea.

  • 10 femei moderne care pot deveni icoane ale stilului secolului xxi






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: