6 Servicii populare străine pentru a verifica popularitatea site-ului

6 Servicii populare străine pentru a verifica popularitatea site-ului
Întotdeauna, înainte de a crea un blog / site, dezvoltatorul său are nevoie de un serviciu de monitorizare a site-ului. Acest lucru se face pentru a afla dacă aveți concurenți și în detrimentul a ceea ce acești concurenți trăiesc.







Analiza popularitatea site-ului poate fi realizată cu ajutorul unor servicii cu plată, dar cred că nu suntem atât de bogați și, în plus, există multe servicii gratuite excelente pentru care inspecție site-ul SEO este principala sarcină. Cu ajutorul acestor servicii pot fi efectuate de informații bune.

Acest lucru este făcut, de asemenea, pentru a verifica popularitatea site-ului, pentru a afla de ce este atât de popular că oferă o astfel de popularitate. Și, deținând astfel de informații, puteți să acționați mai productiv în legătură cu site-ul dvs. Prin urmare, mai jos voi oferi servicii gratuite de monitorizare a site-ului. Sunt sigur că ele vă vor fi de folos. Apropo, toți vorbesc limba engleză, dar din acest motiv utilitatea lor pentru Runet nu este încă pierdută, așa că le punem în valoare.







3. Technorati. Technorati, dacă cineva nu știe, acesta este un motor de căutare în limba engleză pentru bloguri. Serviciu multinațional. Utilizând bara de căutare, puteți căuta mesaje sau bloguri. În același timp, puteți vedea cum un anumit blog este clasat printre mai mult de 130 de milioane de bloguri din întreaga lume.

Apropo, cu ajutorul motorului de căutare, puteți verifica popularitatea site-ului dvs. de numărul de Urmăritori. Pe Technorati, aceasta se numește reacții pe blog. Din nou, vă spun că va trebui vreodată pentru acest lucru nu este în întregime adevărat, deoarece backing vocal pe versiunea Technorati va arăta doar acele bloguri care bloggeri vorbitori de limba rusă s-au adăugat la sistem. Și cum înțelegeți voi înșivă, nu durează și nu prea mult.

Servicii pentru a verifica popularitatea site-urilor în realitate, mult mai mult, dar am încercat să fac lista astfel încât atât dvs. cât și al nostru. Că existau servicii străine, dar că beneficiul lor era pentru utilizatorii vorbitoare de limbă rusă. Cred că vor fi de folos pentru tine.







Trimiteți-le prietenilor: