1000 de oaspeți și nunți în "Luzhniki", dorința neîmplinită de Dmitriy Dyuzhev, nunta națională

1000 de oaspeți și nunți în

- Dmitry, crezi că oamenii ar trebui să-și caute dragostea? Sau mai bine să o aștepți și ea se va găsi?

- Ei spun că căsătoriile sunt făcute în ceruri. Cred că acest lucru este adevărat pentru dragoste. Este dat de sus. M-am îndrăgostit de soția mea la prima vedere! Tatiana a venit ca un vis, și nu am putut scăpa de ea oriunde! Imediat a avut loc o reacție chimică.







- Deci, dacă o persoană este destinată pentru tine, se va mai întâlni?

- Nu, nu! Patriarhul II al II-lea al Patriarhului Catolic din Georgia a spus că soarta este alcătuită din două componente: ceea ce vrea Dumnezeu pentru noi și alegerea persoanei însuși. Alegerea este întotdeauna acolo. Prin urmare, fete, nu trebuie să așteptați, când tânărul gata să vină și să acționeze ... ca rău! (Râde). Acordați atenție celor care se întâlnesc zilnic în viața dvs. și nu pierdeți pe cel de care aveți nevoie singur.

- Mulți bărbați se îndrăgostesc aproape fără memorie aproape în fiecare zi.

- Și dragostea mi-a venit la prima vedere!

- Soția ta este o blondă. Ți-ai plăcut întotdeauna aceste fete?

- Cunoașterea noastră cu ea sa petrecut ca un miracol. Și nu am ales din mulțimea de mii care s-au adunat la stadionul din Luzhniki, o brunetă, o femeie cu păr brun sau o blondă. Dar mi-a plăcut mereu imaginea de sex feminin.

- Știu că te-ai întâlnit în parte datorită cântăreței Madonna.

Concertul a fost amânat pentru o oră și jumătate. Un stadion întreg de spectatori se așeză și se îngrijoră: dacă ar fi să anuleze? Unii oameni, care nu mai speră să aștepte sosirea Madonei, au început să se disperseze. Iar prietenii pe care i-am întâlnit la Luzhniki m-au tras la ieșire: ei au spus că au mers cu noi, oricum nu va mai fi un concert! În acel moment, soția mea viitoare mi-a prins ochiul. Totul a fost ca într-un vis, ca în viteza într-un film! Ea a mers, și părul ei sa dezvoltat. Tatyana a fost înconjurat de prietene, dar am văzut-o doar. Nu mi-am dat seama încă ce se întâmpla, dar am simțit că întreaga mea ființă se apropia de ea. Fata ma atras ca un magnet! A fost o obsesie! I-am spus la revedere prietenilor mei, m-am dus după Tanya și m-am așezat pe locul altcuiva alături de ea.

- Interesul unui actor celebru ar putea atrage unele fete, în timp ce altele, dimpotrivă, le-ar putea înstrăina.

- Tatiana se temea de atenția crescută a artistului. Prietenele ei erau deschise, vorbărete, mi-au arătat simpatie. Și ea a închis și cu mine aproape nu a comunicat. Faptul este că viitoarea mea soție a crescut în familia unui inginer-inventator și profesor. Și au crezut că artiștii - oamenii sunt lăudăroși, zgomotoși și iresponsabili. Prin urmare, Tatiana nu a avut nici o simpatie pentru mine.

- Ai realizat imediat că ești nebun în legătură cu viitoarea ta soție. Dar cât de repede ați mărturisit dragostea ei?

- Foarte curând! În câteva zile după întâlnire. Din momentul în care am descoperit acest sentiment în mine, mă gândeam la Tanya tot timpul. În cele din urmă, pentru a mărturisi că dragostea mea a devenit o necesitate pentru mine, nu m-aș mai putea împiedica.

- Și ce a spus Tatyana?

- A repetat mult timp: "Te rog, nu incepe!"

- De fapt, nu ai crezut. Toți actorii pot juca chiar sentimente.

- În primul rând, nu toate. Și în al doilea rând, în viață, întotdeauna vezi când mint. Din păcate, este foarte ușor să aflu! Nu știu de ce, dar este adevărat.

- Cum ai reușit să topi inima celui ales?

- Dragoste! Mulți oameni cred că artiștii sunt, de asemenea, în viața artiștilor. Prin urmare, la început, soția mea viitoare nu îndrăznea să aibă încredere în mine, fiind frică de a fi înșelată. Dar, în timpul curtării, am reușit să-i dovedesc că am tratat cu responsabilitate cuvintele și promisiunile mele. Într-o zi, Tatiana a reușit să mă reproșeze. În lume nu există nimic care nu poate fi câștigat prin iubire!

- Ți-a plăcut părinții viitoarei mirese?

- A fost pentru prima oară în viața mea când am întâlnit părinții fetei.

- Care în sine vorbea despre seriozitatea intențiilor tale ...

- Probabil! Când Tanya i-a spus tatălui și mamei să mă cunoască, desigur, ei s-au tensionat. Fiica lor a crescut frumos. Avea mai mult decât suficienți suitori. Părinții înțeleg că Tatyana are de ales și credea că trebuie să aștepte pe cel mai vrednic prinț pe un cal alb. Prințul-artist, nu se așteptau! (Râde) Trebuia să le dovedesc de mult timp că nu eram un scumbag. Treptat, am reușit să-i câștig încrederea.

- Jumătate de făcut, când rudele "din spate" nu au descurajat: spun ei, de ce ai nevoie de ea ...







- Bineînțeles! Cuvântul părinte are o mare putere. Dacă mama și tata sunt împotrivă, acesta este un argument puternic în favoarea relației complete. În caz contrar, alegerea "fără succes" a copilului va deveni un obstacol și viața lui îi va reproșa. Se întâmplă că, în timp, părinții acceptă alegerea fiului sau fiicei lor. Dar iubiți-o cu o adevărată iubire înrudită, care ar trebui să domnească într-o familie mare, ei nu mai sunt capabili. Este posibil ca în lume să existe oameni care s-au căsătorit împotriva voinței taților și mamei lor și au trăit o viață fericită. Dar atunci aceasta este o excepție mare. Este foarte important pentru majoritatea covârșitoare a noastră să primim binecuvântarea părinților noștri.

- Ai făcut o propunere Tatianei în Anul Nou. Ai decis să omori două păsări cu o singură piatră și să salvezi cadouri?

- Nu, am vrut doar să dau momentului o mai mare solemnitate! (Râde) Pentru asta, am invitat părinții la casa părinților lor. Aparent pentru a sărbători împreună Anul Nou. Au sosit fără să bănuiască nimic. Și în câteva minute până la doisprezece am început să scriem mici note cu dorința de a le arde și de a turna cenușa într-un pahar de șampanie. În acel moment, i-am șoptit lui Tanya: ei spun că ceea ce tu și cu mine visezi se poate împlini imediat după bătălia clopotelor. Am început să scriu nota mea pentru ca Tatyana să poată vedea textul. Am vrut-o să-mi spună da. Viitoarea mea soție a fost jenată. Dar suntem distrasi de bătălia de sunete, de șampanie, de felicitări. Și apoi spun cu voce tare: ei spun: "Un minut!", Ieșesc cu un inel, îi ofer Tanyi o mână și o inimă și promit să-i iubesc și să-i prețuim toată viața. Ea a fost de acord cu mine. Apoi am cerut permisiunea să se căsătorească cu Tatiana de la tatăl și mama ei. Și ei se bucurau de bucurie și, pentru mult timp, au gâdilit și au gemut: spun ei, ce an nou an extraordinar am avut! A fost foarte distractiv. Propunerea mea la toate a fost o surpriză. Dar Lily Nikolaevna, mama Tanyei, a spus imediat: "Tu, Dimochka, trebuie să știi că părinții ei sunt, de asemenea, atașați de mireasă!" Ei spun că este necesar să scoatem nu numai iubita ta soție, ci tatăl și mama ei. Am răspuns: "Cu plăcere!" Asta am decis.

- Care a fost planul dvs. "B" în cazul în care oferta mâinii nu cere și ceva nu merge bine?

- Nu l-am gătit! Mi-am dat seama că Tanya este o rază de lumină în viața mea. Și ea trebuie să devină soția mea.

- Și tu ai devenit pentru ea prințul pe un cal alb, despre care visează fiecare fetiță?

- Am spus deja că familia soției mele viitoare a fost foarte frică de oameni de profesii creative. Și trebuia să demonstrez seriozitatea sentimentelor mele. Prin urmare, toate acțiunile mele în timpul curtării, desigur, au fost foarte decisive. Odată ce am coborât chiar pe canal de canalizare la etajul al doilea. Faptul este că Tanya nu a deschis ușa pentru mine, a fost prea târziu. Și cu orice preț, am vrut să îi dau un buchet de flori. Și apoi mi sa părut că dacă nu am vorbi cu ea azi, aș putea să o pierd.

- Spui că nu trebuia să-i convingi pe angajații să se căsătorească cu tine în cea mai romantică zi a anului?

- Pentru a vă pregăti pentru nuntă, vă puneți doar o lună. Este ușor pentru dvs. și pentru Tatyana să rezolvați problema cu costumele mirelui și rochia miresei? Timpul a fost redus ...

- Am fost destul de simplu: am pus un tuxedo cu un fluture - e clasic! Tanya era mult mai dificilă. A început excursii de cumpărături de zi cu zi, amenajări. Dar noi, probabil, am avut noroc. Ea a decis rapid alegerea. Tatiana a găsit o rochie fantastică, care pe figura ei stătea perfect. Chiar și nimic nu a fost ajustat. O fustă ca o băutură luxuriantă și un corset cu pietre care străluceau peste hol. Tanya se uita în îmbrăcămintea ei de nuntă, ca o adevărată prințesă.

- Cum a fost pregătirea pentru nuntă?

- Am făcut-o împreună. Mai mult, trebuia să ajungem la un compromis. În opinia mea, o nuntă este o vacanță zgomotoasă cu țigani și muzicieni, cu corturi, mese, cu mulți oaspeți. Cu o mahmureală a doua zi, cu o cină generală, apoi cu cină. Dar soția și părinții ei au spus: "De ce toate acestea sunt necesare?" Ei doreau o nuntă liniștită și liniștită cu rudele. De ce, de ce plătești mulți bani pentru a merge două sute de oameni? Dar este faptul că nunta pentru aceasta și nunta, astfel încât o femeie și un bărbat, potrivit unui vechi obicei, în mod public, în întregul sat, au declarat că sunt de acum înainte soț și soție. Nu poate fi jucat pe viclean, pentru ca nimeni să nu știe nimic. Nu am fost mulțumit de o altă abordare.

- Ați spus deja că ați găsit un compromis. Deci, nunta ta nu era tare și nu liniștită. Atunci ce?

- Ceremonia de nuntă a avut loc la sediul registrului Griboyedov, iar sărbătoarea sa ținut la Metropole, aveam două sute de invitați.

- Deci, totul sa dovedit zgomotos, așa cum ați vrut. Care a fost atunci compromisul?

- Dar am vrut cu adevărat o mie de oaspeți! Și nunta din Luzhniki, unde am întâlnit-o pe Tanya. Cu toate acestea, am fost de acord cu un compromis: două sute de persoane și Metropol! (Rade.)

- Prin standardele dvs. personale, sa dovedit a fi o sărbătoare familială liniștită! Și să-i inviți pe Madonna pentru o sferă de acțiune mai mare nu a avut un gând mic? Cum să nu răsuciți, voi sunteți cei care vă datorează acum fericirea familiei voastre.

- Concertul a fost amânat pentru o oră și jumătate, iar acest lucru a devenit motivul cunoașterii noastre cu Tanya. Sunt de acord că precizia este curtoazia regilor. Dar, în același timp, întârzierile uneori aduc bine! (Rade.)

- Dmitry, a trecut mult timp de la nunta ta. Ce episod acum, după un timp, este amintit ca fiind cel mai magic?

- Datorită faptului că toate forțele rămase pentru momente organizaționale și rezolvarea problemelor, nu-mi amintesc nimic. Nunta mea este absolut matematica pentru mine! Dar sentimentul de lumină era încă păstrat, pe măsură ce Tanya și cu mine ne-am păstrat foarte mult. A fost un sentiment că am fost acoperite cu un capac. Asta ne-a salvat. Numai noaptea, când se terminase sărbătoarea și oaspeții s-au dispersat, am expirat și am mers să vedem darurile.

- Două sute de invitați sunt două sute de cadouri. Le-ai transformat până în dimineața asta?

- Practic da! (Râde.) Într-o zi am fost atât de obosiți încât ne părea că abia am ajuns la numărul nostru. Dar când ne-au adus la muntele de cadouri, de nicăieri, a apărut puterea și o mare dorință de a se uite la ambalaj: „După cum a prezentat“ Noi pasiune copii care găsesc cadouri sub copac, toată noaptea le desfășurat! (Rade.)

- Revista "Nunta Fericită" a colectat deja o colecție destul de mare de stare de urgență, care sa întâmplat la nunțile de stele. Poate, ceva a mers prost la a ta, după cum ai planificat?

- Trecând coridorul de la oaspeții care ne-au adus cu petale de trandafir, am intrat în sala principală, unde au fost așezate mese. În acel moment, muzica, sub care repetam dansul mirelui și mirelui, trebuia să sune. Dar, aparent, inginerul de sunet a avut o confuzie și ne-a inclus o pistă ciudată.

- A primit ceva de la tine?

- Nu, am uitat imediat de probleme! (Laughs.) Desigur, la început Tanechka a fost un pic speriat de melodia greșită, ritmul greșit. Dar am luat-o în mod confident, am dansat într-un vals. Și din nou se simțea ca o mireasă fericită.

Text: Natalia Yuzhina







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: