12 puncte pdd care nu știu vyatyatly - avokadabra

Postarea inițială a utilizatorului

După cum am remarcat, mulți cetățeni, inclusiv cei care au dreptul să conducă toate mijloacele, au idei foarte vagi despre regulile drumului.







Nu, despre "verde - go, roșu - stand", atunci toată lumea știe. Dar aici, dacă să luați subtilități. Voi încerca să fac o listă cu principalele prevederi ale SDA, care sunt încălcate în mod activ de către cetățeni.

1) Într-o zonă rezidențială, pietonii au un avantaj absolut. Adică, dacă există o bunică pe șosea în curte, șoferul trebuie să se ridice și să aștepte până când își termină afacerea, și numai atunci poate continua. Nu "fugi totul, pe drumul meu mafyka."

2) În așezări, puteți apăsa un ton de apel numai dacă acest lucru împiedică regulile de trafic. Adică să falsăm la o răscruce de drum, și cu atât mai mult în curte din cauza faptului că vreau să atrag atenția asupra mea - nu puteți. Numai dacă prin apăsarea tonului de apel preveniți o coliziune.

4) Fiecare intersecție este considerată o trecere pietonală, chiar dacă semnul corespunzător nu este stabilit.

5) M-am confruntat cu faptul că există oameni care cred că un pieton este obligat să se asigure că îl trec înainte să treacă drumul.

De fapt, o trecere pietonală este considerată drumul principal și se comportă în mod corespunzător. Trecând trecerea pietonală, șoferul se află pe un drum secundar în raport cu pietonii.

În consecință, conducătorul auto trebuie să reducă viteza înainte de tranziție, chiar dacă în apropiere nu există pietoni

6) Este necesar să vă deplasați de-a lungul drumului, încercând să ocupați banda dreaptă. Banda stângă poate fi utilizată numai pentru depășire sau pentru răsucirea la stânga. În afara orașului, această regulă este dură, în oraș această regulă nu funcționează, deși nimeni nu a anulat regulile de bună-sondare.

7) Dacă intersecția este reglată de semafoare, atunci, oprind la intersecție, trebuie să te ridici chiar în fața semafoarelor. Trecerea la intersecția drumurilor (în conformitate cu regulile de la o intersecție nereglementată) - este interesant, dar contrar regulilor de circulație și conduce la formarea de congestie.

8) Dacă există un blocaj de trafic la intersecție, nu puteți merge la intersecție. O regulă care încalcă toți buggerii din oraș.

În oraș există multe intersecții de drumuri, care nu au una, ci mai multe intersecții - în special în acele locuri unde paralel cu drumul principal este secundar.

Deci, atunci când se apropie o astfel de intersecție, multe mlaștini traversează drumul secundar, blocând-o complet. "Jam-ul la intersecție" în acest caz poate fi literalmente una sau două mașini, în locul exact dintre pistei principale și secundare.

Dacă locuiți în Magnitogorsk, exemplele clasice ale acestor intersecții trec 50 de ani de Magnitogorsk și Jukov precum și intersecția lui Karl Marx cu orice drum în noile trimestre. Pekrostok sovietic și Komsomol prea rău - strada Belinski aici vine cât mai aproape de Sovietului congestionarea este creat din trei mașini.

9) O mașină care se deplasează de-a lungul unui inel de-a lungul razei interioare nu are niciun avantaj, iar la ieșirea din inel șoferul este obligat să sări peste toți cei care se mișcă de-a lungul razei exterioare. Ignorarea acestei clauze duce la accidente foarte frecvente pe mișcarea circulară

10) Cu semnalele de pe inel - în general, confuzie. Că SDA nevoie: la intrarea în ring, membrii mișcării include semnalul de viraj la dreapta (de ce - este clar, pentru care el încă merge în ring, dar dreapta) și la ieșirea din inelul include, de asemenea, semnalul de viraj la dreapta.







Acesta este singurul caz în care încălcarea directă a regulilor de trafic este o modalitate mai sigură de conducere. De obicei, pivotul este oprit la intrarea în inel, numai dacă pleacă pe cea mai apropiată ramură.

În alte cazuri, includ un viraj la stânga, și-l plimbare în jurul inelului, arătând că prăbușirea nu se întâmplă nicăieri. în special povrotnik ilegale relevante din stânga atunci când intră inelul de pe banda din dreapta - salvări de la vodyatlov încercarea de a scoate inelul de tine în lateral.

11) Ciclistul de pe șosea ocupă oficial exact o banda. Da, da. Lățimea este de 3,5 metri. Prin urmare, trebuie să mergem în consecință.

Apropo, bicicliștii se pot întoarce spre stânga numai dacă drumul are o banda în fiecare direcție. Și pot merge în afara benzii drepte numai pentru a evita obstacolele. Dar ciclistul, demontat de pe bicicletă, devine brusc un pieton, adică cel mai privilegiat membru al mișcării.

12) Semnul de oprire de urgență este amplasat la cel puțin 15 metri în oraș și la 30 de metri în afara orașului. Acest lucru este rezonabil, deoarece vă permite să opriți încetinirea unității.

Cu toate acestea, în Rusia, conducerea este condusă nu numai de conducere, ci și de obscenități. Dacă puneți un semn în conformitate cu regulile, atunci aproximativ douăzeci de minute vor trece printr-un monstru moral, care va încerca să încetinească și să fure un semn chiar în fața ochilor proprietarului.

Ei bine, ultimul.
În cazul în care un pieton într-o trecere de pietoni dor de aparatul, acest lucru nu se datorează faptului că el este un fel și nu este în grabă, ci pentru că el crede cu adevărat că - ticălos, și regulile de circulație nu.

12 puncte pdd care nu știu vyatyatly - avokadabra

12 puncte pdd care nu știu vyatyatly - avokadabra

12 puncte pdd care nu știu vyatyatly - avokadabra

știu, dar încalcă.
în primul punct, pietonul nu ar trebui să intervină intenționat cu mișcarea. cu alte cuvinte, nu poți să te ridici prost și să blochezi trecerea.
17.1. În zona rezidențială, care este teritoriul cu intrări și ieșiri desemnate prin semne 5.21 și 5.22, traficul pietonal este permis atât pe trotuare și pe carosabil. Pietonii au un avantaj într-o zonă rezidențială, dar nu ar trebui să creeze obstacole nerezonabile în calea circulației vehiculelor.

mm ... în locuri este delirant.
pe 1 punct. pietonii au un avantaj în zonele rezidențiale, totuși acestea sunt interzise în mod expres de reguli pentru a crea interferențe deliberate cu pietonii. și anume Dacă bunicul merge în mijlocul drumului interior cu un trotuar liber, ea încalcă regulile.
pe 5 puncte. Postul 4.5 SDA RF necesită în mod clar pentru a vă asigura că este trecut, și nu împinge înainte.
pe 7 puncte. de fapt, trebuie să vă opriți înainte de linia de stop sau să o înlocuiți cu un semn "stop" ...

12 puncte pdd care nu știu vyatyatly - avokadabra

@El apoi în punctul 4 trebuie să adăugați acest lucru.
și apoi putem spune că intersecția cu Centura Moscova este o trecere pietonală

12 puncte pdd care nu știu vyatyatly - avokadabra

și acum pe tema pietonilor care nu se uită la drum.
Să aveți dreptate, dar veți rămâne invalizi, și vă va fi mai ușor de la impudența voastră.
acum se îndreaptă spre pascudii, care, fără nici un motiv din transportul cu copiii din zona orb pe drum sunt împinși în fața lui. Se acoperă cu propriii lor copii - bestialitatea și paskudstvo.
Acum, rândul său, la copii, care conduc peste drum la ultima moment.dazhe dacă am timp pentru a încetini, știi, tăticul meu e un pic cam mult mai greu remnya.esli bo-bo, te bucuri că cel puțin conducătorul auto a trebuit să frâneze în astfel de circumstanțe.
acum mă voi întoarce la constructorii noștri de drum preferați, mama lor.
rata ridicată a mortalității pe drumurile nu este atât de mult din cauza conducătorilor auto huligani, nu atât de mult din cauza Raspizdyai-pietoni, dar din cauza ta, rutier pidarasov.na razebannoy în cazul în care patch-uri pentru patch-uri patch-uri urmăriri crește distanța de frânare uneori, și manevre sunt periculoase. și eu încă nu spun nimic despre articulații metalice koldoebiny bătut fără semne de avertizare, pavaj, în cazul în care o mașină ar putea izbucni pur și simplu de anvelope, a pierdut controlul și uebetsya într-un chenar cu fir de pietoni. deci este vina ta







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: