079 - Fixarea permanentă a scântei și a greierilor în panoul de bord 2109 (panou scăzut) și ultimul

Vladislav Tazikov, 25 de ani
Mă duc la Lada 2109 ☀MIGRANT☀
Novosibirsk, Rusia

Oare ceasul zilei, cititori! În trecut, în BZ exista izolare fonică a podelei. scoaterea panoului de bord și restabilirea capacității de lucru integrate au fost încălzite de compartimentul motor VAZ 2109. Distribuția motorului ShVI. A fost o parte importantă - este lupta cu panoul ciudat (nu atât de scârțos ca un panou înalt, dar nu-mi place chiar și cel mai mic sunet suplimentar în cabină). Instalarea a totul și a totul în locul ei. Pentru a elimina scârțâiele din tabloul de bord, am cumpărat iPlast B5 (prețul întrebării este de 250 de ruble). Apoi a urmat o dezasamblare completă și o spălare cu un panou de duș alb cu dimensiunea suplimentară a iPlast B5 și Madeleine (care a fost preluat din stocuri vechi). Din păcate, am făcut doar fotografia inițială, dar înțelesul este clar. Toate articulațiile de-a lungul marginii am lipit o Madeline dovedită. și toate suprafețele mari de contact au fost lipite iPlast B5.













Conductele de legătură au fost "bandajate" cu bandă metalizată. Cusătura conductelor de aer a fost lipită cu un material de etanșare, care a permis scăparea aerului sub panou. Tot partea laterală a fost de asemenea lipită iPlast B5 și asamblată în ordine inversă. (Îmi cer scuze, dar aici, deja poper excitement și fotografii nu au făcut).

Toți am strigat pe bună dreptate că eu, cu cele trei straturi, nu aș instala panoul în loc, dar ca întotdeauna n-am ascultat pe nimeni și am blocat scutul motor cu straturile iPlast B5 - 4)

5 strat iPlast B5

Și acum punctul culminant! Panoul a devenit fără probleme! Sunt fericit și fericit!

priza este în poziție)

Apoi am mers la spălătorie auto. pentru că am fost pur și simplu rușine de prietenul meu "zachuhannogo". Ați spălat totul! Salon, corp, sub capotă.







Trimiteți-le prietenilor: