25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal

7. Ei spun că, ca dar pentru soția mea, la aniversarea nunții noastre, ea a dus-o la meciul cu structura de rezervă a lui Rochdale. Acest lucru nu este adevărat. Era ziua ei de naștere. Ce sunt eu, un psihopat - să mă căsătoresc în timpul sezonului?






(Bill Shankly)

8. Uneori pierdem, uneori și alții câștigă.
(Otto Rehhagel)

9. Prognoze - acesta este cel mai bun lucru de făcut după meciuri!
(João Domingos Pinto)

10. Fotbalul este un balet pentru masă.
(Dmitry Shostakovich)

11. Unii spun că fotbalul este o chestiune de viață și de moarte. Sunt deprimat de această abordare. Asigură-te că fotbalul este mult mai important!
(Bill Shankly)

12. Dacă nu știți ce să faceți cu bilele - puneți-le în plasă și vom discuta despre nuanțe mai târziu.
(Bob Paisley)

13. Pentru a juca cu un adversar defensiv este la fel de rău ca făcând dragoste cu un copac.
(Jorge Valdano)

25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal

14. Regulile fotbalului sunt extrem de simple: în cazul în care mingea se mișcă, stubați-o. Dacă nu se mișcă, poți să te miști.
(Phil Woosnam)

15. În fotbal, de obicei, nu înțelegi nimic despre ce se întâmplă, dar tot ești îngrijorat de ce se întâmplă.
(Neil Sullivan)

16. Urăsc să aud fluierul final, pentru că dacă joc bine, vreau ca jocul să meargă pentru totdeauna și, dacă e rău, vreau să continui să joc până când voi intra în ordine.
(George Best)

17. Nu mă deranjează să pierd în fiecare meci, dacă am câștigat întregul campionat!






(Mark Viduka)

19. Tatăl meu, când eram copil, era judecător într-un meci cu mine. Îmi amintesc că mi-a arătat un carton galben și mi-a pus numele.
(Kevin Kyle)

20. Nu aș vrea să mă uit atât de departe și să vorbesc despre semifinale, dar în finală avem nevoie doar de victorie.
(Bobby Robson)

25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal

21. Cine sunt huliganii de fotbal? Pentru început, vă pot numi 92 de șefi de cluburi.
(Brian Clough)

22. Cea mai mare problemă în fotbal sunt jucătorii. Vom scapa de această problemă - și totul va fi bine.
(Helmut Schule)

23. În formare am făcut alcoolicii echipei mele să joace împotriva alcoolilor. Alcoolicii au câștigat 7: 1. Apoi, totul mi-a devenit clar. Am spus ... să bem, băieți.
(Max Merkel)

24. Nu știu ce să fac cu mingea - dă-o lui Gavrilov!
(Konstantin Beskov)

25. Jucătorii actuali consideră că aparțin clasei muncitoare, dar acest lucru este un nonsens. Cu veniturile lor colosale! Dar îmi place că gândesc așa.
(Alex Ferguson)

Îți place postul? Chips-uri de asistență, faceți clic pe:

Și ce crezi despre asta?

Pentru că iubesc fotbalul.
Pentru ceva în esche, poți cumpăra "oficial" un negru.

Minunat meci "Puck" - "Chisel" 17-0. Bătrânul Khottabych.

„>

25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal
25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal

„>

25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal
25 Gândurile cele mai ingenioase și exacte despre fotbal







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: