5 Legile adevărate ale vieții sunt toate așa

1) Nu trebuie să fiți impuși oamenilor și veți înțelege dacă au nevoie de voi;


sau nu au nevoie

2) Nu este nevoie să crezi cuvintele - în timpul nostru sunt lipsite de valoare;


în orice moment erau oameni ale căror fapte erau doar în cuvinte






3) Premiile celor care vă prețuiesc și nu îi țineți pe cei care nu au nevoie de voi;


astăzi prețuiește, iar mâine nu are valoare, nimic nu durează pentru totdeauna

4) Nu credeți scuze - dacă o persoană are o dorință, o va face în orice împrejurare;


este de acord cu o sută la sută

5) Nu judeca oamenii singuri, ei nu sunt în stare să facă pentru tine ceea ce ai fost pregătit pentru ei.


cumva în capul meu prima parte a declarației nu este legată de cea de-a doua

Prin urmare, am răspuns foarte clar, care este întrebarea dvs.?

Cu privire la alineatul (5).
Nu te potrivește pentru ceva acolo ... :))

Nu văd o relație directă

Ei bine, mă voi explica. De exemplu: aici sunt atât de responsabil, punctual etc. în raport cu alții ...
Și se pare că are dreptate .... Prin urmare, în mod inconștient, cred că alți indivizi ar trebui să fie asemenea ... este același set de calități bune de a fi responsabili, de a gândi oamenii, etc.
Dar, toți oamenii sunt diferiți și nu este necesar să se echivale toate sub un singur pieptene ...
Prin urmare, nu trebuie să ne așteptăm ca aceștia să fie la fel și gata ca tine să fii în relație cu ceilalți ...

Ceva de genul asta ... :)

Și încerc să nu dau Cuvântul, chiar dacă este 120% sigur de succesul cazului :-)
În ceea ce privește situația - nu mă întorc. Sute de ori în jurul norilor s-au adunat, dar în cele din urmă totul a mers perfect. Deși indicii și obstacolele au fost mai mult decât suficiente. Dar necazul cu mine sa întâmplat atunci când nimic, nici cea mai mică aluzie la asta nu a fost! Niciunul dintre rude nu se chema încoace, nici bani cu găleți și pisici negre, nici gânduri și pretenții întunecate. Chiar și o mamă care simte în mod constant ceva, are un motiv pentru aceasta sau nu - și nu era deloc îngrijorată.






Deci semnele lucrează numai asupra celor care cred în ei.

Un om trebuie să aibă Cuvântul. Dacă El are, dă, când este nevoie. Și, cel mai important - păstrați-vă Cuvântul!
Semnele funcționează pe Toate! Nu toată lumea știe cum să le citească. )))

Un bărbat trebuie să aibă bani. Dacă le are, îi dă. Și cel mai important - gratuit! Deci se pare?
Dacă am ceva, nu înseamnă că trebuie să o dau cuiva. Și dacă ți-ai dat-o, atunci păstrează-o, e în regulă.
Oricine crede în semne poate să le numere în tot, orice, chiar dacă în culoarea puii de pisică, chiar sub formă de nori, chiar și în luminozitatea chansonului din fereastra vecinului :-)

Credință în semne și percepția semnelor, diferențe diferite. ))
Un om de afaceri care nu răspunde pentru Cuvântul său este un faliment permanent! (sau înșelător!) O persoană care nu își îndeplinește obligațiile este în curând șomeră. Lasă responsabilitatea pentru Cuvântul - Primar. ) Fără acest lucru nu va exista nici un denyx sau respect pentru popor. ))

semne, semne - aceasta este doar semantica :-)
dar obligațiile și Cuvântul sunt concepte complet diferite. Obligația trebuie să faceți a priori, și puteți da Cuvântul sau nu ...

Obligațiile sunt întotdeauna îmbrăcate în cuvinte. ))

Se pare că sunteți om de afaceri și sunteți noi în producția clasică și în alte structuri organizaționale.
Dacă în treburile voastre de muncă este curățarea teritoriului, atunci nimeni nu va lua cuvântul tău, că îl vei lua departe - vei fi pur și simplu arătat ce teritoriu ai nevoie pentru a curăța. Neîndeplinirea sarcinilor oficiale este plină de pedepse și pedepse disciplinare.

"Un om trebuie să aibă bani ..."
"Dacă le are, îi dă."
Ceva care nu se potrivește cu aceste expresii. În primul rând, unde sunt banii?
Și în al doilea rând ... De ce, dacă un om are bani, îi va da? ))
Totuși, principalul lucru este potențialul intern, cuvântul unui om, responsabilitatea.

A fost o ilustrare a unei trimiteri eronate :-)
acolo sa spus despre Cuvânt și despre faptul că trebuie să fie dată cuiva. Am arătat că acest lucru nu are o corelație directă, bine. nu este unul din celălalt.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: