Ce se întâmplă în "zenith"

Ce se întâmplă în

Echipa Lucescu în criză.

"Zenith" a pierdut din Krasnodar (1: 2), iar aceasta este a treia înfrângere a Petrograderilor în ultima lună (există și destule victorii - două în campionatul rus și în Liga Europeană).

Înainte de aceasta, echipa lui Mircea Lucescu a fost învinsă în Cupa Rusă (0: 4 cu "Anji") și a pierdut "Terek" în Grozny (1: 2). Lag de la "Spartacus" a crescut deja de până la 6 puncte.

"Nu știu cum să explic acest rezultat - relaxat sau nu, dar acest lucru nu a fost repetat pentru prima dată. Același lucru a fost și cu "Anji" și cu "Terek". Cel mai interesant lucru este faptul că greșelile făcute de cei mai experimentați jucători ", a spus Lucescu.

Ce altceva este în neregulă cu Zenit?

Evident, atmosfera echipei nervoase. După prima jumătate a anului în Krasnodar, Lucescu a fost mustrat de Alexander Kokorin, care sa abătut deoparte și a intrat în camera podtribunnoe. Chiar cazul în care specialiștii care citesc pe buze ar fi folositori. În a doua repriză, strikerul a ieșit, dar a fost amintit doar de o încercare nereușită de a-l încerca - în minutul 84 a fost înlocuit de Alexander Kerzhakov.

Lucescu a venit la interviu post-match mai târziu decât de obicei.

Și ce a făcut Artem Dzyuba?

Atacantul principal Zenit a ținut un meci emoțional. Dzyuba nu numai că a marcat, dar și ia replicat pe Ivan Novoseltsev în prima repriză (pentru că fundașul nu a îndrăznit să facă un pas în zona de pedeapsă). După al doilea gol al "Krasnodar" Dzyuba a arătat un gest indecent.

Dar cel mai important lucru sa întâmplat după meci. Potrivit "Championship.com", Dzyuba a luptat cu portarul Yuri Lodygin, care a jucat slab la ieșirea din episod cu al doilea gol al "Krasnodar".

Informațiile indirecte despre luptă au fost confirmate de Konstantin Genich, care a fost duminică la Krasnodar.