29 ~ Vopsirea oglinzilor retrovizoare în culori h

Roman Ignatov, 27 de ani
Mă duc la Fata de zăpadă a lui Lada Grant
Arzamas, Rusia

Toată lumea știe că pe oglinzile retrovizoare "Standarde" și "Norme" sunt pictate negru! Și dacă mașina în sine este neagră, atunci toate aceste stucături arată armonios ... DAR ... dacă culoarea nu este neagră - oglinzile ies în evidență. Ținut mult timp ideea de a cumpăra suprapuneri pentru oglinzi în culori. Dar a alerga în jurul magazinelor nu a găsit nimic ... Pentru a picta? Am fost speriat de jamburi și, ca o consecință, o oglindă deteriorată. Dar acum două săptămâni, când am intrat în garaj pentru un bun prieten, am văzut cum a pictat triunghiurile sub oglinzile mașinii. A fost o conversație, în care am menționat despre căptușeală și mi-am exprimat îngrijorarea cu privire la pictura lor. El ia oferit ajutorul. Depinde de alegerea vopselei. Un astfel de număr de colorat ca și cardul de garanție, dintr-un anumit motiv, nu se afla într-un magazin din oraș. Mai mult: nimeni nu a auzit de această culoare (bine, AvtoVAZ o are la stânga!). A decis să ridice ochii: "Regina de zăpadă" - 690 a fost un pic cam nebun (deși ea a fost cea care a fixat jetoanele mici pe capotă - nici o urmă). După ce am atins alte 7 culori, am dat peste cea dreaptă. Culoarea 640 "Argint" a fost una-in-una ca pictura nativa.













Îmi cer scuze pentru calitatea fotografiei

După ce a cumpărat o sticlă de vopsea, un recipient din plastic pentru plastic și un rezervor de lac, le-a aruncat în trunchi, unde au petrecut aproape o săptămână mincinoase (muncă, viață). Și, în sfârșit, astăzi, după o muncă grea, în loc să fac treburi de uz casnic, mi-am sunat prietenul și m-am dus în garaj. Apoi urmează pregătirea și instalarea învelișurilor. Nu este dificil să le eliminați. Ele țin pe 5 laturi din partea oglinzii (sau mai degrabă în spatele acesteia). Îndoiam oglinda și o lovim ușor cu o șurubelniță. Pentru a fi sincer, nu mi-am găsit imediat aceste blocuri - ei se uitau mult timp. Dar după ce mi-am dat seama și am scos suprapunerea pe prima oglindă, am luat secunde de 30 de secunde. Am fost împrăștiată cu șmirghel, degresată. Păcat prieten, pentru care Îți mulțumește MAI MULT! Puneți 3 straturi de sol, 3 straturi de vopsea și 2 straturi de lac. În prezent, căptușeala este uscată în garaj. Mâine o iau și o instalez în mașină.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: