16 ani cu tine! Cea mai puternică vrăjitoare din Ucraina, cuceritorul №1

Magie sau nebunie? Și nu merge la castelul ...

Într-adevăr, mulți oameni aflați în vremuri de disperare merg la spărgători pentru a-și clarifica soarta, pentru a vindeca bolile sau pentru a reveni pe cel iubit. Mai mult decât atât, adesea "avansate" oameni de afaceri și oficialii de rang înalt nu îndrăznesc să încheie un contract, să ia o decizie fără consultarea psihicului în prealabil. Cât de rezonabil și accesibil de a recurge la magie în Nikolaev, am decis să aflăm.







Nici un progres tehnologic, nici nivelul de educație al populației nu afectează credința neclintită umană în misticism. Deci, magicieni, ghicitorilor și alte medii este întotdeauna un preț. În corectitudine, trebuie să recunoaștem, nu sunt atât de sceptic atitudine Ezoterice, într-o anumită măsură, eu cred în existența energiei umane, și, uneori, cum se spune, să se bazeze pe lor „instinct“. Dar un alt lucru este atunci când activitățile vindecători, clarvăzători, mediumuri, vindecători, ghicitoarele (alegerea nu este de mic!) Se transformă într-o afacere, și mai degrabă de succes: nimic altceva de făcut - pat hărți, client de cafea poi, el promite fericire și să ia banii .

- Poți. Vino mâine, la ora 13.00. Doar nu confunda Vestul cu alte Vestas!

Ultima frază ma condus într-o stupoare mentală și verbală ... Omul de pe firul asta a observat clar acest lucru și a explicat politicos:

- Pur și simplu în Nikolaev, o mulțime de "West fals!" Nescrupulos lzhegadalki populare Vesta și "fura" numele ei celebru.

"Ei bine, Vesta este adevărat?"

"Este adevărat!"

"Atunci voi veni mâine ..."

"Totul este cinstit, fără înșelăciune în vrăjitorul Suleiman"

În primul rând, pentru a face o "diagnoză a problemei", a trebuit să veniți cu aceeași problemă. Nu a făcut prea multă muncă - cu toții avem destule probleme, ca să spunem așa. După ce am inventat legenda despre modul în care m-am obosit de durere, după ce am părăsit-o pe iubitul meu, am îndrăznit să merg la sesiune.

Exact la ora 13 am mers la Vesta. Biroul ei era o încăpere mică, fără pereți deschiși, cu mai multe scaune, în colțul camerei - o masă. O femeie subțire de aproximativ 40-45 stătea lângă el, purtând o haină neagră și o batistă legată pe cap. Cu un gest, ea arătă spre un scaun de lângă mine.

- Care-i numele tău? Întrebat vindecătorul.

- Julia, - m-am mințit, mi-e frică de mine: ce se întâmplă dacă criminalul vede cu adevărat "primul ochi" al "al treilea ochi"?

Dar anxietatea mea era zadarnică, seerul continuă:

- Ce te-a adus la mine, Julia?







- Probleme în viața personală. Omul a renunțat. Poate că a venit cineva? Vreau să știu ...

The fortuneteller mi-a facut cateva complimente despre haine (.), Ma rugat sa nu-mi traversez picioarele (altfel am inchis biofulul) si am continuat conversatia:

- Vreți să ghiciți pe punte, care este plătită sau pe cea liberă?

Această alegere mi-a surprins un pic ...

- Hai să eliberăm pentru moment, am spus.

Vesta a explicat că persoana "liberă" poate afla dacă există vreun prejudiciu asupra mea care mă așteaptă cu domnul meu și dacă mă poate ajuta în vreun fel. M-am potrivit. Ghicitorul a început să dea cărțile.

„Free“ Taro mi-a arătat „singurătatea în viața sa personală“, „daune generice în linia de sex feminin“, „bârfă și invidie în jurul valorii de“ și „predispoziție la boli cardiovasculare.“ Astfel ghicitor a fost pus „diagnostic“:

- Ai încălcări karmice!

Apoi a venit explicația vizionarului:

- Înseamnă că ai înclinații bune pentru viață, dar nu le poți realiza cu forță ...

Am stat în tăcere privindu-mă tot ce se întâmplase. Talentul a vorbit foarte mult, rapid și clar. Ea mi-a făcut semn, mi-a atins mâinile, din când în când, privind pe linia de pe palmele mâinilor. Apoi vindecătorul a spus cu speranță:

- Dar ai doar prima fază a încălcării! Vă pot ajuta în felul acesta: am citit prima rugăciune pentru a lua singurătatea, a doua - pentru sănătate, a treia rugăciune merge - pentru noroc, pentru atingerea scopului. Îți dau un rit!

"Și cât costă ceremonia?"

- Ceremonia completă costă 2.600 grivne.

O asemenea figură, recunosc, a fost pur și simplu uluită! Aparent, expresiile faciale mi-au trădat "insolvabilitatea", iar Vesta a sugerat o alternativă:

- Există un ritual mai ieftin - 1 900 grivne, dar include doar cele mai necesare.

Promitând să se consulte cu rudele și banii podnakopiți, m-am grăbit să părăsesc biroul magic. Bineînțeles, nu am vrut să mă întorc aici.

Până atunci, până când legea nu este aprobat, meteorologii invitat să se înregistreze cu taxa de afaceri și faceți afaceri juridice. Și orice afacere ar trebui să fie profitabilă - și asta înseamnă un singur lucru: orice vrăjitoare sau un prezicător, în primul rând, el vede în clientul său sursa de venit lor, așa că trebuie doar să-l găsească o mulțime de probleme cu „o aură rupt“, „coroana de celibat“ sau „blestem de familie.“

De ce cererea de previziuni diferite, previziunile astrologice, nu scade de la an la an? Mai mult decât atât, este chiar la modă să folosim serviciile de magicieni și averi. Psihologii susțin că totul este că oamenii caută cine să-și schimbe problemele, responsabilitatea pentru viitorul lor. Aparent, aceasta este natura omenirii. Misterul viitorului necunoscut fascinează și atrage ...

Dar, uneori, aveau ajutor! - vei spune. Există o explicație logică pentru acest lucru. Diagnosticul karmeliei, de regulă, diferă foarte puțin de consilierea psihologică și adesea nu ajută mai rău decât o primire psihologică convențională.

Ca urmare, în timpul sesiunii, văzătorii clienților pot să se calmeze și să ofere sfaturi practice "magice" de la cursul "Psihologia vieții de familie", care contribuie cu adevărat la rezolvarea problemelor pe frontul personal. În plus, nimeni nu poate garanta rezultatul mâine. Ca totul are nevoie de timp - de exemplu, câteva luni sau chiar șase luni pentru "schimbări treptate în sferele superioare" care vor conduce la schimbarea ordonată. Un magician de succes este, prin natura sa, o persoană carismatică, un actor bun și un excelent psiholog.

De aceea, aveți grijă atunci când spuneți destinul dumneavoastră unui străin, pentru că în acest fel îi dați dreptul să intervină în viața voastră. Și, după cum știți, aveți unul. Atunci nu te duci la ghicitorul ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: