10 sfaturi pentru mașina de spălat în bucătărie

Bună ziua, cititorii mei preferați! Astăzi pe bokovina.ru voi împărtăși cu dvs. experiența în tema instalării unei mașini de spălat în bucătărie. Ca în orice caz, există nuanțe, fără cunoaștere de care puteți intra cu ușurință în "leneș".







10 sfaturi pentru mașina de spălat în bucătărie

Citiți acest mesaj până la sfârșit și veți afla 10 sfaturi practice pentru instalarea corectă. Observând că vă veți proteja de surprize neplăcute. Amintiți-vă că nu fiecare designer vă va spune despre ele.

10 sfaturi și trucuri

10 sfaturi pentru mașina de spălat în bucătărie

1. Nu pierdeți timpul pentru a căuta o mașină de spălat încorporată. pentru că aceasta diferă numai prin atașarea fațadelor la corpul aparatului. Mai mult decât atât, fixarea nu este rigidă și, în timp util, încetează să-și îndeplinească funcția.

2. Cumpărați mașini de spălat înguste în profunzime, pentru a le pune în bucătărie. Deoarece blatul de lucru standard are o adâncime de 600 mm. În acest fel eliminați o mulțime de probleme care apar în prealabil.

3. În stadiul de montare a suporturilor pe soclurile inferioare, luați în considerare adâncimea mașinii de spălat. Ie picioarele nu ar trebui să fie înecate mai mult decât adâncimea mașinii. La baza setului de bucătărie nu se sprijină pe corp, în mod ideal ar trebui să existe un gol.







4. Pentru a exclude vibrațiile, trebuie să setați nivelul stilului - toată lumea știe acest lucru. Dar nu toată lumea o face în mod consecvent. Prin urmare, instalați mașina înainte de a instala blatul, pentru a putea face acest lucru.

5. Distanța la ieșire nu trebuie să depășească lungimea cablului standard cu ștecherul sursei de alimentare. Pentru a exclude contactele riscante suplimentare. În ce locuri să instalăm prize în bucătărie, am spus în detaliu în acest articol.

La câțiva pași de dvs. există un serviciu pentru calculul mobilierului din dulap.

10 sfaturi pentru mașina de spălat în bucătărie

6. Planificați amplasarea mașinii de la conducta de canalizare la o distanță egală cu lungimea furtunului de scurgere obișnuit pentru scurgerea apei reziduale. În caz contrar, pompa va fi suprasolicitată, iar durata de viață a acesteia va fi mult redusă.

7. Deplasați poziția balamalei, pe ușă din partea laterală a sertarului, sub tavă. Pentru a evita blocarea acesteia. De obicei, am plantat fațada de 210 mm de sus în jos, spre centrul bucla. Cât de corect și fără riscul de a instala buclele i-am spus în acest articol.

8. Când accesul la sertar este blocat, datorită înălțimii blatului, este posibilă tăierea elementelor de fixare în structură. Sau utilizați un recipient pentru a alimenta detergentul împreună cu rufele. Apropo, un astfel de container economisește consumul de pulbere.

9. Nu vă sfătuiesc să integrați o mașină de spălat cu încărcare verticală în mobilierul de bucătărie. În aceste scopuri, va trebui să faceți o tăietură de pe blat. Acest lucru va reduce în mod semnificativ perioada de funcționare. Și, ca o consecință, întreaga setul cu cască.

Termină

Planificați amplasarea mașinii de spălat în setul de bucătărie în faza inițială a reparației camerei de bucătărie. Acest lucru va îmbunătăți în mod semnificativ instalarea mașinii și va salva bugetul. Utilizați sfatul meu cu beneficii pentru tine!

Dacă aveți nevoie să detaliați cabinetul sau mobilierul încorporat. vă rugăm să întrebați. Vom discuta în mod necesar termenii cooperării și vom ajunge la o opinie comună. Pentru un procent moderat pentru munca mea, voi pregăti un proiect detaliat pentru dvs. în timp util.

Ce doriți să adăugați la acest articol?

Voi fi foarte interesat să vă aud povestile!

Cu gânduri bune despre tine, întotdeauna în rumeguș 🙂







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: