19 zile de un an în Safaga, Egipt - psoriazis să fim tratați împreună

Pentru a da o idee despre starea mea înainte de plecare, este mai logic să înceapă direct de la aeroport, în cazul în care aeronava în timp ce așteaptă, m-am așezat în capac și destul zakapyushonivshis în hanorac Deoarece această afecțiune a pielii nu am observat anterior. slăbiciune de moment Teribil inconfortabil de caracter exprimat în confuzie - mă privește aspectul meu.







8 mai. Egiptul sa întâlnit cu aer uscat și foarte cald, deși ora era ora 21:00 egipteană. Pentru a Safaga, cu aterizarea turiștilor din hotel Makadi Bay pentru a merge o oră. A doua zi dimineața la ora 6:00 era deja pe plajă ... dar nu! - Apa este foarte rece. Acceptabil pentru scăldat, a fost doar de la ora 22 și de la 7-8 ore a devenit posibil să înoate doar în jurul valorii de 17 mai. A devenit clar: înainte de șapte și jumătate dimineața, sau chiar opt (în primele zile) să nu facă nimic pe plajă. Prin urmare, sa dezvoltat un regim exemplar. 6: 00-6: 40 - naștere, se spală și tualetnichayu, 06:55 - du-te pentru a ocupa paturi, 07:05 - am fost la micul dejun, în jurul valorii de 8: 00-8: 20-8: 30 la plajă, acolo 12:00 -12: 30, și apoi acoperite cu cremă după arsură (aici un climat foarte uscat, fără fonduri externe în orice mod), sms-uri, schimba hainele, și masa de prânz (ora 13:00), perioada de la ora 12:30 pentru a juca tenis de masă. După prânz oră, cel puțin cealaltă în cameră și aproximativ 14: 00-14: 30 înapoi pe plajă, există două sau trei ore (maskanyryalling, balaboling, mp3slushing). Alternanța de înot și plajă a fost în favoarea pachetului - în contrast cu Oceanul Indian, Marea Roșie pentru o lungă perioadă de timp nu a cumpărat, atât de des se aprinde ceea ce a fost în apă. Excepția a fost ultima zi 7-10 - numai pielea se usucă, imediat am scufundat în mare.

Despre nutriție.
Micul dejun: Două sau trei pahare de apă cu lemne înăbușite în ele. Castraveți, aisberg, varză (cu care aisbergul era rar la micul dejun și nu prea îmi plăcea varza - este destul de uscată, deci, de fapt, castraveți). Legumele la grătar care pot fi consumate de Pegano au fost de aproximativ 5-6 ori (dovlecei, morcovi). Salata de fructe de pepene galben și banane a mâncat de aproximativ 5 ori, produse prea incompatibile; pepene galben în salată a fost imatur, și mi-am permis o anumită abatere în dietă: gem de caise și gem date. Pentru micul dejun, am mers, de asemenea, de trei ori cu halva.






Masa de prânz este standard: orez alb (farfurie mare), o farfurie plina de legume fierte: broccoli, dovlecei, morcovi (de trei ori a fost chiar conopidă), o farfurie de legume proaspete: castraveți, iceberg, plante aromatice: marar, patrunjel. De câteva ori a fost un mazăre turc fiert (este năut, năut).
Cina: Salata de legume proaspete a fost întotdeauna (există un astfel de maestru de valoare și salate Ruban, el mi-a amintit în a treia zi, și mi taie aceeași salata: castraveti, salata iceberg, ceapa roz, varza, amestecuri și toarnă sucul de la două lămâi verzi) , Am mancat 2-3 felii de salata. Rice nu era în fiecare zi, era mai mult ca fiecare, dar nu așa cum pot să mănânc. Am mâncat un cuplu de orez ori numit Risi Bisi (orez cu sofran si un bob de mazăre verde puțin în ea), de două ori Orez cu ierburi (orez cu condimente: oregano, cuișoare, cardamom), de două ori Koshery (orez cu linte galbenă de la antena ei devine foarte ușoară, în India se numește Kitchadi (Kichari)), o dată pur și simplu orez alb.

Gratinatele legume erau de două sau trei ori - dovleceii și morcovii sunt nyamka. Au fost salate din legume fierte. Au dat salate din legume (năut / fasole / linte - verzui - o mulțime de ceapă - câteva roșii și ardei, care trebuiau să fie decupate). Pentru desert la prânz (uneori) și la cină (aproape întotdeauna), am mâncat întâlniri. Ceai pentru micul dejun și cină băut anason, de câteva ori mentă, o dată scorțișoară. Am băut de câteva ori cu zahăr. Din fruct, odată a fost guava, aproape în fiecare zi mi-a dat piersici la cină, le-am numit și mâncat mult mai târziu după mâncare sau a doua zi când m-am dus la mare. La început erau atât de mici încât se credea ca erau caise.

Rezultatul de a sta pe Marea Roșie în Safaga (în luna mai pentru aproape 3 săptămâni) este ilustrat de o fotografie DO și AFTER:

19 zile de un an în Safaga, Egipt - psoriazis să fim tratați împreună
.
19 zile de un an în Safaga, Egipt - psoriazis să fim tratați împreună

În funcție de patologia articulară și prinderea nervului. La început a fost greu, treptat a început să renunțe, nemesil / nizus consumat în moduri diferite: de la o dată la 12-15 ore până la o dată în 36 de ore.

Concluzie: cu siguranță, ca o terapie pentru psoriazis Egiptul și Marea Roșie sunt arătate și indicative. 20 nopți, 19 zile întregi + zi de sosire + zi de plecare, 62.350 ruble pentru două.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: