10 Motive pentru care viața în Austria nu este la fel de zână precum este reprezentată

802 plus 271 minus

  • Sus în partea de sus
  • Mai întâi deasupra
  • Topical Top

Da, darurile nu sunt date, restaurantul nu este hrănit - o țară defectuoasă.

Extindeți sucursala 49

Nici măcar nu pipi.







Extindeți Sucursala 4

Am vorbit despre aceste diferențe între europeni și americani de la 1 la 3 cursuri. Unu până la cinci pe lună sunt profesori exact diferit.
de fapt, acum o crustă pe VO - doar o bifă doar pentru că avem un astfel de sistem. Nimic nu garantează - nici măcar un minim de cunoștințe.
* Nu țin cont de diplomele roșii din volumul 10-20. Acolo, oamenii au cel puțin ceva de știut)

Extindeți Sucursala 0

Extindeți Sucursala 0

În spatele dealului, adesea își dau unii pe alții un trișor care țipă pentru întreaga clasă)

Extindeți Sucursala 0

Dar nu poți juca un toiler
pentru mine, este mai degrabă un plus

Extindeți Sucursala 0

Ca o fată care trăiește și a crescut în Germania, pot spune următoarele:

1. În întreaga lume modernă, o femeie nu se lasă singură să plătească pentru prima dată (din diverse motive)
2. Scrisul este rău peste tot. Aici învățați întregul semestru, zubrish, și o grămadă de lenyaev * yi kick, și cu succes tu skate, clasa!

În detrimentul cadourilor. cadouri ieftine înseamnă atitudinea corectă față de dvs.

Se pare că nu sunteți deosebit de reușit în societate.

Extindeți sucursala 7

> 2. Scrisul este rău peste tot. Aici învățați întregul semestru, zubrish, și o grămadă de lenyaev * yi kick, și cu succes tu skate, clasa!

Ei bine, ei vor scrie și ce?

Cum îi va ajuta mai târziu să lucreze în această profesie?

Oamenii obișnuiți nu învață pentru diplome și diplome, dar pentru cunoștințe și cunoștințe nu pot fi eliminate!

Personal, mi-am dat seama de acest fapt în clasa a VII-a. Lăsați-i să se răcească - vor fi mai puțini concurenți pe piața muncii!

Extindeți Sucursala 3

Angajatorul învață despre cunoștințele dvs. din evaluări.

Extindeți filiala 2

pur și simplu pentru referință - de obicei, vă prezentați un angajator o diplomă fără un căptușel cu note.
La interviu și la muncă veți avea nevoie de cunoștințe, nu de note

Extindeți sucursala 1

Pentru informarea dvs. - în Uniunea Europeană înainte de orice interviu, trebuie să oferiți un CV complet în care sunt incluse chiar mesele pentru clasele 9, 10, 11, 12 (și 13).

De asemenea, sfătuiți să căutați dezavantaje obiective, cum ar fi birocrația sau o atitudine proastă față de dvs. personal. Cu cât evaluezi mai puțin realitatea înconjurătoare prin prisma vieții bieloruse, cu atât mai ușor va fi ea.






Nu, nu sunt pe deplin de acord cu europenii. Nu, nu toate cele de mai sus coincid cu opiniile mele. Pur și simplu descriu situația ca fiind o persoană care a mers să locuiască în Europa la o vârstă mai fragedă și, prin urmare, mai liberă de prejudecăți. Nu, nu pentru reședință permanentă, pentru studiu. A locuit în Olanda. După ce am revenit după ce am studiat în Kazahstan, mi-am dat seama că unele lucruri pe care nici o Europă nu le-ar înlocui, și acolo am fost întotdeauna și vor rămâne un outsider.
Ps despre atitudinea față de imigranții din Europa este gata să discute separat, deoarece am întâlnit atât normali, cât și sălbatici. De asemenea, precum și prietenii și prietenii față de străinii europeni și țări, și exemple inverse.

Extindeți sucursala 29

un răspuns excelent detaliat la post. plus

Extindeți Sucursala 0

Extindeți filiala 8

Despre toate împărțită pe termen lung nu sunt de acord. La serviciu am întâlnit o fabrică austriacă. Inginerul-constructor al uneia dintre unități este un tip de 28 de ani care a început să lucreze la acea companie în 20 de ani, după ce a absolvit ptu. Înainte de asta, el practica acolo și erau mulțumiți.

Extindeți filiala 2

Am avut în minte munca unui alt plan: băncile, conducerea superioară. Aici încep problemele "generale". La producție, probabil, va fi posibil - nu știu nimic despre acest lucru și nu există cunoștințe din acest domeniu.
La fel cu ramuri „- firmochki poate deschide, dar pentru a lucra cu tine, nu va fi, în cazul în care există este același, dar industriile austriece, cum ar fi de pasageri și de marfă. - Îmi pare rău, totul este împărțit.

Extindeți sucursala 1

Deci, aceasta nu este o problemă pentru absolvenții de universitate, ci pentru saturația / suprasaturarea pieței. În orice caz, un angajat bun va fi în preț mai mare decât un privat, stelele de pe cer nu sunt suficiente. Vorbesc despre asta. Deci, bineînțeles, de la vârf poate fi doar pe cap / prin "cadavre", vorbind figurat, sau prin cravată. În acest sens, toate țările sunt identice, iar în țările occidentale problema familiilor privilegiate și a puilor este mult mai acută decât în ​​CSI. Ne plângem, spun ei, șefii copiilor se înăspresc. Iar acești copii din copilărie sunt înconjurați numai de concurenții și colegii viitori.

Extindeți Sucursala 0

Și bate din cauza educației și a mentalității. Căci "poliția este un sprijin puternic al cetățenilor".
Ca ceva rău.

Extindeți Sucursala 4

Ei bine, aici este un exemplu din viață: am fost în grabă, a pus mașina în locul nepotrivit. Vecinul austriac face un comentariu. Îți cer scuze, explică, spui că în 5 minute nu vei fi, pentru că trebuie doar să mergeți la apartament și să vă luați lucrurile. Vecul zâmbește, spune, spun, nu, o întrebare, prietene, înțeleg totul. După 3 minute la mașina ta polițiștii se rostogolesc. Ce? De unde? A chemat un vecin.
În regulă? E rău?
Există o astfel de poziție că nu este un om pentru lege, ci o lege pentru om. Nu sunteți stofați rău intenționați, sunteți un vecin pe care toată lumea îl cunoaște ca o persoană normală și sănătoasă, v-ați cerut scuze și în 5 minute totul va fi în ordine. Dar nebunul este un lex!

Extindeți Sucursala 3

Ei bine, e minunat. Susțin pe deplin. Nimeni nu ar trebui sa se futa, te grabesti sau doar intrebi. Legea este legea. Și acesta este ceea ce oamenii sunt învățați. Deci, nu există dibili cu avariechkoy în rândul al doilea, ca să nu treacă lupta în tăcere.

Mă înghesuie exemple înapoi când toată lumea dracu la infracțiune.

Extindeți filiala 2

Din nou, Jein.
Dacă sunteți iritat de mașina mea, spuneți-o - nu este acceptabilă, îndepărtați clunkerul. Dar să batăm pe umăr "Oh, oprește-te, cine te oprește", apoi sună la poliție.

Extindeți sucursala 1

Dar să batăm pe umăr "Oh, oprește-te, cine te oprește", apoi sună la poliție.
Mai exact, a fost urât.

În restul pofigu.Narushitely trebuie să sufere și numai inevitabilitatea pedepsei va ajuta cetățenii să fie mai respectați de lege.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: