10 versiuni simple ale cozii calului

Uneori nu există timp pentru stil sau o coafură frumoasă, dar în același timp doriți să arătați frumos. Coada calului va veni la salvare. Mulți oameni cred că coafura "coada ponei" este plictisitoare și nu interesantă, dar voi dovedi că nu este așa, o mică imaginație și coada de ponei va arăta originală și nu plictisitoare!







1. Înfășurați coada cu un fir de păr
- strângeți părul în coada din spatele capului, ca de obicei
- luați o mică curea din partea de jos a coada și înfășurați-o în jurul cozii de mai multe ori
- Cu ajutorul coaselor de păr sau invizibile atașați încuietoarea și presărați cu lac

2. Înfășurați coada cu o coadă
- colectăm părul într-o coadă pe un vârf sau pe un vârf
- luați o mică fâșie din partea de jos a coada, împărțiți-o în trei părți și împletiți-o cu o coadă purtată
- acum înfășurați coada cu coada.
- dacă părul este gros, atunci puteți împleti câteva panglici și să le înfășurați coada, va fi foarte interesant.
- Vârful pigtailului este fixat cu o clemă de păr și o ascunde.

10 versiuni simple ale cozii calului

3. Coada cu pigtailuri franceze
- separați partea inferioară a părului și asamblați-o într-o bandă elastică, nu vom avea nevoie de ea
- părul părții superioare a capului este împărțit în părți egale, poate fi orice număr, două, trei sau patru, ele pot fi amplasate pe o parte sau pe întregul cap.






- în continuare de la fiecare parte selectată a portelanului francez, până la locul în care intenționați să faceți o coadă. Asigurați-vă căptușeala primită
- Faceți pasul anterior cu fiecare fir, până când obțineți numărul dorit de panglici.
- Acum, scoatem fire de păr sau benzi elastice cu care am fixat bretelele și le-am conectat la capetele libere ale părții inferioare a părului.
- așezați o coadă obișnuită și fixați-o cu o bandă elastică. De asemenea, puteți înfășura coada cu un șnur de păr sau cu un colac.

4. Coada cu fleece
- părul părții superioare a capului este puțin periat
- formează coada, în timp ce nu trageți firul superior pentru a părăsi volumul.

5. Coada retro
- lăsați bretelele și puneți-o pe o parte, ascunzîndu-se în spatele urechii
- Restul părului este colectat în coadă chiar deasupra occiputului
- Capetele filetelor sunt înșurubate pe o tijă curling

6. Mic, cu coada pe lateral
- înainte de acest stil, părul ar trebui să fie îndreptat cu un fier de păr și să aplice o strălucire, aceasta va da părului un aspect mai calitativ
- faceți o tăietură oblică și adăugați un pic de vrac din partea cea mai mare parte a părului
- liber, fără a trage, strângeți părul într-o coadă scăzută pe lateral

7. Big Bangs
- Separați acea parte a bangului pe care o fâși înapoi, făcând coafuri diferite.
- Începem să răsucem partea selectată într-un pachet, lăsând gratuit bangul la bază. Fixăm vârful obținut al mănunchiului.
- strângeți părul într-o coadă liberă și umpleți vârful bangului acolo

8. Breton volumetric 2
- am pieptanat bretonele și l-am împins înapoi
- Parul rămas este colectat în coadă, deoarece puteți elibera fire mici pe laturi

9. Întoarcem coada spre interior
- colectăm părul într-o coadă liberă, în timp ce fixarea părului cu o bandă elastică nu se află chiar la bază
- faceți o gaură în părul deasupra benzii elastice
- Acum punem coada în interiorul găurii, coafura noastră e gata.

10. Pigtail pe spatele capului și un bun în locul coada
- înclinați capul înainte și pieptecați părul în această poziție
- țese un pigtail francez, plecând de la linia de creștere a părului și se deplasează la nivelul capului
- Acum colectăm părul într-o coadă și facem un pachet mic

Acestea sunt versiunile de coadă de cal! Încearcă, fantezii și experimentați cu Voloskova.ru!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: