45 de minute din viața profesorului - anul universitar 2018-2018 - portofoliul profesorilor de chimie și biologie

Portofoliu chimie și biologie profesor

Portofoliu chimie și biologie profesor

Alimbaeva Alina Kazhirakhimovna,
Director adjunct pentru OIA, profesor de chimie și biologie






Instituția de stat "Școala secundară nr. 22 a Departamentului Educație din Akimat a orașului Kostanay"
orașul Kostanay, Republica Kazahstan

Educație (ce și când a absolvit, a obținut o diplomă de specialitate și o diplomă)

Experiența de muncă și de predare, experiența de lucru în această instituție de învățământ

Experiență profesională - 5,5 ani
Experiență didactică - 5,5 ani
Experiență în această instituție de învățământ - 4,5 ani

Rezumat. (300 caractere sau mai mult)
Titlul lucrării. O scurtă trecere în revistă a conținutului documentului.

Profesor portofoliu de chimie și biologie Alimbaeva Alina Kazhirakhimovna. Lucrarea reflectă rezultatele muncii mele cu copiii, munca mea pe îmbunătățirea abilităților. Realizarea acestui portofoliu a stabilit anumite scopuri și obiective.
obiective:
  • Pentru a sistematiza experiența de muncă acumulată.
  • Prezentați rezultatele activităților profesionale.
  • Planificarea acțiunilor pentru depășirea dificultăților și obținerea unor rezultate mai bune.
  • Evaluarea competenței profesionale.
obiective:
  • Pentru a ridica nivelul profesional.
  • Progreseaza rezultate mai bune in munca.
  • Pentru a dezvolta un comportament inovativ, o nouă gândire pedagogică.
  • Dezvoltarea și creșterea nivelului cercetării științifice și al culturii metodologice.
Și, desigur, mă aștept la anumite rezultate:
  • Formare avansată.
  • Schimbarea pozitivă a indicatorilor calitativi proprii ai muncii.
  • O tranziție calitativă de la poziția unui profesor-locator la poziția unui profesor-cercetător și experimentator.







Document text în format pdf

45 de minute din viața profesorului-2013-2014 an școlar-profesor de chimie și biologie

Bună ziua, draga Alina Kazhirakhimovna! Am fost interesat să-ți studiez portofoliul. Cred că designul și calitatea muncii efectuate sunt de înaltă calitate. Este remarcabil faptul că fiecare capitol are propria sa citare. Portofoliul reflectă sistemul dvs. de lucru. Ați reușit să vă deschideți filozofia pedagogică cu ajutorul portofoliului dvs. Poate pentru o schimbare, ați putea adăuga câteva diagrame. Este frumos faptul că, datorită experienței relativ scurte a activității pedagogice, ați reușit să faceți o mulțime. Mulțumesc că ați citit. Cu stimă -Novichenko Larisa Nikolaevna-

Bună ziua Alina Kazhirakhimovna! Este minunat că tinerii profesori sunt capabili să se exprime în mod corect, în mod clar, cu o combinație optimă de concizie și capacitatea materialului. Marele „plus“ este munca ta pe Internet (site-ul dvs. și trimiterea în mod repetat evoluția lor în rețea)! Ați demonstrat abilități de reflecție, care vă permite să reglementeze și să controleze peddeyatelnost lor în mod conștient, este cunoscut faptul că „reflecția este un factor de productivitate al activității mentale“ ( I.S.Ladenko, Ya.A.Ponomarev), pentru a evita "erorile pedagogice". Mult noroc și succes pentru tine!

Dragă Alina Kazhirakhimovna! Cu mare atenție am studiat portofoliul dvs. Ca design, nimic mai mult, toate informațiile sunt poziționate corect, se monitorizează și descrie în mod consecvent realizarea tot materialul este citit ca pur și simplu o poveste bună despre tine. Sunteți un profesor tânăr, dar experiența este deja simțită. Am observat cuvintele pe care le-ai folosit în munca ta:
"Fericirea ta depinde de tine,
de la arderea și participarea dvs. "
Vă doresc arderea creativă și participarea la tot. Fii fericit!
Cu sinceritate, Lilia Mudarisovna

Mulțumesc. În poziția cadrului de concurență nu a fost specificat ceea ce ar trebui să fie și ceea ce nu ar trebui să fie în portofoliu, așa că am făcut un portofoliu nu poate ca ar trebui să fie. Acum este ceva de luptat. Chiar nu am lucrat pe site, tk. după înregistrare a petrecut mult timp în spital, fiind în ultimele luni de sarcină, nu a fost până la locul de muncă în rețea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: