9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

O altă distracție din TinyDeal :) margele mici de silicon care absorb apa si se transforma in mari și se lasă să fie utilizate pentru a le pune într-o plantă vie, a primit o compoziție frumoasă pentru casa ta :)






Recent am fi murit în ghiveci :( Ei bine, poate nu afacerea mea preferata cu ei. La urma urmei, ar trebui să fie udat, slăbiți itp ... Și am decis să mă cumpere ceva complet nepretentios de animale de companie verde. Pentru plante in casa este un nu numai frumusetea este verde, ci oxigen pur!







Dar de această dată planta nu va fi plantată în țara care ar trebui să fie udată și slăbită, ci în următoarea invenție a Chinei. Da, voi începe în curând să admir în mod serios acest popor harnic și inventiv :)

Care este acest substitut al solului?

Produsul se prezintă sub formă de plicuri umplute cu mici granule de diferite culori. Într-un set de 9 bucăți. Mi sa părut că acest lucru nu ar fi de ajuns (oh, cât de greșit am fost) și am luat două seturi.

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

Granulele sunt aproape la fel de mari ca meiul.

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

Ei bine, de ce atât de mult.

Instrucțiunile spun că bilele trebuie înmuiate în apă timp de 4 ore. Ei bine, am făcut-o, și asta e doar mi se părea că un set va fi mic, și am dat drumul la fel de mult pentru 2 seturi (18 plicuri) într-o sticlă de plastic. Am fost convins că au început să se umfle și au ieșit din casele lor în afaceri.

Imaginați-mi surpriza când am venit acasă și am deschis baia, unde au mai rămas toate astea. Totul a fost împrăștiat cu aceste bile, care s-au umflat și au ieșit din sticlă. Trebuia să fie văzut. Dar pe langa mine acest EPIC FAIL nu va fi vazut de nimeni :)

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

Etapa intermediară de umflare a bulbului. Aici sunt destul de interesante.

Ce sa întâmplat? Și sa dovedit POLTAZA a acestui primer artificial. În cazul în care se face acum cu atât de mult, nu stiu :) voi pune pe sticle și recipiente din plastic, în timp ce așteaptă soarta lor :) De fapt, proprietatea că acestea sunt bine întreținute și bine da de umiditate și permite utilizarea lor ca primer.

Așa arată minunatele.

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

Frumoasă, nu-i așa?

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

O minge este destul de amuzant :) :)

Compozitia cu planta va arata cam asa:

9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

așa
9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

sau așa
9-Bag nutritiv magic colorat - hidratant cristal de apă jeleu noroi de marmură bile de vază bile

Ca o variantă a plantei, judecând după poze, îmi place bambusul, verde și nepretențios.

Nu am cumpărat încă o vază transparentă și sunt hotărâtă cu alegerea plantei. Și dacă tu, prieteni, nu ești dificil, ajută-mă să găsesc o vază de sticlă ieftină în magazinele chinezești online. Voi fi foarte recunoscător dacă mă veți ajuta să creez câteva compoziții frumoase pentru casă. Mulțumesc.

Am de gând să cumpăr +38 Adauga la favorite Sumar favorite +20 +39







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: