8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Despre: "Harry Potter în kazah". Poveste fantastică cu elemente de fantezie despre aventurile băiatului Batu și prietenilor săi. Bazat pe vechile tradiții ale poporului kazah, cartea este destinată tuturor celor care sunt interesați de istoria țării noastre și de mitologia kazahă.







"Aspara cu dombra în mâinile sale, și a stat în pragul Batu, Aspar a spus:" Jol-T әңіrі. Patron al călătorilor, ajută-ne! Ң Shy yrau „“ mod de mâna strîngînd stângă a lovit coardele cu mâna dreaptă în timp ce degetul. „În primul rând Batu pare că nimic nu sa întâmplat, dar sunetul părea să fi reînviat peste tot în jurul, aerul tremura dintr-o dată în unison cu dombra, iar acum inima băiatului flutură, apoi valuri calde pătruns în fiecare celulă a corpului, și Batu simțit deodată că se dizolvă în aer, ca un cub de zahăr în ceai fierbinte ... "

8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Despre ce: aventurile unei fete cu un nume ciudat Yuxin, care a căzut în Țara Mlței. Cartea este despre creșterea, acceptarea de sine și o alegere dificilă, în fața căreia soarta ne pune de multe ori.

"Yusya a simțit că va plânge și, cu mâna tremurândă, a scris ultima ei întrebare principală:" Cum mă duc acasă? "
- Nu, Ryska zâmbi larg și apoi se zgâlțâie. "Oamenii nu domnesc de la Stlana Tumanov".

8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Ce: o carte despre un vis. Despre ce fel de vis trebuie sa lupti, indiferent de ce. Nu renunta, nu renunta, cauta o cale de iesire si un drum care poate duce la ea.

. „Se spune că viața este ca o tablă de șah nu știu șah nu am jucat nici măcar o dată, dar nu de viață o astfel de viață sedentar - această mișcare, cu sosuri și up-uri de pe teren ... Da viață -.!. Este un teren de fotbal unde lupta pentru victoria, nu permite un gol în plasa lui. care se confruntă cu nedreptate judecător se lupta cu soarta faulturi de oameni joaca murdar ... Pe terenul de fotbal este deosebit de bun, nu doar pentru a câștiga, dar o victorie clară, fără cartonașe galbene și încălcări. Fair-play. Fair-play ... Poți să fugi, dar nu poți face rău. Și chiar și atunci când ești eliminat, poți utsya și începe peste. Începe un nou joc, cu forțe noi ".







8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Despre ce: povești pentru cei mici care îi ajută pe copii să uite toate neliniștile din timpul zilei și să-i ducă ușor la un vis profund visat ...

„Nu a venit o seară caldă de vară. Jucării ieșit din cutia lui și se așeză pe canapea, care chițăi cu plăcere că stau. Cărți vechi remania paginile de praf și așteptat Fiul vine și spune o poveste. Și scârțâiau scara, și Frumoasa crescatoria a venit. El a fugit imediat la trunchi, urcat pe ea pentru o lungă perioadă de timp a fost aranjată și gemu, și apoi a început povestea lui. "

8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Despre ce: aventurile lui Rypa Pipa și Norica Yoslo într-o țară minunată. O carte pentru cei care știu cum să iubească, să fie prieteni și a căror inimă este deschisă tuturor celor noi și necunoscuți.

. „Acum, dacă Pip știu că el trebuie să devină un pic mai fericit acum, în cazul în care acest“ ceva „a fost similară cu cea din cele mai vechi retete pentru prepararea de tinctura zheludovoy medicinale: îndeplinesc toate punctele și“ AP „- ca prin magie - ești fericit!

6. "Tales cu cozi" (bicicletă-zasypayki), Victoria Prokhorenko

„Aceasta poveste nu este în întregime a mea, și am acest lucru destul de sincer. L-am spionat în ușă fisura jumătate deschisă la baie. Și pentru că este vorba de pisica mea și o rață de cauciuc fiul meu, așa că pot spune ție. Cred că nu minte va fi. "

8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Ce: despre o băltoacă mică, care visează să devină un val de mare; despre Mouse-ul talentat, care a decis să devină balerină; despre vântul cald, care nu avea voie să meargă, și multe altele.

"Unul Mukhe a plăcut să creadă că era foarte bună, sinceră și îngrijitoare". Toți prietenii ei Mukha au spus:

- Dacă aveți o nevoie sau o nenorocire, cu siguranță voi veni la salvare!

Totul, desigur, a admirat zbura:

- Ei bine, trebuie să fie atât de mic, dar inima este atât de mare!

Și a ajuns la punctul în care eu chiar nu cere ajutor pe Fly, și ea vibreaza insistent: „Tot ce trebuie să comandați, eu văd că aveți pe lapte farfurie ubezhalo.Davayte dvs. nou am fiert, și o dată într-adevăr?“.

8 Cărți pentru copii din scriitori kazahi, comode de sex feminin

Ce: bonusul colecției noastre este un fond de aur și un clasic al literaturii kazah pentru copii. Povestea prieteniei, a bunătății, a onestității, a dreptății - despre ceea ce a fost și va fi relevant în orice moment.

„Și acolo sunt nume ca al meu Ei aud neplăcut, nu ce să spun Fie că este în puterea mea, aș fi la radio a anunțat ..“ Fiecare băiat, fiecare fată, nemulțumit cu numele său, poate alege imediat un prieten și le-a numit, până sa nu te plictisesti. „Dar cine sunt eu pentru a permite acest lucru? Da, nu există nici o scăpare. nimeni nu va întreba ce nume doriți să-l sun, când zaci gol pe un scutec în fața oaspeților. nimeni nu îi pasă acum, atunci când porți numele tău ca o piatră pe gât ".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: