10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Mergem la o plimbare în locuri memorabile din filmele filmate în diferite părți ale New York-ului.

În New York, doar un număr incredibil de atracții. Venind aici, puteți să vă plimbați prin renumitul Parc Central, să urcați la Empire State Building sau să mergeți pe Broadway. Chiar și în acest oraș le place să facă filme. Această circumstanță minunată vă permite să faceți o plimbare în locuri memorabile din filmele filmate în diferite părți ale New York-ului.







10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

"Micul dejun la Tiffany's"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Rolul Holly Golightly a adus actritei Audrey Hepburn nemurirea în inimile femeilor care spun că au vis de diamante, dar în secret doresc să găsească dragostea adevărată. Scena care deschide filmul „Micul dejun la Tiffany“ Holly atunci când bea cafea de la un magazin de bijuterii, a fost împușcat doar la Boutique Tiffany la intersecția de pe Fifth Avenue și 57th Street din New York.

Coyote Ugly, "Ugly Coyote Bar" "

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Pizza lui Joe, "Spider-Man"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Pershing Square, "Sex on friendship"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Muzeul american de istorie naturală, Noaptea la Muzeu

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc






În comedia "Noaptea la muzeu" cu Ben Stiller în rolul principal, acțiunea are loc la Muzeul American de Istorie Naturală. După lansarea filmului, acest muzeu a început să atragă turiștii nu numai cu colecția sa uimitoare, ci și ca un loc bine-cunoscut din film. Acesta este situat la intersecția dintre Central Park West și strada 79.

East Village, "Nașul - 2"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

În zona East Village, puteți găsi o stradă liniștită și foarte frumos pe 6 Est, care se află între cele două căi: Avenue A și Avenue B. Odată ajuns aici, vei crede că în acest domeniu marchează visul american al unei case confortabile, prosperitate și viață liniștită. Deci, există doar un „dar“: în 1974 au existat turnarea filmului „The Godfather - 2“, cu Robert De Niro în rolul principal. Strada între Avenue construit peisajul din New York District Little Italy, în cazul în care un tânăr Vito Corleone ucide liderul mafiei locale.

Plaza Hotel, "Unul acasă - 2"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Cel mai cunoscut dintre băieți pierdute ale planetei - Kevin McAllister, personajul Macaulay Culkin în comedia „Home Alone“, cunoscut doar un singur hotel din New York. Acolo a plecat, când părinții lui au uitat din nou de el. Adevărat, acesta a fost un hotel de cinci stele "Plaza" (The Plaza Hotel), cel mai scump din oraș. Acesta este situat la intrarea estică a Central Park. Acolo, parcat transport obiectiv turistic, iar vizitiul, desigur, spun clienții lor despre hotelul din filmul „Home Alone - 2“.

Trump International Hotel și Tower, "Cum să furi un zgârie-nori"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Bow Bridge, "Toamna în New York"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Unul dintre cele mai emoționante filme filmate într-un oraș care nu doarme niciodată este, desigur, "Toamna în New York". Bow Podul frumos pod peste lac din Central Park a servit ca un loc în care Will, personajul lui Richard Gere, a văzut o barcă plutește Charlotte, eroina de Winona Ryder. Pentru a doua oară în acest loc pitoresc este deja inclus în filmul final, atunci Will este de echitatie pe o barcă cu nepotul său și observă silueta unei fete, care a avut loc la Bow Bridge. Ghizi le place să menționeze statutul stelar al acestui pod, iar mulți turiști îl recunosc, mergând de-a lungul Parcului Central.

cârlig Scara 8, "Ghostbusters"

10 locuri din New York pe care le-am văzut în cinematografie - articole - sosesc

Îmi place # xE87D; 20







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: