7 erori ale chitarilor începători

7 erori ale chitarilor începători

În general, cât de corect să-și construiască studiile - opiniile, probabil, un milion. Dar, cred că, cu toții de acord asupra unui singur lucru - este echilibrul corect între lucru în afara lucrurilor și practici deja cunoscute și noi mame. pentru el însuși un anunț care începe să ciugulească unele riff, și este greu să se oprească, pentru că există imperfectă, acolo slazhal, aici, în contorul nu a luat ... Te uiți la ceas și îngrozit: timpul temperat să-și exercite este aproape nimic!







Deci, care învață cum să aloce corect timpul. Fără asta, poți călca mult timp pe loc.

2. Încercarea de a juca lucruri prea complicate

Desigur, o prostie, știind câteva acorduri și abia dacă joacă „Sun Star Chemat“ încearcă să joace orice shredeskie lucruri Nuno Bettencourt (Nuno Bettencourt) sau Micul Wing de Jimi Hendrix (Jimi Hendrix). Pentru nici un bine nu va avea ca rezultat, progresul nu este în mod clar. Aflați ce puteți face. Căutați astfel de cântece care vor fi la dinți.

Dar, există un singur lucru: fiecare compoziție nouă, fiecare riff sau frază nouă nu trebuie dată cu ușurință. Dacă ți s-au dat cu ușurință, atunci ai trecut deja acest nivel. Level Up! Dar la nivelul 80 Elf încă oh cât de departe! ;)

3. Alegeți chitara și echipamentul greșit

Aceasta este una dintre cele mai frecvente greșeli ale chitarilor începători. Alegerea este de obicei după cum urmează.
Luați niște prieteni cu voi în magazin, unul dintre ei poate chiar să joace Nimic altceva. Vino la magazin, uita-te la apariția chitara și se încadrează în bugetul tău, apoi cere vânzătorului să-l conecteze. Prietenul tău joacă Nimic altceva Are importanță asupra lui și tu o iei. Sau așa.
Vino la magazin, iar vânzătorul îl sfătuiește, apoi vinde ceea ce îi place sau ce are nevoie să vândă. Ei bine, dacă vânzătorul este educat și conștient, atunci el poate lua ceea ce este necesar. Dar, după cum arată practica, acest lucru se întâmplă numai în țara elfilor.

Uneori incepator savvy poate cere chiar si pentru consiliere cu privire la orice un forum online de profil, si poate chiar da sfaturi competente adecvate, dar din nou, în practică, de multe ori el cumpără ceea ce-i place. Dar asta este chitara plăcută și normală - este, așa cum se spune în Odesa, două mari diferențe.

Ce ar trebui să fac? Răspunsul evident este, aduce chitara ta de a cumpăra, cineva care știe cu adevărat cum să joace și pe cineva care înțelege cu adevărat chitarele.

Bineînțeles că este mai ușor de zis decât de făcut. De unde pot obține asta? Întrebarea este deschisă și nu există un răspuns universal. Dacă nu există astfel de cunoștințe, atunci, din nou, puteți încerca norocul pe forumuri de chitară și puteți cere ajutor de la cineva de la vechii cronici. Pentru un ban mic, pentru bere, și poate doar din interes sportiv, cineva va fi de acord.







4. Redarea pe o chitara suparata

Aceasta, desigur, poate părea ridicolă, dar acest lucru se întâmplă tot timpul. Învățarea pentru a personaliza o chitară este primul lucru pe care trebuie să-l învățați. Firește, inițial nu toată lumea va fi capabilă să ajusteze chitara, dar acum ei vând o grămadă de tuneri! Cumpărați un tuner. Acum, multe modele accesibile.

Dacă vom continua să joace la chitara supărat, nu te bine și să învețe cum să într-adevăr ar trebui să citească acest lucru sau că notă sau coardă. Ei bine, plus totul, instrumentul tunat pare groaznic.

5. Nu comunicați cu alți muzicieni

A învățat să joace "Star named Sun" și "Un pachet de țigări" - excelent! Ia-ți un prieten și joacă împreună, lasă-l să joace ritmul, și tu solo sau invers.
Primul meu grup a început exact așa. Da, nu am știut cum să jucăm, dar a fost distractiv și răcoros!

Da, și totuși merită să fii ca un profesor. Să nu lăsați pe termen lung, doar pentru câteva luni, dar este semnificativ, nu, va accelera foarte mult progresul. Mai mult decât atât, profesorul vă va pune mâinile și va spune elementele de bază, așa că vă va învăța să studiați și credeți-mă, merită foarte mult. Chiar și după câteva luni de lecții cu profesorul, va fi mult mai ușor să înțelegeți și să vă implicați în lecțiile și exercițiile de pe Internet. A fost după orele cu profesorul pe care am învățat să le joc cu metronomul și nu este așa de simplu cum pare.

6. Nu vă încălziți mâinile înainte de joc.

Am luat chitara in mainile mele si nu pot sa joc ceea ce am jucat ieri! O senzație familiară? Dacă da, este doar pentru că mâinile nu sunt încălzite. Redă scări, riff-uri, fețe diferite, până când îți dai seama că mâinile tale revin la normal. Doar nu conduce imediat, trebuie să se facă încet și fără grabă.
S-ar putea să vă surprindeți că după doar 5 minute de warm-up vă poate ajuta să jucați bine.

7. Amintiți-vă, dar nu utilizați

Cred că mulți își pot aminti sute de fețe, fraze și recife de chitaristi celebri, dar care este scopul? Cum să aplicați toate acestea în joc? Da, foarte simplu, încercați să schimbați ușor fraza sau riff. Remodelează-l până se face rifful tău. Nu vă temeți, în muzică totul este rupt unul de celălalt și nimeni nu a murit încă de la ea. ;) Parafrazarea Dr. House: "Toata lumea rupe!".
Acest lucru, apropo, este foarte util pentru înțelegerea muzicii, ca atare, și în special a unui anumit muzician.

Ei bine, și în afara camerei: joacă cu metronomul!

Am început la 35 let.Prichem mâna stângă, după ce a pierdut două paltsa.Dumal ei că este imposibil, deoarece natura pravoy.An nu motilitate este acum la un nivel ridicat, a existat asimetrie. Așa că este vorba despre alegerea chitara - Eu, ca un novice, el a luat o lopată Lag stângaci Superstrat nu deshevuyu.Okolo ani de muzica a jucat pe ea, și apoi a dat seama că nu este apparat.K mea, atunci a cunoscut o mulțime de muzicieni și cerc social a fost doar una dintre ele. apoi o zi am spus că în orașul aceeași stangaci din apropiere vinde beushnuyu.Ya sa dus și a privit și a văzut și atins, el a căzut imediat în dragoste cu a fost nee.Eto Greco Les Poul Standart '84 vypuska.Ya a luat imediat departe, cea mai o redkost.I stangaci nu a regretat niciodată, totul a fost perfect, vulture ideală neyshiy.I reprezintă l-am dus totul la fel ca maslu.Eto a fost exact chitara mea în toate privințele, iar sunetul - este ceea ce în continuare pe Lage nu Lag valyalsya.Esli am apăsat șirurile (literalmente), atunci am să Greco ei doar dotragivayus.Cherez de șase luni, cu limba greacă am avut deja o rată de 240 udarov.Lag acum kommisionke.Tak aici este ceea ce eu sunt - peste alegerea de pică nachinayuschemu.Ya cred că nimeni nu este de 100% nu va fi capabil de nou-venit ca ceva concret sfătui fiecare chitaristul individualen.No se întâmplă atunci când ceva este încă un astfel de moment al adevărului, atunci când ajunge să-l Este ceea ce are nevoie, și este favorit edinstvennaya.Uvidit, auzi, citi, dar a apărut nibud.I când își dă seama că EGO.Spasibo pentru atenție.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: