10 Modul corect de a vorbi la telefon

Regula 1. Apelați la timp.

Regula 2. Imaginați-vă.

Poți să ai prima ei, și poate chiar singura, și vocea ta, desigur, unică, dar să te prezinți la începutul conversației este sacră. O persoană care începe o conversație cu cuvintele: "Bună, sunt eu!" Sugeră dispreț.







Regula 3. Fi avertizat.

Regula 4. Stabiliți obiectivul.

Dacă nu există o țintă de apel, ar trebui inventată. Ne place să vorbim cu mamele și prietenele. Nu doresc să cadă în categoria iubitelor - sunați doar pentru afaceri.

Regula 5. Vorbiți încet și clar.

Nu întrerupeți. Dacă vorbește, atunci vrea să spună. Nu ai sunat să-i auzi vocea? Numai atunci, după perioada de bomboane, veți argumenta, întrerupe, demonstrați, dar pentru moment este necesar să încercați să fiți interesați de ascultător. Vă garantează că vă va crește ratingul.







Regula 7. Alegeți expresia.

Regula 8. Nu o face să aștepte.

Solicitări precum: "Depindeți de tub" sau "Așteptați, am oa doua linie" vă distrug succesul în fitness. Acest lucru este echivalent cu fraza: "Am lucruri mai importante de făcut decât să vorbesc cu tine".

Regula 9. Vorbeste despre lucruri bune.

Nu este necesar să spui că câinele preferat al bunicii a murit, iar stomatologul ți-a scos un dinte cu rădăcină. Fii pozitiv, vesel, ușor și atunci fata va fi neapărat de acord cu prima dată.

Regula 10, cea mai simplă. Apelantul închide primul.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: