4 moduri de a evita respirația urâtă după cafea

Băutură de cafea în comun uneste oamenii, iar mirosul din gură, care apare după el, dimpotrivă, se deconectează. Am găsit 4 moduri de a vă împărți cu mirosul și de a rămâne cu cafea.







4 moduri de a evita respirația urâtă după cafea

2. Relaxați-vă. Oamenii de știință brazilieni au plasat în mod intenționat subiecții în situații stresante și au descoperit că în respirație au fost mai mulți compuși ai sulfului parfumați decât colegii lor lipsiți de griji. În același timp, salivarea a rămas la același nivel, ceea ce a determinat oamenii de știință să concluzioneze că stresul provoacă respirația urâtă de la sine.

3. Ia micul dejun cu iaurt. Cercetătorii japonezi au hrănit un grup de pacienți cu iaurt timp de 6 săptămâni și au examinat conținutul gurii la nivel micro. Sa dovedit că, deși numărul de bacterii a rămas același, produsul secundar al activității lor de viață - sulfura de hidrogen, care este componenta principală a unui miros rău - a scăzut la jumătate. Probabil, bacteriile "bune" din iaurt au înlocuit microbii mirositori care trăiau în gură. Dacă nu sunteți un fan al iaurtului - mâncați probiotice, ele au același efect.

4. Beți o altă ceașcă de cafea. Cercetătorii israelieni au amestecat cafeaua cu saliva umană și au descoperit că ea însăși împiedică reproducerea bacteriilor responsabile de un miros rău. Dar cafeaua tinde să provoace deshidratare, iar când laptele ajunge într-o gură uscată, devine mediul benefic pentru fermentarea substanțelor odorizante. Se pare că renunțând la lapte, rezolvăți problema o dată pentru totdeauna.

Ciudat, ciudat. Și oamenii de știință, în general, sunt încrezători că au un miros rău de la gură după cafea. Adesea este recomandat să utilizați cafeaua doar pentru a scăpa de "parfumurile" unor produse foarte aromate, de exemplu, usturoi. Și apoi se dovedește că totul este invers. Deși, dacă înțelegeți, piatra nu zboară în cafeaua însăși, ci în produsele care o pot însoți: zahăr și lapte. Cu zahăr, totul este clar, adică, nu este clar de ce are nevoie de cafea. Zaharul ucide pur și simplu băutura și îl transformă într-o tulbureală dulce. Dar laptele. Nu aș vrea să cred în viclenia lui. În plus, oamenii de știință (alții) spun că laptele trebuie să se bazeze neapărat pe cafea, deoarece poate spăla calciu din organism. Și aici este posibil să suplimenteze această problemă cu lapte. Eu sunt, încerc să-mi justific capul de cappuccino;)







Pentru mine, de la un miros neplăcut de la o gură, NIV 12 ajută sau ajută perfect și chiar cafeaua nu este capabilă să-l strică.

Nu beau cafea. Am preferat terci de ovăz cu boabe, ceai verde sau negru pentru micul dejun. După masă, în orice caz, merită să vă curățați dinții și să vă clătiți gura cu un agent de clătire răcoritor pentru gură. Dar din cauza gumei de mestecat nu este sigur. În timpul mestecării, saliva care are o reacție alcalină intră inevitabil în stomac, reducându-i aciditatea. Ca răspuns, începe producția unei cantități suplimentare de suc gastric, care are la bază acidul clorhidric. Dacă se întâmplă pe stomacul gol, vor apărea probleme, T. Acid K. acțiunea agresivă este îndreptată în primul rând pe peretele stomacului. Efectul constant iritant al sucului gastric promovează dezvoltarea gastritei și ulcerului. etanșări Loss, ruperea proteze și bretele, supraîncarce țesuturilor parodontale in bolile parodontale - aceasta poate contribui, de asemenea, la o guma de mestecat lung. Compoziția include gumă de diferite conservanți, coloranți, aromatizanți, stabilizatori și agenți de îngroșare, acestea intră în organism și exercita acțiunea lor nu este pozitiv.

N-am băut cafea cu zahăr, dar cu privire la refuzul lui latte, nu aș fi așa de sigur. Dacă excludeți laptele din cafea, este posibil ca riscul unui miros neplăcut să scadă, dar riscați să obțineți probleme și mai formidabile. De fapt, cafeaua ajută la spălarea calciului din organism și dacă beți cafea fără lapte, atunci acest proces va crește în mod clar. Nu știu, poate că nu este atât de pronunțată la bărbați, dar femeile sunt foarte expuse riscului în acest caz. Așa că aleg cafeaua cu lapte și guma de mestecat după. În opinia mea, aceasta este soluția perfectă pentru problema mirosului, după orice masă, nu doar cafea.

Ciudat, desigur, cercetarea. Nu-mi amintesc de cine mirosea după cafea e rău să lucrezi cu mine. Dacă miroase. apoi întotdeauna - o persoană sau o problemă cu dinții sau cu intestinele.
În cazul în care dinții - nu toate cad pentru zahăr în cafea. Zaharul poate fi schimbat la un înlocuitor. Și aceasta ar trebui să fie o curățare regulată a cavității bucale - numărul de dinți, clătirile, guma de mestecat, firul, scobitorul.
Lucrez cu două ardei - nu beți deloc ceai sau cafea. Spun că este foarte dăunător. Dar se bea un litru de două quass fizzy pe zi. Al doilea este Cola. Acestea sunt luptătorii pentru sănătate.
Ei bine, din observațiile mele personale - mai rău decât kurtsa, ca să nu fumeze acolo, nu miroase nimănui.

Un miros din gură ne întoarcem pe dușmanii noștri în zbor.

Puteți să mutați muștele în timpul verii)

și nu numai, ci și să câștige dușmani

În același timp și prieteni

pentru asta avem nevoie de ea

E bine că iubesc ceaiul verde)

Chinezii recomanda bautura neagra si nu verde)

el este mult mai util decât cafeaua

Cafea fără lapte și chiar fără zahăr? Mulțumesc, bineînțeles, pentru sfatul dvs., dar aș prefera să am guma după cafea. În cuptorul acestor sfaturi.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: