1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale (terie) mailing

Tatyana Zakharchenko

2.939 de abonați
-4 pe săptămână

1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Cum sa faci cercei simple dintr-o margine? Învățăm cum să fixăm un talon pe un bolț. Fixarea margele pe pin este una din competențele de bază în bijuterii de afaceri. Și nu este nimic complicat în ea. Și dacă știți și unele dintre subtilitățile - rezultatul va fi întotdeauna excelent! Cum să atașați o talon, arată pe exemplu de cercei mici mici. În plus, una dintre cele mai frecvente întrebări adresate de cei care nu cunosc fabricarea bijuteriilor de costume.







1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Astăzi avem o mică problemă și este dedicată greșelilor tipice atunci când îndoiți inelul de pe pin și cum să îl rezolvați. Am identificat trei greșeli tipice și am încercat să ilustrez din imaginea de mai jos. În fotografia cu numărul 1. Ei bine, nu este un ringlet la toate, este un vârf înfășurat în bucla unui fir. Am întâlnit adesea bijuterii de costume chinezești ieftine. Sper că nu te vei scufunda niciodată în așa ceva. Inele similare.

1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Voi începe cu vestea plăcută. Acum toate articolele mele, lecții și clase de master vor fi disponibile pe site-ul meu personal: 1001artbeads.ru - Club-Studio Tatiana Zakharchenko "Mii și unu Businka". Totul despre bijuterii cu mâinile lor. În timp ce această nouă casă nu este încă locuită. Dar reparația a fost deja făcută, există câteva lucruri pentru a picta, în unele locuri înșurubați prize, scoateți resturile. Dar este posibilă transportul de mobilier și invitarea oaspeților la știri.

1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Astăzi vom începe să vorbim despre lucrul cu pini. Pinii sunt ace de metal folosite în fabricarea bijuteriilor pentru fixarea margelelor. cercei EXEMPLU asamblate folosind știfturi: În principiu pinii sunt de două tipuri - cu un inel (similar cu ace de cusut) și cu un capac (similar cu Pins garoafe cu un inel utilizat într-un intermediar, o roată montată Pins următorul produs elementul cu un capac fixat numai .. .







1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Tema conversației noastre de astăzi este sârmă și aplicarea ei în bijuterii de costume. Unde pot aplica firul în afacerea cu bijuterii. În primul rând, de la sârmă face fitinguri - bolțuri, inele de legătură, inele duble, elemente de fixare, швензы, primăvară<ловушки> pentru margele, margele spirala, conectori indoiti Jig-Wig etc. Firul dur cu memorie este utilizat ca baza in coliere, bratari, inele. Sârmă pot fi utilizate.

1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Cu privire la beneficiile combinatoricii sau Extra cunoștințe nu există) Odată ce am fost întrebat ce este necesar pentru a învăța cum să faci același costum de bijuterii ca mine. Fata a fost foarte surprinsă când am enumerat ce competențe și cunoștințe ar putea fi necesare în lucrare, astfel încât lucrurile s-au dovedit nu gri și obișnuite, dar cu adevărat vrednice. Și astăzi, în ajunul sărbătorilor de Anul Nou, vreau să vă împărtășesc viziunea asupra bagajelor de cunoștințe. pisică.

1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Cu privire la beneficiile combinatoricii sau Extra cunoștințe nu există) Odată ce am fost întrebat ce este necesar pentru a învăța cum să faci același costum de bijuterii ca mine. Fata a fost foarte surprinsă când am enumerat ce competențe și cunoștințe ar putea fi necesare în lucrare, astfel încât lucrurile s-au dovedit nu gri și obișnuite, dar cu adevărat vrednice. Și astăzi, în ajunul sărbătorilor de Anul Nou, vreau să vă împărtășesc viziunea asupra bagajelor de cunoștințe. pisică.

1001 Bead - totul despre bijuterii cu mâinile tale Bună ziua, dragi cititori! Azi voi arăta cum să faceți o cataramă pe margele sau brățară, asamblate pe o frânghie de bijuterii. (Notă Pleasant: Ca urmare a dorințelor, în această problemă a tuturor fotografiilor sunt accesabile și a crescut până la 640 x 480 pixeli) Ca un exemplu, am aduna margele mici la gât. Pentru muncă aveți nevoie de: - cablu de bijuterii (aproximativ 50 cm pentru margele sub gât) - krumpy 4 buc. - o pereche de inele de legătură - o carabină sau un comutator - un lanț de extensie (după cum se dorește.

Continuăm conversația despre cripte și vorbim despre tehnici și adaptări mai puțin frecvente, dar și utile și practice. Ștechetul tăiat pare urât și strică aspectul a ceea ce trebuie făcut? Pentru astfel de cazuri, există margele decorative de mascare crimp (Crimp Cover, opțiuni: garnitură de margele, crimp-acoperire) Principiul de a lucra cu ei este simplu. Plăcuța aplatizată este plasată în interiorul unei astfel de căptușeli, care este strâns îngrijită de criminator, transformându-se într-o minge mică de metal. După mărime.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: