21 - 45

Conturul: conturul Eului.

CHANNEL TYPE: Canal difuzat.

SCURTĂ DESCRIERE: În viața ta, planul material trebuie să fie pe deplin acceptat. Te-ai născut să câștigi bani datorită voinței tale. Este neobisnuit ca tu sa lucrezi pentru cineva, dar numai pentru tine, pentru ca vei simti disconfort daca cineva te va controla in vreun fel.








Oamenii care au acest canal se nasc pentru a îmbunătăți planul material. Ei se nasc pentru a fi lideri și control. Singura modalitate prin care pot atinge succesul material este aceea de a face totul în sine.

Acești oameni sunt "spectacolul unui actor", nu funcționează foarte bine împreună cu ceilalți, deoarece le place să facă totul înșiși. Ca Manifest sunt cei mai activi dacă nu au un centru sacral sau plexul solar. Forțându-i să urmeze Strategia de așteptare. Ca Manifest, strategia lor naturală este de a informa oamenii despre ceea ce trebuie să monitorizeze înainte de a putea exercita acest control.

Deoarece acesta este un canal foarte manifestat al Eului, acești oameni pot fi foarte ego-centrate. Nu poți schimba acești oameni! Când spun ei, vorbesc în mod firesc despre ei înșiși. Dacă ei nu-și înțeleg Strategia, ei se vor întâlni cu mare rezistență, critică și furie din partea altor oameni.

În general, acest canal are mai mult succes ca o conexiune electromagnetică pentru două persoane diferite (când 45 sunt proprietarul companiei și 21 - directorul cu drept de control). Cu toate acestea, între ele pot apărea certuri spectaculoase dacă 45 încearcă să controleze sau dacă 21 încearcă să se comporte ca o gazdă.

Acest canal este singurul exemplu pur al Eului Manifestului. 45-21 funcționează cel mai bine când este activată doar o parte a canalului și întâlniți cealaltă parte. Asta înseamnă că ai porțile a 21-a. și lucrezi pentru cineva cu 45 de ani. pentru că atunci depindeți unul de celălalt. Dar când aceste două porți sunt încorporate într-o singură persoană ca o definiție, atunci există o forță de conducere care manifestă puterea de a controla totul de jos în sus. Acesta este CEO-ul, care ar trebui să fie președintele, și președintele, care ar trebui să fie CEO-ul. Acest lucru este dificil numai în contextul sinelui fals, deoarece aceste teme de manifestare în viață duc la pedepsire și mânie mare.

Cei mai mulți oameni cu linia de bani în proiectarea lor își petrec viețile care se ocupă de furie și enervare. Desigur, soluția pentru ei este să urmeze legile Manifestului - să-l informeze pe celălalt înainte de a lua conducerea. Aceasta va oferi sprijin unei anumite întreprinderi. Numai atunci când Manifestul începe să elimine rezistența, materialistul va avea ocazia să lucreze cu succes în cadrul designului. În cazul în care nu funcționează corect, va exista întotdeauna tensiuni pe planul material, iar potențial de prosperitate va fi neglijabil, cu excepția unei foarte „egoiste“ întreprinderi, în timp ce restul simt că ei nu acceptă și nu iau în considerare distribuirea profiturilor.

Tribul are doar un singur vot. În Personalitate, există patru voturi, iar în fiecare dintre circuitele colective au trei voturi (trei porți în gât). Singura voce a Tribei spune: "Am," sau "nu." Tribul vrea să aibă două lucruri care vin de la reuniunea Flow Instinct Splina și nevoi emoționale Flow - materiale, securitatea financiară, pe de o parte, și a obligațiilor din partea tuturor pentru a face parte din tribul. Tribul dorește să aibă plăcinta proprie, și vrea, de asemenea, să o mănânce. Vrea să controleze totul, și să profite de ea. Acest canal al materialismului este asociat cu posesia, cu proprietate, cu posesiuni și îndatoriri.

Sprijinul ca parte din toate acestea este întotdeauna un acord. Ori de câte ori a văzut porți tribale sau canale în design-ul, trebuie să recunosc că o parte din tine va fi întotdeauna în legătură cu acordurile, fie semnat pe suport de hârtie, de contract, acord, sigilat printr-o strângere de mână sau altceva. De îndată ce ați ajuns la un astfel de acord, ar trebui să fie corectă, pentru că altfel veți plăti un preț prea mare, pentru că nicăieri plata nu are loc cât mai repede în trib.

Vedeți câtă presiune este încorporată în acest circuit. În circuitul CUNOSCUT, am avut 4 voci în gât. În LOGIC - 3. În EMPIRICAL, de asemenea, 3, deci există modalități diferite de a elibera această presiune. Există doar una aici. Și vezi ce este canalul manifest. EGO se alătură gâtului cu un canal, pe care îl numim BANIȚA MONEY, casierul. "Înainte de a ieși, du-te pe biroul de bilete și plătește-l."

Vedeți cât de ușor putem vorbi despre ceea ce vrem, ce ne place și cât de greu este să vorbim despre ceea ce avem nevoie. Nu vrem ca cineva să vadă că avem nevoie de ceva. Pentru că, dacă vrei să vinzi ceva, te-ai prefaci mai bine că nu trebuie să vândă, și nu le pasă dacă sunt sau nu te vinde că, de fapt, nici nu doresc să vândă ceva. Doar pentru că toată lumea știe că trebuie să vinzi acest lucru, prețurile dvs. deja scad. Dacă oamenii știu că aveți nevoie de ceva, ei pot profita de acest lucru.







Aceasta este linia de bani. PROIECTAREA MATERIALISMULUI. Acest canal are o voce. Și vocea spune doar un singur lucru: "Eu am" sau "Eu nu." Toate celelalte nu contează. Vedeți, aceasta este singura voce pe care trebuie să o vorbim atât pentru capitaliști, cât și pentru comunist. Singura diferență este că comunistul ar dori ca această voce să spună: "Avem." Dar nu suntem acolo. Vom ajunge vreodată acolo, în sensul că un comunist sau cum arată această parte o lume în care nimeni nu este un egoist? Din păcate, viața nu funcționează așa. Viața nu funcționează la cele mai bune și mai bune lucruri. Acest lucru nu este legat de a fi mai egoist sau mai puțin egoist, de fapt, acest lucru se datorează mai bine înțelegerii egoismului. Egoismul nu este rău. Materialismul nu este rău. Materialismul înseamnă că preferi să atingi realitatea, să nu te gândești la ea, să o reprezinți. "De ce ar trebui să mă gândesc dacă există un Dumnezeu sau nu Dumnezeu, dacă pot bea cafea? Aceasta este pentru filozofi, eu nu sunt un filosof, eu sunt doar o persoană ".

Am văzut deasupra bucla de centrare și canalul de trezire. Ceea ce se trezește cu adevărat este EGO-ul nostru. Această OUG recunoaște brusc: "Dumnezeule! Îmi petrec viața fiind întemnițată în materie și nevoie. Nu știu cât e de ajuns. Egoismul nu este rău. E rău să nu știi cât de mult ai nevoie. Dacă știți cât de mult aveți nevoie și vă puteți oferi, nu este nimic în neregulă cu asta. "Ceea ce nu am nevoie, puteți să luați." Aceasta înseamnă că trebuie să devii un egoist conștient de sine.

Nu trebuie să vă refuzați egoismul. Acest lucru se datorează modului de a avea grijă de dvs. și de a ști ce aveți cu adevărat nevoie. Nu este vorba despre depășirea EGO, ca și cum ar fi o boală. Nu este o boală, este normal să ai grijă de tine în primul rând. Dacă știi cum să ai grijă de tine și întâlnești pe cineva care știe să ai grijă de tine, poți continua să faci afaceri. "Ai ceva de care am nevoie, am ceva de care ai nevoie?" Pentru că dacă am, atunci putem face treaba. Să ne așezăm, să luăm prânzul împreună și să vorbim. Să facem afaceri! Știu că faceți această afacere împreună cu mine, nu mă gândesc la interesul meu. Știu că faci asta pentru tine. Dar și eu, și cu asta totul este în ordine. "

Cu ajutorul căruia este conectat acest canal, acesta este canalul pentru negocieri. Dar acest lucru nu este un contract comunitar, deși în unele societăți contractul comunitar pare destul de similar: femeile rămân acasă și bărbații pleacă la muncă. În funcție de sensibilitatea acestei culturi, acest trib, veți vedea fie acest ritual, fie acesta. Iată discuțiile, îi conduceți cu oameni care nu aparțin membrilor familiei voastre. Nu fac parte din afacerea ta, au propria lor afacere, dar ne putem ajuta reciproc, putem negocia.

Acest canal nu este un canal simplu pentru design, deoarece veți negocia cu dvs. și veți face afaceri cu dvs. Și nu este o afacere foarte bună. O afacere bună este întotdeauna cu altcineva. Cu tine însuți, vei avea întotdeauna doar o durere de cap din cauza banilor, pentru că nu știi dacă ai destui bani sau trebuie să controgi strict cheltuielile. Și trebuie să: trebuie să controlez, eu controlez ceea ce am. Și aveți mult stres cu bani, cu materie. Și orice persoană care are acest canal ca o definiție are mari tensiuni cu bani, indiferent dacă este bogat sau sărac. Nu depinde de cât de mulți bani are, ci de modul în care se adresează. Astfel de oameni sunt plini de tensiune.

Bănuiesc că orice canal pur manifestă este o furie obișnuită cu care se confruntă transportatorul. Și, eventuala furie pe care o au oamenii ca răspuns la încercările dvs. de a "stoarce" pe tine.

Dar acest canal, care se manifestă din ego. Din centrul lui Will, în termeni de furie, un câștigător absolut, mi se pare. ) Ca și în planul de a controla totul și totul.

Faptul că lumea nu este de multe ori într-un fel în grabă îndoiți îndatoritor sub dorințele noastre, și prin ceea ce credem adevărat, „frumos și bun“. Prin urmare, toate enrages - variind de la iritatii minore, atunci când într-un loc public, cineva sau ceva te oprește să mergi (Vreau să fixați sau lovi cu piciorul - cred că exagera -. Și nu întotdeauna în măsură să frâneze :(), și se încheie cu dificultate controlate furie ceea ce nu calma lucrurile importante la nivel mondial vă întâlni rezistență la voința lui ..

În acest - în formă exagerată - se pare că lumea este plină de craituire nechibzuit, slab și neatent, care sunt ei înșiși aproape că nu pot face nimic în mod corespunzător, în mod constant și la timp, pentru a urmări ceea ce a fost intenționat și să urmeze acordul de bază cu celălalt, dar pentru un motiv oarecare, mama mea ei pretind a fi un fel de „voință liberă“, și chiar rezista în mod activ încercarea de a controla, fără de care se luptă să facă față cu lucrurile elementare. P-rr!> :)

Iar realitatea înconjurătoare - evident, din cauza propriei starea de spirit potrivită - confirmă neobosit imaginea pe care, da, într-adevăr, în jurul Raspizdyai și slăbănogi, care sunt în mare nevoie pentru toate dintre ele a avut grijă de, și fiecare pas controlate strict - în caz contrar acestea nu pot face față , zafeylyat, face o gafă, etc.

Acesta este un astfel de canal minunat. )

Interpretarea aprofundată a cardului rave. Cum designul omului vă afectează viața și cum să o utilizați

La mine doar un astfel de caz. )

Da, în principiu, la fel ca manifestul, pur și simplu prin coordonarea tuturor acțiunilor cu răspunsul tău sacru. Manifestați numai pe baza răspunsului.

Informați cât de mult posibil, nu vă temeți de ea.

Afford să fie egoist, control ciudat, un tiran și un despot: sunteți în continuare pe acest lucru nu va merge nicăieri, și dacă este lăsată să - devine mai clară în mod paradoxal, ci mai degrabă mai puțin dornici și mai armonioasă.

Încearcă să-l trimită dorința lor de a controla totul și să nu împingeți migalos controlul totul în jur, și obținerea de bunuri materiale - canalul a fost inițial conceput pentru acest lucru, pentru că el era și greu. Ar fi chiar mai corect să nu numim un canal al materialismului, ci un canal al Business Snap, de exemplu. Și numele original este mai corect tradus ca un canal al materialismului, ci ca un canal al Mercantilismului.

Dacă există un "trib" - încercați să aveți grijă de bunăstarea "tribului" vostru. Pentru un Egoistul complet cu acest canal nu pare întotdeauna naturale, dar creșterea de canal, care este, din nou, în acest scop, și are ca scop - să fie liderul tribului său, pentru a produce (și, uneori, în mod direct pentru a câștiga) bun pentru el.

Dacă aderă la cele de mai sus, furia în lumea neglijentă va fi. Mai bine, să zicem așa. Și mai armonios. Pentru a spune că nu va fi deloc, ar fi ciudat, bineînțeles. D Pentru că este motivul pentru acțiune în acest canal. Pentru manifestarea dorinței de a se odihni furia.

Interpretarea aprofundată a cardului rave. Cum designul omului vă afectează viața și cum să o utilizați







Trimiteți-le prietenilor: