10 Regulile egoistului finit


Altruismul și egoismul în dragoste
Unde este terenul de mijloc?
____________________________________________

Balanță complexă))
Este deosebit de important să preveniți întâi hobby-ul.






Și vrei să fii egoist! Absolut dublu, terminat.
Uneori se întâmplă.
Uneori - deci așa.

În această dimineață mi-am scris o foaie ieftină)

10 REGULI ALE AUTORITĂȚII FINITE

1. Egoistul finit nu se grăbește. Asteptati.
2. Acest egoist complet nu poate avea trei genți de mână. Și patru nu pot fi ... Și cinci ... Ea știe deja că această 27-a geantă de mână "extra" este pur și simplu vitală pentru ea. Și imediat.
3. Egoiștii finalizați nu se trezesc devreme. Ssst. Ți-ai pierdut mintea, nu-i așa?
4. Persoana egoistă terminată nu sună mai întâi. Nu prea are nevoie de ea, într-adevăr.
5. Egoismul iubit îi iubește pe copii. Și cine, la urma urmei, pentru a încărca noutăți proaspete i-pode, du-te la magazin și să pregătească cappuccino cu o spuma abrupta ca ii place?
6. Egoistul finit nu poartă un sutien. Acest lucru este incomod. ]
7. Persoana egoistă terminată se deconectează de conversație în aceeași secundă pe care o aude de la interlocutorul "Am nevoie de ...".
8. Egoistul finit nu are probleme. Ei devin imediat problemele altora.
9. Egoistul finalizat nu este niciodată păcat. Răzbunarea ta este sfântă.
10. Regulile Egoistului Completat sunt modificate unilateral fără avertisment.

Prin urmare, este necesar ca)))

6. Egoistul finit nu poartă un bust. Acest lucru este incomod)))))


Sunteți doar la începutul unei căi complexe și strâmbe la titlu 034.) Știu tinerele doamne care ar fi adăugat cu ușurință mai multe puncte aici. unsprezece. Dacă nu. celule. Și nu au o teorie și o practică. Tren, aveți încă multe de crescut.)))

6. Egoistul finit nu poartă un bust. Acest lucru este incomod)))))
atunci este deja un lucru complet egoist sau futurist)

6. Egoistul finit nu poartă un bust. Acest lucru este incomod)))))

Ei bine, da, încărcătura pe coloană vertebrală.


5. O persoană egoistă terminată nu ar trebui să aibă copii. E prea rece și în general. pentru a strica figura

Mai mult egoism - cu cât mai multe reguli trebuie să le urmați))))
Nu este o sarcină ușoară, vedeți - fiți egoiști)

Și acest lucru ne este scris de un om care citește # 034Cum să devii o cățea în orașul mare # 034

În Este scrisă în ADN, reflexe și instincte. Și restul, trebuie să suferiți, să începeți cu elementele de bază.

Da. Și să te odihnești, și iubitul tău nu zboară. Aeronavele nu se așteaptă)))

sau poate toate egoists 5 mărimea sânilor și pandantivul se află pe orizontală


Ooh. câte răspunsuri sunt imediat.
Și conversația se îndreaptă în mod clar spre direcția cea bună - distracție.

Aici voi câștiga un avion personal - și voi deveni egoist))

Câștigul pe plan personal este complicat.

dacă să lucrezi sincer, și să nu fii egoist în același timp, precum și să nu furi (și apoi poruncile de pe listă). atunci puteți să cumpărați doar un avion de jucărie și să vă bucurați

Asta este, prin definiție, toți egoiștii - un criminal? )))

Sunt toți altruștii oligarhi? )))

Se pare că dacă dai un exces de chuvstvost, atunci asta nu dă? De ce? Este clar că, dacă nu renunți la exces, sunteți ca # 034În dauna # 034. Și dacă excesul, atunci el însuși a rămas întreg și a fost adăugat celălalt. Și odată ce a fost adăugat, el a reușit să-l dea, așa că i-au dat-o. Și acest dar nu poate fi depreciat! Eu, de exemplu, niciodată nu # 034cumumesc # 034 nu spune Nu pentru asta # 034. Este ca și cum am împinge înapoi recunoștința Celuilalt. Ce înseamnă, # 034de ce pentru # 034? Dacă vă mulțumiți, atunci există ceva pentru asta!

O temă clasică.
Fata, inițial cu un complex Nu sunt vrednic de el, el trăiește cu anii iubiți în acest fel.
În același timp - toate dorințele lui natale.
Nu pentru că nu are propriile nevoi. Și simt, pur și simplu, în contextul sursei, bunăstarea nedemnă și chiar amenințătoare.
Ceva ca o instalație inconștientă Acum vei înțelege ce sunt cool și cum ai nevoie și apoi vei avea grijă și de mine. # 034
O formă ascunsă de manipulare, în general. Absolut nepromițătoare.
Și - ca rezultat logic - nu era așa, da.
O suspiciune vagă se înrăutățește, că este timpul să se adune deja fructe de pădure, iar apoi florile au reușit să se umple.
El nu apreciază, nu se gândește să revină în grija și nu-i place deja, se pare.
Linia de jos este clară, nu?
Dar cel mai interesant este ceea ce se întâmplă în continuare.
După ce am primit o experiență negativă, eroina noastră hotărăște: Ei bine, fso. ]
Voi fi terminat Egoistul. Aia foarte comică - naibii de sine.
De asemenea, nu funcționează din vreun motiv.

Acum, de fapt, întrebări.
Zaka spune aici: ah Th, acolo, ceva, 50h50.
Cum? Acesta este modul în care explicați persoanei cum să realizeze acest sfat?
Astăzi vă ajut să scrieți o disertație și mâine mă duc cu prietenii mei într-o cafenea, pentru mine, iubita mea? Brad.
Aici este necesar să nu se împartă, să numere și să cântărească (din nou, Zaka a avut o bună comparație), ci să explice ce este greșit? De ce trebuie să lucrați în voi înșivă? O persoană nu trebuie să fie considerată valoroasă, ci să încerce să vă ajute.
Oh, problema napoleoniană, sigur.


uneori cred că respectul de sine este un mit ... există un avans. cineva din copilărie are un fel de imunitate, dar asta nu înseamnă că el înțelege, este dat. cineva merge pe calea conștiinței de sine și își pune un preț. acesta este de fapt un fenomen uimitor, mai ales atunci când este ceva de care să te uiți înapoi.

Încercați să comunicați pentru o perioadă relativ lungă de timp cu persoanele care le au auzit și ajustând imaginea lor originală # 034Mesaje # 034 cu această persoană particulară (cu aceste persoane specifice)

În opinia mea, etica este rar întrebată din nou, încă în procesul de înțelegere (mai exact, auzirea unei persoane)
Foarte repede acolo illyuyuziya (care pot fi potrivite și adevărat), și de comunicare în sine, de fapt, merge ca următorul, trebuie să comunice, era ca și cum să ceară performanța noastră ca va fi.

și, de fapt, dacă te gândești foarte mult pentru că de multe ori oamenii încearcă să vorbească unul cu altul despre cel mai intim al simțurilor, și, prin urmare, ceea ce nu este pe deplin înțeles, că încercarea, și reacția, dar logică în această situație, întâlnirea cu noi și neobișnuite SURPRISE, aproape că nu observăm în noi înșine.







să trăiască și să trăiască într-un rol care dă și nu primește dragoste în schimb ca ceva foarte familiar, dar și egoist inițial. deoarece deja în prealabil rolul celui care este subestimat, dar în același timp un caracter nobil și de natură și al unei alte persoane, rolul unei gazde nerecunoscute, i-a fost atribuită.

Și dacă cineva crede așa, există această iubire, dacă presupune îngăduința și răbdarea pentru altul? destul de des nu este. dar există un joc de joc de bază și creativ.


Iartă-mă, Albert, am vrut un lucru, dar m-am lăsat puțin deoparte.

în general, în încrederea mea în valoarea unei alte persoane, poate ajuta să mă regăsesc.

Vorbesc despre altceva. Despre a nu-ți lua dorința de a face ceva în altul ca dar. Prea multă onoare.

Faptul că aceasta nu este sarcina mea))

Poate că, pentru un cadou, nu poate fi numit. Dar totuși doriți să fiți tratați cu aceeași atenție. (Încă mai trebuie să învăț să întreb și ceea ce se face la cerere nu este atât de valoros)

Pe această temă. Undeva unde am citit despre paradoxul pasiunii, deci există clar o tendință: cu cât mai profund sunteți # 034 încărcarea # 034 în obiect, cu atât este îndepărtată mai departe.

Se pare că acest mecanism se numește diflexie. fac altora ceea ce aș vrea pentru mine.
Cred că totul este permis și totul este bine. Doar când încep să măsoare raportul de egoism - altruism într-o relație - pentru mine este niachom. Mai degrabă, nu este vorba despre relații, este doar una dintre modalitățile de a vă consola ego-ul.

Crezi că? Și nu văd eul, ci o încercare # 034cu relația # 034. Cumva îndreptați-le sau ceva de genul ăsta. Deși pentru mine timpul nu este suficient pentru ceva în ele (reciprocitate), deci nu luați nicăieri. Agonie prelungită.

Mai multe ar putea fi numite surse, mai mici ar fi spus # 034 Vă mulțumim # 034 pentru lauda străinilor la boierii de internet

În cazul tău, greseala, în întregime și cel mai probabil, nu se află pe tine, ci pe profesorul de cântare. Cine știa probabil că acea fată nu are datele vocale necesare. (Dacă totul era exact așa cum spui tu). O altă opțiune posibilă este abordarea subiectivă a fetei, poate că ai avut o dispreț personală pentru ea, așa că vocea ei era supărată. Și mai mult pentru mine, ca și din copilăria cântând în cor și solo, nu este clar ce înseamnă # 034 avea o sirenă # 034. ea poate, dimpotrivă, avea o voce înaltă și curată, să zicem, mezzo-soprană. Apoi deja (în această situație) avea mai mult dreptul la solo.

De obicei, un lider de cor de bine nu va ține oamenii în el fără să audă și fără voce

De obicei, un lider de cor de bine nu va ține oamenii în el fără să audă și fără voce
Vă mulțumesc pentru minunata analiză psihologică a situației. Credeți-mă, sunt capabil să distingem mezzo-sopranul de o sirenă. Poate că vocea nu este la fel de bună ca mi-ar plăcea, dar auzul meu este excelent. Imaginația ta frumoasă a atras elementele lipsă ale imaginii, dar asta nu e din povestea mea. Ca și acolo: Vreau să-mi las singur trecutul întunecat # 034 Tocmai întrebam despre altceva. Unde este legătura egoismului sănătos cu binele sau răul? La urma urmei, egoismul este inerent într-un fel sau altul la toți. Și să te gândești dacă este profitabil să faci bine sau nu - nu e egoismul?


M-am gândit că egoismul nu este conștiința de sine, dar poziția este aceasta: interesele mele sunt întotdeauna a priori mai importante.

Ce înseamnă egoismul sănătos? Poate, din punctul de vedere al cuiva, e sanatos si cu cineva - nu!
Despre faptul că egoismul este inerent în toată lumea - sunt gata să mă cert. Întotdeauna au existat (și vor fi) acei oameni care ar prefera să cumpere un dar decât alții, care, în primul rând, se vor gândi la confortul celorlalți, mai degrabă decât la propria lor persoană.

Și să te gândești dacă este profitabil să faci bine sau nu - nu e egoismul?
Și așa încerc să-i conving pe egoiștii arși de necesitatea de a face fapte bune)))

Și să te gândești dacă este profitabil să faci bine sau nu - nu e egoismul?
Și așa încerc să-i conving pe egoiștii arși de necesitatea de a face fapte bune)))
Egoismul sănătos este cazul atunci când este INEVERSIBIL să fii egoist!


întrebați balzacs) sau, în principiu, logica de afaceri) există noțiunea de eficiență. se dovedește că aceasta este și o poziție și nu numai aruncarea etică)
și există un moment de echilibru și acest lucru se aplică și lucrurilor bune. Eu nu exclud existența unor samariteni buni pe pământ, dar uneori oamenii suferă chiar și de binele nemărginit, pentru că dăruirea altora poate să-și priveze pe sine și pe cei dragi ai tăi. care este, întrebarea în dozare. Dacă o persoană este suficient de puternică pentru a da mult, doar o onoare și laudă lui. Și dacă doar tu urmezi calea morală și omul însuși greu și el în cele din urmă doar supărat (nu obține un profit sau doar obosit), nu este clar de ce acest sacrificiu.


Sunt un budist. Unde sunt donații?

Ei bine, Ego-ul Balsk a găsit astăzi citirea aforismului:
Cine poate guverna o femeie poate guverna statul. O. Balzac

Și aici despre Napka
O femeie îi place să câștige peste un bărbat care aparține altui! O. de Balzac

Ei bine, Ego-ul Balsk a găsit astăzi citirea aforismului:
Cine poate guverna o femeie poate guverna statul. O. Balzac

Și aici despre Napka
O femeie îi place să câștige peste un bărbat care aparține altui! O. de Balzac

Ode balzac este de fapt Gam))

Dar așa este și așa # 034 dvs. # 034 și a plăcut. Cu restul este destul de greu. La urma urmei, sub forma unui banter provocator, Jackie verifică de multe ori atitudinea oamenilor față de ei înșiși sau de ei # 034Scrieți # 034. Chel che-thread a izbucnit din gând, a sugerat un negativ prins și o dorință a apărut # 034 Clarificați situația # 034. Pentru a face acest lucru, este necesar să prindeți un chela bun și să ascultați ceea ce într-o stare calmă este greu de simțit. După cum se spune, rapid și clar. Dacă răspunsul nu justifică așteptările lui Jack (pentru că merită trucul său, el este perfect conștient și gata să-și pună fundul sub tija BE), atunci se formează o opinie adecvată (bine, dacă va fi doar: # 034, umorul nu înțelege # 034)


Wow, esti doar un ego centrat pe sine!
Nu am onoarea de a comunica în viața reală, dar acum știu că Jackie e grozavă.
Și aici sunt, ignor atacuri, îmi place provocările și cu bucurie se alătură jocului. în același timp, pot fi adăpostite doar de cel pe care depind foarte mult. În acest caz, nu am observat nimic, pentru că este frumos pentru că sa întâmplat!
Nu uita, sunt un artist cu o fantezie pervertită, îmi citești niște notații și admir jocul lui chiaroscuro pe mușchiul sternocleidosusiform

În general, îmi place ideea de lume ca un mare muzeu în cazul în care vă puteți atinge și să se joace toate exponatele, dar nu te atașat de nimic și nu a început să-l lor (legătură directă cu subiectul discutat, de altfel) ia în considerare. totul este creat de rațiunea superioară. chiar și fructele creativității noastre.
Tot ceea ce o persoană dă valorii înalte, mai devreme sau mai târziu, forțele superioare vor fi luate de la el.
Cu cât mai multe legături aveți, cu atât pierdeți mai mult.

cât de ușor este să înțelegi și cât de greu este să-l urmezi tot timpul


PS. Citește - râs, apoi a plâns, apoi a râs din nou - și maniacale -. Psihoza depresivă care nu este departe)))))) mi-am amintit Stebnev bilețel pe tipul de iluminare Am meditat cu ochii închisi - doresc bunătate și prosperitate tuturor oamenilor de pe pământ. Dintr-o dată, în curte, ce ghinion a fost țipat. Ca să mori. - M-am gandit si mi-am continuat meditatia # 034.))))

Balanță complexă))
Este deosebit de important să preveniți întâi hobby-ul.
Și vrei să fii egoist! Absolut dublu, terminat.
Uneori se întâmplă.
Uneori - deci așa.

În această dimineață mi-am scris o foaie ieftină)

10 REGULI ALE AUTORITĂȚII FINITE

1. Egoistul finit nu se grăbește. Asteptati.
2. Acest egoist complet nu poate avea trei genți de mână. Și patru nu pot fi ... Și cinci ... Ea știe deja că această 27-a geantă de mână "extra" este pur și simplu vitală pentru ea. Și imediat.
3. Egoiștii finalizați nu se trezesc devreme. Ssst. Ți-ai pierdut mintea, nu-i așa?
4. Persoana egoistă terminată nu sună mai întâi. Nu prea are nevoie de ea, într-adevăr.
5. Egoismul iubit îi iubește pe copii. Și cine, în cele din urmă, va descărca proaspete noutăți i-pode, du-te la magazin și să pregătească un cappuccino cu o spumă abruptă, cum îi place?
6. Egoistul finit nu poartă un sutien. Acest lucru este incomod. ]
7. Persoana egoistă terminată se deconectează de la conversație în aceeași secundă pe care o aud de interlocutorul "Am nevoie ...".
8. Egoistul finit nu are probleme. Ei devin imediat problemele altora.
9. Egoistul finalizat nu este niciodată păcat. Răzbunarea ta este sfântă.
10. Regulile Egoistului Completat sunt modificate unilateral fără avertisment.

Haide, ți-aș plânge lacrimile dimineața.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: