87. Pansies, atelier de floristică și decor în Yekaterinburg pe malysheva, 87 - recenzii, adresa,

Și în cele din urmă. În salon, o dată s-au făcut reparații reci, există destul de mobilier și elemente de decor. Dar acum am o suspiciune că magazinul nu numai florile sunt vândute, dar, de asemenea, trăiesc, pentru că nu este suficient ca în cabina mizerie și printre obiecte de interior și bunuri de vânzare sunt situate (care este rola dreaptă) obiecte personale, cum ar fi pantofi pentru snowboard sau orice gunoi - borcane și cutii goale. Înțeleg totul - criza, dar nu-i face pe clienți să se simtă ca un invitat neinvitat, care a găsit proprietarii casei într-o stare de mahmureală.







Una din aceste zile am trecut prin acest "atelier" și am aflat de existența ei accidentală. Am mers cu prietenii de-a lungul străzii Malyshev, au fost fotografiați lângă niște pereți frumos și vitrine. Dintr-o dată o femeie zboară dintr-o ușă, așa cum sa dovedit, un florar, și începe să strige isteric, spunând: ce fotografim aici? "Acesta este un site plătit pentru.

Una din aceste zile am trecut prin acest "atelier" și am aflat de existența ei accidentală. Am mers cu prietenii de-a lungul străzii Malyshev, au fost fotografiați lângă niște pereți frumos și vitrine. Dintr-o dată o femeie zboară dintr-o ușă, așa cum sa dovedit, un florar, și începe să strige isteric, spunând: ce fotografim aici? "Aceasta este o platformă plătită pentru lovituri de fotografii, interdicții de tip landlady, proprietatea noastră!" Pentru o clipă - există două tufei în mijlocul străzii, câteva flori în pat de flori, și un fel de vază realizate din ipsos, și se află între două clădiri de apartamente, chiar în Malyshev. Deși este ilegal, dar nu există nici măcar plăcuțe cu privire la filmările plătite.

Deci, este păcat că nu există nici un reprezentant oficial al acestei instituții pe fântână, pentru că chiar vreau să citească legile despre fotografiere.

Al nouălea articol din lege "Despre informații, tehnologii informaționale și protecția informațiilor" prevede că orice restricție privind accesul la informații trebuie stabilită numai prin legea federală. Prin urmare, interdicția, formulată în unele reglementări, va fi legală numai dacă un astfel de act este adoptat pe baza unei legi care dă dreptul de a restricționa accesul. Cred că amanta gazdelor și capriciile ei nu au nici o greutate legală.







„Imaginile de opere de arhitectură, urbanism și lucrări de artă peisaj, situat într-un loc deschis accesului public, sau poate fi văzut din acest loc“, așa-numita „libertate de panoramă“, relativ recent, a apărut în autorizație legea utilizarea liberă a imagini ale lucrărilor sunt în mod constant în locurile publice.

Extrasele pot conduce mult timp. Asigurați-vă că trimiteți o cerere autorităților competente pentru a opri această ticăloșie mica.

Nu cu mult timp în urmă, s-au întors în salonul acesta, pentru a comanda un buchet de mireasă, nu au găsit locul ăsta în sine, a sfătuit fotograful. Înainte de aceasta, am trecut mai multe saloane și locuri complet nemulțumite de dorințele noastre.

Am venit deja la pansamente seara, ne-am întâlnit cu suficientă bunăvoință. corect identificat dorințele și nevoile noastre. Am fost încrezători.

Nu cu mult timp în urmă, s-au întors în salonul ăsta, pentru a comanda un buchet de mireasă, nu au găsit locul ăsta în sine, a sfătuit fotograful. Înainte de aceasta, am trecut mai multe saloane și locuri complet nemulțumite de dorințele noastre.

Am venit deja la pansamente seara, ne-am întâlnit cu suficientă bunăvoință. corect identificat dorințele și nevoile noastre. Am fost încrezători că în mâini bune, dar în zadar.

Am nevoie florile albastre într-un buchet în timpul căutării ne confruntăm cu o astfel de problemă ca orbirea de culoare de la florari, iris violet cu galben în înțelegerea lor a fost doar albastru, dar în panselute au ascultat, a făcut o privire știind, convins că bine versat în culorile și în general, în munca sa. Ca urmare, deoarece în Rusia există doar trandafiri albastri și crizanteme, iar apoi florile pentru buchet trebuie comandate și pictate. Sa arătat plăcut, toți au discutat, au aruncat o fotografie au lăsat bani, este puțin nu nu mai puțin 6000. Așteptând un buchet bun cu culori de culoare albastru închis.

In ziua de buchet de mireasa a se potrivi perfect o mireasă a văzut prima, prima jumătate de oră a fost încă bine, dar când a ajuns la mine, nu numai că nu a fost o singură floare albastră, apoi iarba pe care a folosit-o moale și atârna ca o cârpă umedă , e groaznic. Prin nuntă albastră, nu se potrivea. Florile albastre erau purpurii. Dar acest lucru este un nonsens comparativ cu ceea ce am fost adusi sub masca unei butoniere. Am comandat-o pe rever, dar omul care a adus comanda noastră, blocat în buzunar, astfel încât „coarne picioare da“ ieșită, nu numai că este, în principiu, să fie făcută din aceeași iarbă inerțial grămadă, și acolo blocat încă două din ceea ce acel albastru zadohlika, desigur, nici un buchet și nici o butonieră nici măcar nu au ajuns la registratură!

Nu sfătuiesc pe nimeni care face acest salon, tot ceea ce este capabil să convingă.







Trimiteți-le prietenilor: