10 Cea mai tristă și tristă carte

În copilărie a fost o lucrare despre un băiat moarte. O broască și o floare pare.

Singuratatea în rețea nu a atins încă. Dar n-am fost atins de ceva.







Cea mai tristă carte sunt povești care sunt interesante de generații. Ne-am obișnuit într-un fel încât lucrarea spune în principiu despre o generație și înseamnă că nu toți vor muri în ea. Și așa arată cât de repede este viața noastră. O generație a devenit veche și un poetic despre copiii lor. Despre felul în care au evoluat destinele lor. Apoi, următoarele. Din anumite motive, acest lucru mă afectează.

Un pic rănit ", lasă-mă în". Cartea. Alexandru "despre Alexandru din Macedonia. Îmi pare rău pentru el când a început să aibă probleme de sănătate, că știind că la sfârșit va muri, nu am terminat să citesc cartea. Mai sunt un cuplu, dar acum nu-mi amintesc.

Tristețea și tristețea m-au copleșit și am citit astfel de cărți:

1) O poveste de dragoste. Hamsterii în curățenie

2) Cangurul în span. Excursii de neuitat







3) Nikolay Drozdov. Viața în pădure

4) Producerea de semințe în sat. Visul fermierului colectiv

5) Girafe în păduri. Vederea de la telescop

6) Elefanții sunt torturați. Udarea se oprește

7) Lasă vechea doamnă, sunt tristă. Rememorarea țarului

8) În sălbăticia Amazonului. Cum să salvezi un crocodil

9) Dragoste virtuală. În căutarea copilului ei

10) Să suferim și să suferim. Noul sezon de încălzire

Nu puteam citi cărți fără lacrimi:

Fiecare dintre aceste cărți ma șocat în adâncul sufletului meu! Puteți scrie multe despre fiecare dintre ele. Această listă poate fi continuată.

În copilăria mea, o mare impresie a fost făcută de "vacanța" lui Bradbury. Apoi a existat "Albul Steamer" Chingiz Aitmatov. Și relativ recent - cam acum zece ani - "Școala pentru proști" de Sasha Sokolov.

Din numele celorlalți susțin "Buri-mă în spatele plintului", "Un litru de lacrimi" (de fapt nu am citit cartea, dar am urmărit seria, care este foarte aproape de text).

Maryl ove [1.9K]

Îmi plac aceste feluri de cărți, am experiență cu ele. Din păcate, nu este mult timp pentru citire, dar aceste momente sunt foarte, foarte importante din punct de vedere emoțional. Puteti citi "Transformarea" de catre Kaffka, "The Last of Magecan" de Cooper, "Gone with the Wind", "Cantand in spini", "Next Time" de Mark Levi, "Trei tovarăși".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: