15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Serge Tankian sa născut în capitala libaneză Beirut, într-o familie armeană. La vârsta de cinci ani, Serge sa mutat cu părinții săi în Los Angeles, California. Am participat la școala bilingvă armeană Rose și Alex Pilibos, în care participanții la Sistemul unui Down Daron Malakyan și Shavo Odajyan au mers la momente diferite.







Cariera muzicală a lui Serzh Tankian a început relativ târziu - doar la vârsta de 20 de ani a început să studieze serios muzica. Înainte de a deveni pro, el a reușit să lucreze la comerț, să-și programeze și să-și creeze propria companie de dezvoltare de software. Tânărul se pregătea chiar să intre în școala de drept, dar înțelepciunea lui nu era calea lui.

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Serge Tankian a crescut pe muzica complet diferită: rock, punk, hip-hop, death metal. A ascultat muzica armeană, arabă, greacă, italiană, franceză și engleză. Se poate spune că Tankian a perceput cei mai buni reprezentanți ai diferitelor genuri și a absorbit diferite stiluri, ceea ce a dus în cele din urmă la muzica sincretică a System of a Down și a celorlalte proiecte ale sale.

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Tankian este foarte îndrăgit de Noua Zeelandă, unde are propria casă. Acolo se odihnește din atenția strânsă a presei și a fanilor.

Muzicianul avea un câine de rasă Husky, care era numit Bowie pentru culoarea diferită a ochilor ei. După ce a trăit o viață lungă și ocupată, Bowie a murit la vârsta de 14 ani. Da, apropo, Tankian este un luptător activ pentru drepturile animalelor.

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian






15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Serge Tankian și Tom Morello

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Un alt hobby al lui Serge Tankian este un proiect intitulat "Tablouri muzicale de dezarmare". El compune o lucrare muzicală, sub impresia lui trage o imagine și apoi construiește în cadrul său dinamica și jucătorul. Astfel, muzica și pictura sunt percepute ca un singur întreg. Unul dintre tablourile lui Tankian este o pânză, spattered cu pete luminoase de vopsea, pe care sunt prezentate cadrane de ceas pe personalul muzical, poziția în care afișează primele note ale melodiei.

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Potrivit site-ului Vintage Vinyl News, Tankian are o gamă vocală moderată și variată, nu numai în metal, ci și în muzică populară. Gama sa este de 4,7 octave. Potrivit site-ului, aceeași gamă a avut (sau a avut) Elvis Presley, Steven Tyler și Anthony Kiedis.

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Serzh Tankian se referă la peschetari. Aceștia sunt oameni care nu mănâncă carnea animalelor cu sânge cald. Pescearienii pot consuma alimente vegetale, ouă, lapte, precum și pește și crustacee.

Ca răspuns la o întrebare despre viziunile sale religioase, Tankian a spus odată că aderă la aceeași religie ca și "există acel copac. Este un amestec de idei de americani nativi, budiști și idei transcendente. Îmi place să mă gândesc la pământ ca mamă. Îmi place să mă gândesc la cer ca tatăl meu. Dumnezeu a fost folosit din motive neclare.

15 Fapte surprinzătoare despre Serge Tankian

Gregory Peck în filmul "Omen"

Într-un interviu acordat ediției britanice The Times, Tankian a mărturisit că genul său preferat în film este filmul de groază. Pictura lui preferată este cea mai mare, în opinia lui Serge, filmul de groază "Omen" din 1976.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: