Repararea înlocuirii motorului cu mercedes t1

Când ne-a cumpărat noul nostru prieten galben, a fost clar că soba nu a suflat. Vanzatorul in mod natural a susținut că a retras unele de sârmă și de lucru timp de 5 minute, dar am știut că dacă ea nu a vrut suflare cu motor Khan, deoarece, în caz de defect reostat suflare cel puțin o viteză. Și nu există mai mult în aragaz. Și aici este mașina în cutia caldă, alături de compania prietenilor vrăjitori și mâinile mâncărime. Reparația sobei a început așa spontan. Ne-am gândit să comandăm mai întâi motorul, apoi să dezasamblam. Dar conversația am început să deșuruba un șurub după altul pentru bolț șurub și după 15-20 de minute tabloul de bord pune lângă mașină. Ei au extras motorul, s-au asigurat că e vina, iar lichidarea a fost arsă. Nu este clar ce a provocat eșecul. Vârsta sau supraîncărcarea. Pentru ochii neinițiți, era clar că cineva mi-a urcat acolo. Am fost la prima întâlnire.))) O surpriză plăcută a fost un radiator nou al unui cuptor. În general vorbind, toate dezasamblate, spălați și așteptați pentru motorul de mâine în curând. Înainte de asta, nu am citit nimic. Totul este intuitiv foarte ușor de înțeles. Dacă nu te distras de fotografii fetish, iar întreaga operațiune va dura o oră. 2 acest lucru este cu un fetish. Din nou, masina ne-am murdar, neglijate, dar în viață!













Este necesar:
-șurubelniță cruce
-cap de 10 sau 12)) Nu-mi amintesc
-banda de mascare (care nu ar confunda chips-uri de pe tabloul de bord, acestea sunt aceleași chei sunt diferite numai prin culoarea firului) + Stilouri
-cești de unică folosință (pot fi mai multe, la gust) pentru dispozitivele de fixare
-2 ore de timp liber

proces:
1) deșurubați partea de fier a torpilei pe care se încrucișează dinamica 5-6 autoportantă
2) deșurubați carcasa din jurul cârmei și rotiți întrerupătoarele
3) eliminați toate butoanele, semnați
4) deconectați chips-urile de la butoane și pre-semnați elementele de bord
5) deșurubați 5-6 șuruburi sub torpile, nu le-am găsit imediat, sunt înecate
6) scoateți torpilele plasate lângă mașină sau în interior dacă plouă sau zăpadă)
7) îndepărtați clemele furtunului pe (răcit. Lichidul se toarnă nu este necesar!) (Dacă aveți bani în plus de scurgere) nivel al cuptorului este mult mai mare decât nivelul de lichid
8) îndepărtați canalele laterale de aer
9) scoateți blocul cu motorul
11) separați lamele de la unitate împreună cu radiatorul
10) cu carcasa
12) suflăm motorul în sine

Și apoi fotografia mea, puneți copilul și colectați în ordine inversă

Motorul va fi readus mâine, cu siguranță îl voi culege. Pentru mâine, în același mod de a pune podeaua cu aluminiu!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: