5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Fiecare națiune are propriile sale stereotipuri: francezii sunt lași, japonezii sunt cruzi, dar rușii sunt cei mai imprevizibili și mai greu de gestionat. De obicei, această opinie este formată de persoane bazate pe turiști care au venit în țară. Sunt zgomotoși, beau în mod constant și fac totul, apoi pentru ce, de fapt, turiștii și nu-i plac.







5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Rușii sunt ușor de pradă

Mit. Comercianții occidentali sunt atât de conștienți de afacerea lor încât părăsirea magazinului fără a cumpăra nu va fi decât o persoană dificilă. Turiștii ruși sunt vânzători locali "crescuți" pentru a cumpăra copii mici.

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Adevărata realitate:

Comercianții sunt obositori peste tot - sunt comercianți. Dar în străinătate, rușii sunt considerați ca niște tipi duri, duri. Este suficient să începeți să vorbiți în limba maternă, astfel încât vânzătorul enervant se va întoarce acasă - nu dorește să contacteze niciun "nebun rus".

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Rusă Shopaholics

Mit. Rusa - cea mai mare shopaholics din lume, capabilă să cumpere totul în magazine străine, inclusiv vânzător și contra. De la un strat de blană la bomboane de menta de acum două săptămâni: turiștii ruși nu pot fi opriți! Salvează-te, cine poate!

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!


Adevărata realitate:

De fapt, turiștii ruși nu sunt chiar aproape de primii cinci lideri ai shopaholics. Primul loc în această disciplină dubioasă este primit pe bună dreptate de către chinezi: acești băieți cumpără cu adevărat totul în lume. Și cum să faci replici fără prototipuri?







5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Rusii beau și se luptă

Mit. În parte, afirmația este adevărată. Omul rus se poate odihni și iubi. În plus, îi place să îi arate altora starea de spirit proastă cauzată de alcool. Aterizarea de urgență a aeronavelor, debauch în hotel, o luptă cu germanii - nimeni altul decât noi.

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Adevărata realitate:

Rusii, bineînțeles, beau și nu luptău nebuni. Dar acest comportament este destul de natural pentru o persoană care se află în vacanță în condiții neobișnuite și chiar fără restricții la alcool. Turiștii noștri se comportă destul de bine - față de fundalul, de exemplu, al britanicilor. Cei din întreaga lume civilizată sunt considerați unul dintre cei mai "destui" turiști de pe planetă.

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Rușii iubesc luxul

Mit. Toate hotelurile de cinci stele sunt pline de ruși. Turiștii din țara noastră sunt gata să vândă ultimul rinichi, doar pentru a nu lovi fața în noroi!

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Adevărata realitate:

De fapt, rușii dispun în mod rațional de resursele existente. Și cu siguranță nu pot concura cu locuitorii din țările calde din sud, care sunt într-adevăr capabili să facă schimb de la cel mai scump hotel, doar pentru a-și arăta valoarea altora.

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Rușii nu cunosc limbile

Mitul: Legenda este foarte comună că doar rușii sunt atât de leneși încât nu pot învăța nici o limbă. "Băieți, aduceți-ne vodcă", da.

5 Mituri despre turiștii ruși, pe care ne-am inspirat - Rusia este țara mea preferată!

Adevărata realitate:

Marea majoritate a europenilor nici măcar nu gândesc să învețe limba țărilor vecine. Încercați să întrebați ceva pe străzile din Barcelona: dacă înțelegeți, vor explica numai în catalană. Cum, nu știi catalană? Problemele tale.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: