6 ani de tradiții de nuntă, felicitări și idei pentru cadouri

6 ani de nuntă nu este considerată aniversare, dar simbolul acestei aniversări este de fier. El - primul metal, chiar dacă nu este nobil, simbolizează forța legăturilor de familie. La urma urmei, fonta este considerată a fi material destul de puternic, păstrând în același timp căldura bine, ceea ce este cu siguranță în relațiile soților.







Cu toate acestea, dacă nu este tratată cu atenție, fonta se poate sparge. Prin urmare, soții sunt sfătuiți să se îngrijească unul de altul, să nu permită căldura pasiunilor, care poate duce la dizolvarea căsătoriei. Într-o formă de "pasiuni", ar trebui să vă opriți și să faceți un pas unul față de celălalt. În acest caz, relația "din fontă" nu este nimic și nimeni nu o va putea sparge.

Ideea 1: Tradiții

Conform tradițiilor antice, la cea de-a 6-a aniversare a nunții, gospodinele ar trebui să poloneze toate felurile de mâncare pe care le au din fontă. Ca rezultat, acest fel de mâncare ar fi trebuit să fie arătat înaintea tuturor oaspeților. Cu ajutorul acestei acțiuni, hostess-urile au arătat cât de mult au perseverență în atingerea scopului de a menține o căsătorie.

Tradițiile spun, de asemenea, despre sărbătorirea unei nunți din fontă într-un cerc apropiat, pregătirea și servirea mâncărurilor pe masă în aceleași feluri de mâncare curată. Și meniul ar trebui să fie foarte divers, arătând toate abilitățile gazdelor. Cu toate acestea, pentru a respecta tradițiile sau nu - în prezent, decizia este rezervată soților. Astăzi, există multe opțiuni pentru a sărbători o nuntă din fontă, printre care puteți găsi cu ușurință cea perfectă. De exemplu, puteți marca aniversarea prin:

  • cu oaspeții acasă cu un buget modest,
  • în restaurant - dacă există o posibilitate financiară,
  • sau împreună în cafeneaua preferată.

Recomandări utile: gospodinele moderne, care doresc să organizeze o vacanță tematică, nu găsesc întotdeauna un număr suficient de feluri de mâncare din fontă. În acest caz, puteți împrumuta tradițiile altor țări. De exemplu, în Letonia, cea de-a 6-a aniversare este numită rowanberry, iar în țările europene - bomboane. Utilizând rowan și bomboane pot decora camera în care oaspeții vor fi adunați.

Ideea 2: Felicitări

O parte importantă a oricărei sărbători nu este numai cadouri, ci și felicitări. La 6 ani de felicitări de nunta, puteți alege acum pentru a se potrivi cu fiecare gust - gata, scrisă în propriile sale cuvinte, în proză sau versuri, tema, sau pur și simplu din inimă. De exemplu:

6 ani de tradiții de nuntă, felicitări și idei pentru cadouri
Opțiunea 1: Felicitări pentru proză

Este demn de remarcat că felicitările în proză ar trebui alese concis, nu prea mult. În caz contrar, ele par plictisitoare.

1. Dragă aniversare! Vă felicităm cu plăcere pentru a 6-a aniversare a vieții de familie. Vă dorim să vânturile reci de viață nu este scos din casa familiei la nori de fier nu a ascunde lumina soarelui zâmbește, la problemele cutremur și conflictele nu distrug relația pe care le-am observat de multe ori cu voi aniversari de familie. Înțelepciune și armonie!

2. "Între soț și soție nu puteți trage firul". Acesta este modul în care proverbele oamenilor vorbesc despre relațiile de familie din cele mai vechi timpuri. Și chiar este. În cazul în care un soț și soție sprijini întotdeauna reciproc, împărtășesc preocupările lor, se protejeze reciproc, familia devine solidă ca o stâncă de granit, și nu cum niciodată nu va distruge și rupe. Familia ta să rămână la fel de puternică, fericită și iubitoare. Vă dorim sănătate și fericire pentru tine și pentru copiii tăi!

1. Când buzele să rămână doar o jumătate de pas, doar un accident vascular cerebral de gene - inima mea începe să bată mai repede, și am început să se teamă că nu vor rămâne în picioare și să sară din piept. Și așa vreau să vă dau, să vă dau pentru totdeauna mâinile tale delicioase. Te iubesc pe toți la fel de mult ca acum 6 ani. Și mai multe cuvinte nu sunt necesare.







2. A plăcut, avem astăzi 6 aniversări de nuntă, vă doresc să doresc bucurie, fericire, prosperitate! Familia noastră nu cunoștea mizeria și durerea, ca să nu suferim de vreme rea! Lăsați această zi solemnă să vă aducă o bună dispoziție și bucurie! Te iubesc si te apreciez!

1. Fonta este greu, iar viața cu tine este ușoară și fără griji! Vă mulțumesc, draga mea, draga mea, că timp de șase ani la rând vom construi împreună viitorul nostru comun, caramida cu caramida ridicarea ziduri solide ale clădirii noastre numite „de familie“. Așa că toate zilele viitoare, minutele și secundele să fie umplinite de tandrețe, fericire și bucurie.

2. Ai fost cu mine timp de 6 ani și mi sa părut o clipă, mulțumită iubirii, tandreții tale. Vreau, că mulți ani mai mulți am trăit împreună cu tine - mâna în mână a trecut toate drumurile vitale. Tu ești pentru mine cel mai scump din lume, cel mai de dorit și mai iubit. Tu ești al meu și eu sunt al tău. Acesta este cel mai important și mai scump lucru pe care îl avem și noi. Te iubesc.

Sfaturi utile: 6 ani de la căsătorie pe soția lui sau felicitări soțul ei de la tine pot fi emise în formă de cărți poștale frumoase, buchet de flori sau alte cadouri completate.

Opțiunea 2: Felicitări în versuri

Întotdeauna frumoase și potrivite vor fi felicitări pe o nuntă din fontă în versuri. De exemplu:

1. Șase ani sunteți împreună cu soțul dvs.

Astăzi, căsnicia este mai puternică decât fonta!

Ești la fel de frumoasă ca mireasa,

Cu șase ani în urmă, a spus "Da"!

Trăiți în fericire și credeți în lume,

Păstrați dragoste și confort.

Viața ta să fie ca o sărbătoare,

Sunteți fericiți și fericiți!

2. Ați trăit împreună timp de șase ani,

Vrem bine, dorim

Familia este bună și minunată,

Ce ochi nu poți să rupi!

Trăiți astfel încât inima a cântat

Cu dragostea ta la unison,

Așa că pasiunea adaugă piper,

Într-un vis, unde este ea și el!

1. Fonta este greu, iar viața cu tine este ușoară și fără griji!

Mulțumesc, dragă, de șase ani deja

Ei merg atât de repede, încet, încet,

Ca iubitul tau, cea mai buna vedere din lume!

2. Dragul și iubitul meu,

Astăzi vacanța noastră, într-adevăr ați uitat?

Astăzi avem un motiv

A mărturisi sincer în dragoste.

Vă urez sănătate,

Lăsați-vă viața să fie ușoară,

Nu stiu frica, nu simt durere,

Trăiește mereu în armonie.

6 ani de dragoste, 6 ani de dragoste,

Ești dragă pentru mine, te rog să nu uiți.

Am păstrat credincioșia, sensibilitatea,

Cu tine viața mea este ușoară.

1. Tu - în viața mea lumina, bucuria mea.

Au trecut 6 ani de la nunta.

Și eu, ca și înainte, nu am nevoie de nimic,

Te vedem în fiecare zi.

Nunta noastra din fonta va fi numita,

Dar sentimentele noastre sunt mai puternice decât fonta.

Dragostea este o astfel de viață dată este dat.

Sunt fericit, draga mea, că tu ești soția mea.

2. A trecut deja 6 ani cu tine,

Și totul a măturat ca un moment.

Îmi place ziua de zi

Dorința noastră neîngrădită.

Vom trăi mulți ani,

Și împreună vom întâlni jubileu.

Nu esti mai bun in lume,

Fii la fel de fericit, bun,

Decorează lumea cu strălucirea ta.

Vă doresc bucurie, căldură

Și mai puțin dezamăgire!

Recomandări utile: timp de 6 ani de poezie de nuntă - o opțiune frumoasă pentru felicitări. Cu toate acestea, ei ar trebui să fie aleși de cei care au o memorie bună.

Ideea 3: Cadouri

Alegerea pentru 6 ani de cadouri de nunta, puteți urma regulile care au fost observate înainte. Conform tradiției, era obișnuit ca soții să doneze produse din fontă. De exemplu:

  • forme pentru coacere,
  • tigăi de prăjit,
  • set de vase,
  • gusyatnitsy.

6 ani de tradiții de nuntă, felicitări și idei pentru cadouri
În prezent, oaspeții pot, de asemenea, să doneze ceva din cadouri tradiționale sau să daruiască altceva. De exemplu:

  • sfesnice,
  • bijuterii,
  • grile pentru baterii,
  • laturi pentru seminee.

În cele mai multe cazuri, cuplul va avea de asemenea o întrebare: "pentru 6 ani de nuntă, ce să se dea reciproc". În acest caz, puteți să arătați -

Pentru soț / soție:

  • ustensile de bucatarie din fonta,
  • electrocasnice,
  • bijuterii
  • un certificat pentru cumpărarea oricărui cadou.

Pentru soț / soție:

  • accesorii pentru calculator,
  • accesorii utile pentru o masina,
  • un set de șurubelnițe sau alte unelte,
  • accesorii pentru pescuit.

Recomandări utile: 6 ani de nuntă, așa cum se spune? Așa este, nu numai o aniversare din fontă, ci și o felie de mireasă. În acest caz, ca dar, puteți prezenta daruri "dulci". Nu sunt doar felii de miere, prăjituri. Ele pot fi dispozitive pentru fabricarea lor. De exemplu, fier de călcat sau matrițe pentru solidificarea bomboanelor.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: