10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

Mulți oameni cunosc o astfel de imagine: dimineața, ceasul cu alarmă sună și nu vrei să te ridici cu o pernă moale și nativă. În special pentru cititorii "IMPERIA" am compilat o selecție de câteva sfaturi, cum să nu uităm perechea.







1. Lăsați mai devreme

Se pare că nu există altceva mai ușor, dar chiar funcționează. În primul rând, în câteva zile, măsurați timpul petrecut în timpul somnului, în timp ce faceți note despre sănătatea dvs. atunci când vă treziți. Datorită acestei scheme puteți calcula câte ore este nevoie pentru a fi viguroasă și a vă odihni dimineața. Ultimul pas este să vă culcați cu o oră mai devreme decât ora necesară și să încercați să respectați programul.

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

Pe fotografie: Marina Basanova

Încărcarea va aduce beneficii maxime corpului. Este recomandat să faceți acest lucru într-un corp confortabil, ne-înclinat. Pentru o trezire completa trebuie sa faci exercitii de baza: squats, presa si cateva pentru spate si picioare. Și pentru a termina complexul de exerciții obligatorii este cel mai bine cu un duș de contrast.

3. Să dormiți într-o cameră ventilată

Înainte de a vă culca dormiți. Dacă este posibil, lăsați ventilatorul deschis pentru a permite aer curat în încăpere. Și înainte de a vă odihni, puteți face o plimbare de seară în jurul orașului. Cine are câini va confirma că funcționează minunat.

4. Nu mâncați înainte de a merge la culcare

Mâncarea noaptea este un obicei prost. În loc să restabilească puterea, corpul o cheltuiește pe digerarea alimentelor. Ca o consecință - veselia se poate spune la revedere. Dar nu este util și pentru cei flămânzi. În tot ceea ce trebuie să cunoașteți măsura. Este de dorit să mănânci timp de 2-3 ore. Și amintiți-vă, aceasta este pentru binele vostru!

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

5. Utilizați mai multe alarme

Încercați să puneți imediat cinci mijloace de trezire, cu un interval mic, de aproximativ 5-6 minute. Și dacă funcțiile ceasului de alarmă permit, în general excelent! Asigurați-vă fiecare sunet diferit. Primul este un mesaj liniștit, insinuant, sugerând nevoia de a te trezi. Al doilea este tot mai evident, iar al treilea este o explozie de energie și ritm.

Dar dacă acest lucru nu ajută, de dragul interesului, obține doar unul. Gândul că nu poți decât să-l sperați și riscă să doarmă toate cele mai importante, revigorează excelent.

6. Întinde-te

Nu faceți mișcări bruște la trezire. Întinde-te, respira adânc. Această mișcare simplă ajută la întinderea mușchilor congelați din somn. Dacă este posibil, deschideți fereastra, zâmbiți ziua în care a început orașul. În general, să fiu acuzat de dimineața pozitiv și suntem siguri că după astfel de metode nimeni nu va dori să trezească cupluri!







7. Amintiți-vă de consecințele dvs. "bine 5 minute mai mult!"

Nu uitați că întârzierea recuperării este plină de consecințe. "Ei bine, încă 5 minute" se pot întoarce mai întâi în 10, și apoi ajung la câteva ore. Excesul de a rămâne în pat va duce numai la faptul că adormiți din nou.

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

8. Ridică-te imediat

Dimineața, după ce auziți un semnal familiar, nu-i dați voie. Ridicați-vă brusc, dar nu întârziați. Acest lucru va reduce riscul de a vă întoarce spre cealaltă parte și de a continua visul.

9. Evitați "capcane de noapte"

Au găsit o carte interesantă, au ajuns la legătura cu cel mai nou film sau urmează să înceapă o emisiune de noapte care nu poate aștepta în vreun fel? Sunteți îndreptățiți irezistibil la ele, somnul nu merge și toate gândurile despre tot, dar nu despre odihnă. Singura cale de ieșire este să vă forțați să nu faceți acest lucru și să faceți totul în dimineața când corpul se odihnește.

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

Pe fotografie: Sofya Savnina

10. Spălați-vă capul

Ajută mai mult decât să facă un duș. Cu capul vă scufundați în apă călduță. Lăsați și "Brrr!", Dar dormiți cum nu sa întâmplat. Un șampon cu un miros plăcut și revigorant va completa compoziția și va pune elevul într-o zi productivă.

Victoria Guseva, Facultatea de Jurnalism, 3 ani

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

Dimineața mea începe foarte devreme și numai cu ajutorul unui ceas cu alarmă. Sună, dar nu mă grăbesc. Alte cinci minute se află înaintea următorului semnal. După duș, mă îmbrac, aplică machiaj și graba la autobuzul "Elektrostal-Moscova". În week-end mă ridic în jurul orei 9:00. În zilele lucrătoare este 4:50 sau 6:20, în funcție de cuplul de care aveți nevoie pentru a merge la institut. De obicei nu am timp pentru micul dejun.

Daniil Guskov, Facultatea de Jurnalism, 3 ani

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

În dimineața, nu mă ridic, ci mai degrabă se ridică (râde). Mă trezesc tare, mai ales dacă trebuie să merg la primul cuplu, apoi mă duc la ora cinci dimineața. Și dacă la al doilea, la șapte. Mai târziu, desigur, este mai ușor, dar nu trebuie să alegi.

Din orizontală, mă duc, de obicei, până la punctul de a te culca. Mă duc în sus, am ghemuit. Încărcarea mare vă ajută să vă treziți. Îi sfătuiesc pe toți! Câteva minute mă uit la perete. Apoi alergând în duș, micul dejun și grăbit de la Noginsk-ul meu natal la IMEI-ul meu preferat!

Dasha Krimova, Facultatea de Jurnalism, 3 ani

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

Pentru prima pereche trebuie să mă ridic la ora 5 dimineața. În primul an am sarit exact la ora 5:00, deoarece a existat un sentiment crescut de responsabilitate - m-am dus absolut la toate cuplurile și la educația fizică și sâmbătă. Acum îmi permit să mă întind până la 5:15. Apoi deja, dacă vreți, nu doriți, dar trebuie să mergeți în sus, altfel nu voi putea să mă pregătesc.

Taxele pe care le iau în jur de 35-40 de minute. Mă spăl, mă îmbrac, uneori sunt vopsit, apoi mă duc la micul dejun. Într-un timp atât de devreme, mănânc prin forță - corpul meu timp de 2,5 ani și nu m-am obișnuit cu micul dejun devreme. Dar viteza taxelor mele depinde de cât de mult am dormit. Dacă m-am culcat la ora 3 dimineața, apoi foarte târziu dimineața și riscă să întârzie pentru autobuz și, în consecință, trenul.

Oleg Rud, Facultatea de Jurnalism, 3 ani

10 Modalități de a nu suprima cuplurile, afectați

Îmi place să dorm, dar îmi place să dorm, dar dimineața nu ne permite să fim singuri! Dar este în regulă, după ce mi-am deschis ochii, înțeleg că a venit o nouă zi, plină de ceva nou și necunoscut, plin de surprize. Motto-ul meu este: cum să începeți ziua, astfel încât să-l cheltuiți!

Mă ridic imediat de clopotul de alarmă. "Alte cinci minute" - nu despre mine. Dusurile răcoritoare, muzica pozitivă și un mic dejun excelent fac ziua mea.

În această dimineață dă o mulțime de putere, optimism și emoții pozitive.

P.S. Dorința de a ucide oameni dimineața este de 0%.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: