10 din Regulile pacientului

10 din Regulile pacientului

Totul are timpul și timpul fiecărui lucru sub cer. Biblia

1. Dacă mergeți, dacă stați, dar nu deranjați, nu puteți merge și să stați simultan, deoarece nu puteți face mai multe lucruri în același timp. (Vei urmări după doi iepuri, nu vei prinde nici unul)







2. Nu vă grăbiți, dacă sunteți destinat să întârzii undeva - veți întârzia, mulți oameni sunt recunoscători lui Dumnezeu că nu au avut timp să meargă acolo unde erau în necazuri. (Quietly te duci, mai departe vei fi)

3. Nu vă grăbiți pe ceilalți dacă acesta este ritmul lor de lucru confortabil, altfel vor fi cei care vă vor grăbi și vă vor bate din ritmul obișnuit.







(Toată lumea are abilități diferite, cineva crede mai repede, cineva încetinește, dar unul are dreptate, cel mai rău pacient să se bucure de munca lor)

4. Nu vă lăsați să vă grăbiți dacă sunteți absolut siguri că într-un astfel de ritm de viață sunteți confortabil. Permiteți altora să-și reducă viteza.

5. Nu vă lăsați prea lent, uneori este util să puteți face ceva rapid, clar și corect, fără a stresa corpul.

6. Contorizați corect timpul. Dacă nu puteți, de exemplu, să veniți la timp, veniți 10-15 minute mai devreme.

7. Planificați-vă corect forțele, nu are sens să plănuiți o zi cât nu puteți face.

8. În cazul în care nu se face ceva, nu va grabiti rezultatul, calmează-te, ia o respirație și să realizeze orașul nu este, de asemenea, construit într-o zi, este imposibil pentru o zi, chiar și să depună toate eforturile pentru a face ceva ce oamenii merg de ani de zile.

(Un chitarist celebru a spus: "Am practicat 8 ore pe zi, și cred că am un talent"),

9. Fiți capabili să vă liniștiți și să priviți situația din lateral. Gândiți-vă la soluții în avans, anticipați situația, acest lucru vă va ajuta să evitați acțiunile inutile.







Trimiteți-le prietenilor: