10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

În articolul 38 al trucurilor lui Instagram la Rusbase, nu am vorbit despre toate trucurile pe care le știu, cele mai delicioase pentru SMMplanner. Opt din cele 38 de trucuri se refereau la Instagramul Istoriei. Astăzi vă voi spune despre toate trucurile pe care toată lumea nu le cunosc.







Practic sunt trucuri tehnice, funcționalități ascunse ale poveștilor, pe care nu le veți găsi în cărțile de referință. Câteva trucuri l-au lăsat pe comercianți. Utilizați-l!

Cât de repede să pictezi o poveste instagramă


Suficient pentru a picta imagini cu un marker gros! Luați orice pensulă. Alegeți o culoare. Atingeți ecranul și nu renunțați. Așteptați câteva secunde și tot ecranul va fi umplut cu o culoare solidă.

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

Scrisori cu umbră


Odată ce textul cu umbra și o oră mai târziu a primit 8 cereri într-o persoană: "Spune-mi cum să fac asta?".

Îți spun eu. Faceți câteva inscripții identice, dar cu culori diferite și jucați cu ele. Dacă faceți mai multe inscripții, veți obține un alt efect interesant.

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

Fotografiile vechi


Știi cum să folosești fotografiile din arhivă? Trebuie doar să închizi galeria. În timpul Istoriei, trageți ecranul de jos în sus și se va deschide galeria din ultimele 24 de ore.

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner






Glisează. Galeria se deschide. Alege conținutul potrivit.

Zoming Stories

Există două puncte:
Primul: "Mă uit la povestile prietenilor mei, acolo au luat ceva mic, nu pentru a vedea. Cum să abordăm? ".
Răspunsul este: "Doar dacă descărcați povestirile și căutați calculatorul."

În al doilea rând: "Vreau să utilizez zoom-ul camerei. Cum să o fac? ".
Răspuns: "Folosiți două degete. Alergați în ecran și mutați degetele în direcții diferite. "

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

Cum se descarcă povestiri


Există mai multe aplicații mobile pentru acest lucru. Nu am folosit-o, cumva nu există încredere în ele. Dar am încredere în programele de completare pentru Chrome pentru Chrome.

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner
Folosind aplicația în Chrome, urmăresc poveștile și le descarcă

Cum să obțineți abonații, prin povestiri


Această metodă este folosită de bloggeri. Povești - conținut situațional, care dispare după 24 de ore. Puteți face câteva povestiri cu un link activ către alți bloggeri. Există o șansă ca acei bloggeri să facă acest lucru reciproc.

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

Cele apel la acțiune

În fiecare mesaj de marketing scrieți, să zicem, să pictați ceea ce doriți de la publicul dvs. Dați-i o instrucțiune clară despre ce să facă, cine să sune, unde să faceți clic, unde să mergeți etc.

Și acum combinăm apelul la acțiune și comunicarea și generăm o grămadă de conținut:

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner

statistică

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner


Trebuie să încerci statisticile istorice și să le sortezi după gustul tău. Puteți vedea cele mai plictisitoare povestiri, cele mai populare povești în două săptămâni.

10 trucuri noi în povestiri, blog smmplanner







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: