10 moduri de a-ți convinge soția că ai nevoie de o armă nouă

Prietenii se întreabă adesea cum reușesc să cumpăr atât de multe arme în timp ce sunt încă căsătoriți. Totul este destul de simplu: am mai multe tactici secrete la care recurg la momentul în care vreau să cumpăr o nouă armă, un cuțit sau o armă.







Notă: aceste tehnici sunt foarte eficiente, deci încercați să nu le folosiți prea des. Dar cred că vor exista suficiente abateri, să mergem la conducere.

1. "Ești responsabil pentru viața rudelor tale"

Cel mai imbatabil mod pe care l-am pus in partea de sus a listei. Sincer: o folosesc de cele mai multe ori.

„Dragă, singurul lucru care mă privează de somn, acest Beretta 687 Silver Pigeon V, care, în caz de pericol, eu nu pot tu și copiii noștri proteja. Eu sunt cel care este responsabil pentru siguranța dvs. și nu am dreptul să vă căderea "

După o astfel de inimă tiradă, femeia voastră vă va ierta orice cumpărare, încercați doar să nu depășiți dimensiunea unui buget de familie pe 2 luni.

2. Cumpărarea gunoiului vechi

Cumpărați niște vechi, și puteți chiar și un pistol care nu funcționează. Principalul lucru este să îl facem cât mai ieftin posibil. Cel mai bine, dacă valoarea sa nu depășește suma pe care o cheltuiți de obicei în magazin, cumpărați produse timp de o săptămână.

Următorul pas este chiar mai ușor: găsiți un magazin de arme în care puteți schimba o armă veche pentru una nouă, cu o taxă suplimentară. Vino la magazinul ăsta și schimbă-ți vechea armă care nu lucrează pentru una nouă. Soțul explică faptul că ați făcut o afacere foarte profitabilă, deoarece pentru a aduce acest "gunoaie" în stare de funcționare, ați cheltuit mult mai mulți bani și ați obținut chiar și o reducere în magazin.

3. Timp pentru instrumente

Arma este doar un alt tip de instrument, nu? Când utilizați această metodă, încercați să conectați fantezia. V-ar reproșa cineva că a cumpărat un nou instrument care va aduce beneficii familiei?

"Dragă, trebuie să merg la magazin și să cumpăr un instrument pentru proiectul pe care lucrez acum. Ei bine, pentru cel de pe lista mea "

4. Uită-te cât de mult m-am salvat

10 moduri de a-ți convinge soția că ai nevoie de o armă nouă

Lasă-o să rămână în pielea ta. Știi cum se întâmplă: vine acasă cu ceva extravagant și teribil de scump și justifică cumpărarea ei în legătură cu aceste cuvinte:

"Dragă, nu veți crede că am putut cumpăra această vânzare fantastică!"

Faceți același lucru, încercați doar să nu aduceți afacerile la scandaluri. Este simplu: iertați-i cumpărăturile impulsive și vă va permite să cheltuiți bani cu impunitate. Quid pro quo (serviciu pentru serviciu).







5. Cumpără unul, primeste o secundă ca dar

Deși această metodă, în general, echivă puțin cu cea anterioară, dar diferă semnificativ în detalii. Pentru cei care nu merg de multe ori la cumpărături, oferim un mic exemplu:

"Dragă, am cumpărat o armă nouă, dar un cuțit rece era atașat de ea, așa că am decis că merită"

Puțini oameni pot argumenta cu astfel de argumente.

6. Ascunderea probelor

10 moduri de a-ți convinge soția că ai nevoie de o armă nouă

Această metodă este potrivită doar pentru situații foarte extreme, deoarece ascunderea unor cheltuieli mari de la soțul / soția dvs. este o decizie foarte, foarte proastă. În singurul caz în care aș recomanda folosirea acestei metode, atunci când ați cumpărat 7 puști noi în decurs de o lună și ați dat brusc o reducere de 15% pe una dintre armele lui VO Vapen. Desigur, problema de a nu cumpăra deloc nu merită, și puteți avea o șansă, dar puneți căsnicia în pericol.

Cei dintre voi care sunt atât de bătrâni ca mine, amintesc probabil de caracterul de desene animate al marinarului Papai. El a avut un truc minunat care a sunat astfel: "Vom plăti bucuros pentru cina dvs. marți dacă mi-ați cumpăra un hamburger astăzi." De asemenea, puteți utiliza cu succes strategia sa:

"Dragă, magazinul ăsta de arme, prin care mă duc să lucrez în fiecare zi, a stabilit o reducere uriașă pe arma pe care am vrut să o cumpăr. Nu pot pierde această ocazie. Dă-mi voie să-l cumpăr și îți promit că voi instala candelabrul în camera de zi pe care ai cerut-o și luna viitoare îți voi cumpăra o mașină de spălat vase "

8. Dar cine îi pasă de ce crede?

Prin toate conturile, această metodă este foarte riscantă și poate duce la vânătăi sub ochi, scandaluri și oase rupte - cel mai probabil al tău.

9. Utilizarea copiilor nu este o rușine

Introduceți argumentul copiilor. Ascultați: aceasta este cu adevărat o strategie foarte câștigătoare, pentru că totul este în negru. Mergeți mai des în zona de tragere (vânătoare). Copiii dvs. învață să manipuleze în siguranță armele. Îți arăți soției tale că ești cel mai bun tată, pentru că petreceți mult timp cu copiii (într-o linie, în zona de tragere). Oh, și, bineînțeles, aproape că am uitat de principalele lucruri: de vreme ce soțul / soția va participa în cele din urmă la vânătoare de familie, va avea nevoie și de o armă, care ne va conduce.

10. Strategia: "Arma pentru ea"

10 moduri de a-ți convinge soția că ai nevoie de o armă nouă

De la momentul cumpărării, spuneți în mod constant că aceasta este "arma" ei:

"Dragă, am fost astăzi la expoziția de arme și am găsit pistolul perfect (arma este mai potrivită) pentru tine. Știi cât îmi fac griji pentru siguranța ta, acum te poți proteja "

Această strategie funcționează destul de bine, cel puțin pentru mine, este adevărat numai până în momentul în care soția mea înțelege că timpul arma ei, ea poate vinde și cumpăra o nouă pereche de pantofi de Christian Louboutin. Hmm.

11. BONUS. Luați-vă soția la zona de tragere

Sunt constient ca titlul spune "10 moduri", dar din moment ce prin natura mea sunt o persoana foarte buna si neegoista, am adaugat un bonus de 11 feluri, si este unul dintre cei mai buni.

Dacă nu se află încă în "subiectul", încercați să-i luați pe soția sa la una din divertismentele lor. Dacă nu a ținut niciodată o armă în mâinile ei, mai întâi lasă-o să tragă de la ceva mic și foarte simplu.

După ce ea va împărtăși cu tine pasiunea si dau seama cat de cool să dețină o armă, toate sfaturile din acest articol va fi inutil, și veți avea o nouă problemă: cum să se ascundă de soția muniția și marchează limitele utilizării admisibile a armelor tale.

Sper că sfatul meu vă va ajuta să păstrați pacea în familie și să multiplicați arsenalul.

Alăturați-vă acum







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: