Slaviști și alergători ruși și mondiali

Milka, care a fost poreclit "zboară singham" pentru abilitățile sale, sa născut în India în anii treizeci. A devenit faimos, ocupându-se pe primul loc în cursa de 400 de metri la competițiile din Marea Britanie în 1958. El a fost, de asemenea, primul membru al acestui concurs, în calitate de rezident al guvernului indian independent, care a câștigat o medalie de aur și singurul om din India care a câștigat aurul ca un atlet. De asemenea, el a primit o medalie de aur de două ori în jocurile asiatice. Alergătorul a participat de mai multe ori la Jocurile Olimpice, dar nu a reușit niciodată să facă înregistrări acolo.

Atletul din Kansas City a fost de multe ori campionul Olimpiadelor, precum și competiții mondiale. Puneți o înregistrare în marcajul de o sută de metri - 9,79 secunde. Maurice Greene este titularul unei înregistrări mondiale de până la 60 de metri.

Un nativ din Alabama, de nouă ori campion al Jocurilor Olimpice și campion mondial de opt ori în salt de funcționare și stayers lungi. Puține, cu excepția lui Lewis, au reușit să câștige aur de patru ori la rând la Jocurile Olimpice în diferite ani. El a fost recunoscut de trei ori ca cel mai bun atlet în atletismul de teren și de câmp.

Conducători ruși renumiți

Alexandru este pe lista celor mai renumiți sportivi ruși, grație alergării rapide. Curând a câștigat campionatul rus, executând o sută de metri în 10,38 secunde. În plus, Brednev este un campion care rulează pentru 60 de metri în interior.

Cu toate acestea, în mod surprinzător, ea a terminat triumfător două curse, unde a reușit să ajungă în jurul altor femei sportive. Svetlana a reușit să vină de două ori învingând, de la început și până la linia de sosire. După un triumf senzațional la Jocurile Olimpice de la Atlanta, Mastrekova și-a continuat succesul în competițiile ulterioare. Competențele ei excelente i-au permis să devină un record mondial de două ori. ale căror înregistrări nu sunt încă bătute. Din nefericire, la următoarele Olimpiadă de la Sydney, atletul nu a reușit să se dovedească din cauza rănirii. După ce și-a terminat o carieră în sport, faimosul alergător nu a devenit inactiv, dar și-a aplicat abilitățile într-o altă sferă. Acum, Svetlana Masterkova este deputat al consiliului municipal din Moscova și ocupă poziția de lider în cadrul Federației de Atletism.