10 Motive pentru a nu grăbi să cumpere un TV 3D

10 Motive pentru a nu grăbi să cumpere un TV 3D

10 Motive pentru a nu grăbi să cumpere un TV 3D

"În 20 de ani nu va exista decât un 3D-TV" Operator necunoscut 3D

10 Motive pentru a nu grăbi să cumpere un TV 3D

"În 20 de ani nu va exista decât un 3D-TV" Operator necunoscut 3D







"Prețul ridicat" - îmi pare rău, dar vrei să spui că în 3d fără ochelari prețul nu va fi ridicat. Noutățile sunt întotdeauna costisitoare și adesea extrem de scumpe.

"Ochelarii de incompatibilitate" - bine, dacă cumpărătorul nu-și dă seama ce marcă are un televizor, asta i-ar cumpăra același brand de ochelari, este problema lui! Aceasta este problema producătorilor. Marcile de ochelari sunt scumpe, iar modelele mai ieftine nu vor functiona. Dacă aveți adesea oaspeți, setul de puncte va costa la fel de mult ca și televizorul.

"Absența transmisiei tridimensionale" - Nu v-am înțeles că ați scris că 3d afectează sănătatea, așa că doriți ca oamenii să privească în mod constant în 3D. =) Tu rupi cuvintele din context. Și faceți o mulțime de erori de ortografie, fonetică și sintactică.

"Băieți, ca totul nou" - mulțumesc pentru râs =))) Bineînțeles plictisitor. Orice persoană, cel mult două până la trei săptămâni.

De ce ar trebui să aștept 2-3 ani până când vor fi lansate 3d televizoare fără ochelari. Nu așteptați. Du-te și cumpăra, doar atunci nu spune că nu ai fost avertizat.

Ne pare rău pentru greșeli, grăbit să vorbească =)

Opa. Producătorul de televizoare 3D este un detectiv! De fapt, totul este corect. La domiciliu, 3D nu este necesar, cu excepția cazului în care, desigur, aveți un cinematograf cu drepturi depline la domiciliu)).

Despre 3D este de acord, despre un sunet - nu este prezent. Sistemul stereo obișnuit nu este capabil să transmită starea de spirit a filmului. Imaginea este de numai 50% din film, restul de 50% este sonor. Este cu ajutorul muzicii, coloanelor sonore acțiunea principală a imaginii este transmisă, atmosfera și atmosfera sunt create. În cinematograf nu mergem la poza, nu, în cinema mergem la sunet, crede-mă. În scopul de a experimenta cu adevărat atmosfera filmului va dura cel puțin 4 difuzoare - un canal central (care trece filmul dialoguri de bază, dându-i caracterul a ceea ce a fost spus), difuzoare gama frontale (pentru transferul de starea de spirit generală a picturii) și un subwoofer (la Ați avut lovituri de gâscă pe corp din scene de luptă pe scară largă și alte scene). Aceste patru trebuie să fie obligatorii, iar difuzoarele din spate în compartimentul cu suprafețe ajută să se scufunde complet în atmosfera filmului, să se simtă și să experimenteze cu personajele. În ceea ce privește cinema în sine, doar opiniile subiective au dreptul la viață. Difuzoarele stereo sunt bune în muzică, numai că vor putea să transmită toate nuanțele, ca și cum ați fi în fața scenei. Numai pentru a fi de acord, acest lucru nu ar trebui să fie Genius sau alte gunoi.







Cu ocazia "cinematografiei, mergem la un sunet". Îmi cer scuze pentru oftop (acest subiect nu se aplică acestui subiect), dar din cauza sunetului, am încetat să merg la filme. Din anumite motive, sunetul din teatre este prea tare, este foarte neplăcut și greu de folosit. Există câteva standarde, în cele din urmă.

Acest lucru se face special pentru a mușca sunetele de mestecat popcorn;) În ceea ce pentru mine - depinde de film și sunete. Dacă, ca și în "Insula locuită: Luptă", unde eroii din filmul de jumătate de film țipă ca nebun, bine, este un sunet nafig. Un exemplu diametral opus: o comedie, în care cel mai puternic sunet de frecvență joasă este slăbirea ușii;) Efectele sonore nu pot suporta nicio sarcină.

Absolut nu sunt de acord că, pentru 3D, cu voi pierdeți bani în plus. O simplă comparație a dispozitivelor Philips 46PFL9704 (2D, 200 MHz) este de 2700-3000 de ani, iar noul model Sony 46HX900 (3D, 400 MHz) poate fi deja cumpărat pentru 2500 de ani. Și Samsung, cred, este chiar mai ieftin. Deci, pentru cei care vor schimba televizorul, este mai bine să cumpere 3D, fără a plăti nimic.

Și vânzătorul nu ți-a spus în același timp că ai nevoie de un 3D-DVD cu filme înregistrate în 3D? ;) sau va afișa orice discuri? ;) Ei bine, și cel puțin televizorul va necesita o clipire. El însuși arată 3D din nimic de făcut.

Voi aștepta până acum, cu achiziționarea de televizoare 3D la modă. Totul doare ca ceva nu este de încredere sau ceva, și eu personal nu provoacă interes și temeri

WOW. Sunt sub scaun. De când este rata de reîmprospătare a cadrelor, nici măcar în KILOhertsy, dar deja în Megahertz? Chiar vă imaginați ce este HERZ? Ce este scanarea personalului și a liniei? Ați fost vreodată conștient de faptul că 60 Hz este frecvența de personal scanare standard TV NTSC (SUA, Japonia, Coreea de Sud și un pic mai mult), iar pentru PAL și SECAM (restul lumii), frecvența este de 50 Hz? Și asta. 50 Hz, aceasta înseamnă 50 semicuple, adică 25 de cadre pe secundă. Acesta este standardul nostru "vechi bun TV", care nu se traduce în Full HD 1080p. Da, da. Tad va fi de 60 de cadre pe secundă.

Da, puteți să luați într-adevăr un televizor sau un monitor simplu cu o rată a cadrelor de 100 Hz, cu condiția ca acesta să fie de 100 de cadre pe secundă și puteți viziona deja un joc 3D 3D / 3D. Mai mult decât atât, dacă memoria mea mă servește bine, atunci au fost 24 de cadre pe secundă în cinematografe, de unde a mers legenda despre cel de-al 25-lea cadru. 99% dintre oameni au suficientă pâlpâire 24 de cadre pe secundă, astfel încât imaginea părea deja în mișcare, nu statică sau jerking.

Cumpărați un televizor 3d, dacă se potrivesc trei condiții: 1. Prezența conținutului 3d sub forma unui stereopair orizontal. Stereo-ul ar trebui să fie anamorf, adică 2 imagini ar trebui să fie plasate în standardul 720/1080 / 24p / 25p / 50p / 60p astfel încât să nu cumpăr un alt player media. 2. Ar trebui să existe suficiente puncte pe piață până la 100 $. 3. Televiziunea 3D nu trebuie să coste mai mult de 1000 USD. Idealul este LG, Panasonic. Nu o voi lua niciodată - somnoros, prost.

Există un Anaglyf 3D alternativ cu ochelari ieftine colorate. O mulțime de filme și stereophotos sunt disponibile gratuit. Poate cineva să compare calitatea 3D Anaglyph și 3D pe televizoarele noi cu ochelari activi și o frecvență înaltă (mai mare de 200 Hz), ceea ce duce la aprecierea lor. Răspunde cine deține informațiile.







Trimiteți-le prietenilor: