5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!

5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!

Cred că nu sunteți surprinși? Și poate copilul este deja un utilizator activ al prietenului tău senzorial?

Desigur, mă refer la aplicații cu imagini mari și pline de culoare pentru a fi afișate cu subtitrări sau coloane sonore.







Cum de a găsi o aplicație de succes, bună, decentă, etc. pentru un copil sub 1.5 ani pe Android, iPhone, iPad:

  • Prin tastarea "sunetelor animale pentru copii" în câmpul de căutare, veți găsi multe aplicații utile și dezvoltarea de jocuri pentru copii și nu numai cu animale, ci cu sunetele altora din jurul nostru. În lista mea sunt cele mai populare dintre aplicațiile noastre, pe care Angelica le-a analizat înainte și încă mai întreabă uneori.
  • Aproape toate aplicațiile pe care le încărcăm în tabletă din Magazinul Play.
  • Aplicațiile precum "sunetele animalelor" sunt foarte valoroase pentru copil, există multe aplicații utile pe această temă, dar ca întotdeauna acestea nu sunt fără păcate.

+formează imagini audiovizuale, corelând imaginea cu sunetul

+instruirea memoriei, gândirea

+contribuie la dezvoltarea abilităților motorii fine

+pentru o lungă perioadă de timp poate duce departe copilul

-Cererile în sine, ca și tehnica pe care sunt folosite,

-există o tulpină și oboseală a ochilor cu utilizare lungă

și așa mai departe (de fapt, în ceea ce privește sănătatea fizică și mintală, minusurile nu sunt, de asemenea, mici)

Dar ne amintim cu tine totul cu moderatie si in doze in curs de dezvoltare

Și acum, cele 5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1.5 ani pe Android, iPhone, iPad

(revizuirea aplicațiilor de jocuri se face pe baza versiunilor gratuite):

1.Sound Touch Lite

Limba: engleză, acest lucru nu afectează sunetele reproduse.

5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!

Pe screensaver există un copil zâmbitor îndreptat cu degetul.

Chiar și versiunea ușoară a acestei aplicații este folositoare pentru familiarizarea copilului cu animalele de bază, păsările, transportul, instrumentele muzicale și sunetele produse de acestea.

Când faceți clic pe o imagine colorată, desenată, apare o imagine corespunzătoare cu sunetul caracteristic acestui obiect.

Copilul se va familiariza cu aproximativ 180 de sunete și imagini, deoarece atunci când faceți clic pe aceeași imagine, vor fi redate 4-5 sunete noi cu sunete diferite. Ce, crede-mă, ia un copil de multă vreme. Și cel mai important, ușurința de utilizare, adică Chiar și cel mai mic copil va înțelege și va înțelege relația cauză-efect, și anume, atunci când faceți clic pe o imagine, se deschide o imagine colorată și se redă un anumit sunet.

Nu am cheltuit bani pentru fiică și pentru versiunea completă a cererii

2. Apăsați Baby

Limba: engleza (caption of picture + voiceover de către vorbitor nativ)

5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!






O altă aplicație preferată cu sunete de diferite obiecte și animale.

Această aplicație diferă și de alte imagini și sunete de înaltă calitate.

Ea include secțiuni: animale, păsări, instrumente muzicale, vehicule, sunete în casă, sunete ale naturii, precum și jucării pentru copii și chiar melodii de cântece.

În fiecare astfel de secțiune există 12 până la 24 de imagini pentru clic, care conțin, de asemenea, mai multe imagini și sunete diferite.

În total, aproximativ 300 sunt cele mai populare pentru vocabularul, materialul vizual și sonor al setului de copii.

Sfat: continuați să vă actualizați aplicațiile și este mai bine să descărcați altele noi, deoarece jocurile dezvoltate de copil își pierd valoarea și interesul pentru copil. Așa că încercați să prindeți starea de spirit și nevoile copilului dumneavoastră. Poate că astăzi îi place sunetele de animale și imagini vii, iar mâine el va dori deja să "ridice" puzzle-uri sau imagini-amintiri pentru a le memora.

3. Învățarea sunetelor animalelor

5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!

Una din primele aplicații pe care le-am descărcat când a apărut comprimatul. Eu însumi mi-a fost interesat să văd fotografii strălucitoare ale animalelor cu o voce minunată, "viu", care acționa.

Comutarea fotografiilor pentru copil nu cauzează nici o dificultate, trebuie doar să țineți degetul la dreapta sau la stânga pe ecran.

Sunt sigur și convins de exemplul fiicei mele că copilul dvs. va înțelege rapid principiul acestei aplicații. Angelica îți plăcea atunci să te grăbești rapid și să-ți conduci cu degetul înainte și înapoi, astfel încât imaginile să se aprindă cu o viteză incredibilă și să existe resturi de sunete animale.

4. Animal-ZOOLA

5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!

Această aplicație se distinge prin faptul că sunetele animalelor sunt reprezentate în diferite forme, și anume ca o mamă, tată și puii lor, bine, o imagine generalizatoare cu muzică plăcută pentru fiecare specie de animale.

Și dezvoltatorul poate merge la site și să urmărească și să asculte imagini cu sunete online, așa cum se spune.

5. Copilul învață animale

Limba: rusă, engleză.

5 cele mai bune aplicații pentru copii sub 1, 5 ani pe Android, iPhone, iPad, copii, totul nostru!

Imaginile sunt semnate, o creștere mică după deschidere și clar exprimate în mod clar.

Cred că și cel mai mic copil va înțelege principiul schimbării imaginilor și astfel chiar și copilul însuși va învăța repede numele și sunetele animalelor.

Există, de asemenea, o versiune în limba engleză. După ce a învățat numele și sunetele animalelor în limba rusă, copilul va putea să învețe pe fotografii familiare și pe numele și semnăturile lor în limba engleză.

Există chiar testarea pentru copil pe cunoașterea animalelor învățate cu aplauze și baloane ca recompensă.

Am cumpărat versiunea completă, pentru că pentru o astfel de aplicație nu mă deranjează nici 30 de ruble!).

Vă mulțumim pentru grija pentru clienți și să participe la viața noastră, sper că sunteți interesat în unele aplicații pentru Android, iPhone, iPad pentru copii de până la 1,5 ani (nu exclude că copiii sunt mai în vârstă și chiar crescut de la ceva văzută va dori).

Jocuri distractive și utile pentru tine cu copii!

Anastasia Glukhikh,

Am citit câteva din materialele tale și am descoperit o mulțime de înțelegeri. Multe mulțumiri pentru punerea la dispoziție a acestor articole de conținut fascinant

Am fost recomandat acest blog de vărul meu. Nu am o dispoziție pozitivă. Ești extraordinar! Multumesc!

Mulțumesc, Maroussia, pentru informații și legături valoroase! Asigurați-vă că-l utilizați cu fiica ta și de testare, mai ales că acum desene animate animate în engleză și tot ceea ce se referă la limba engleză în special ca ea. Este minunat că vocabularul va fi studiat discret, într-o formă jucăușă! Și ți-am înțeles sarcina cu privire la o selecție de jocuri pentru învățarea limbii engleze, voi încerca să petrec timpul liber pentru a studia Internetul, pentru a găsi și a testa astfel de aplicații. Și apoi puneți-o într-o formă convenabilă pe blog, sub forma unui articol. Mulțumesc, Marusya, pentru idee! Scrie, dacă mai sunt dorințe.

Marusya, vii la mine pentru promovare!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: