13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

La oficiul poștal din zeci de propuneri de dimineață. Și fiecare unic, cel mai bun, sau ultimul. Acestea oferă o soluție la problemele o dată pentru totdeauna.

Interesant, ți-a spus cineva onest, care sunt propunerile dificultățile decât veți întâlni în timpul cursului?







Și numai tu vei ști că, de fapt, totul este foarte gravă.

După ce am citit acest articol, veți învăța dificultățile cu care se confruntă oamenii în formare la Institutul Reinkarnatsioniki, amintindu-ne viețile lor anterioare.

13 motive pentru care nu ar trebui să studieze la Institutul de Reinkarnatsioniki

Motivul 1: Sunteți abonat la acest lucru?

Totul începe cu primul abonament, de obicei, la știri, nimic special.

După ceva timp, managerul vă va suna înapoi și să vă spun toate detaliile despre training la Institutul vieților trecute și modul în care acestea se pot aminti cu ușurință.

Și tu poți învăța de la domiciliu, nu au nevoie de o mulțime de timp și nu este scump.

Marele desigur, numai să învețe să nu-l dar tu.

Motivul 2. Primul bani

Cum vă plătiți prin intermediul internetului? Nu există controale, nici un angajament, toate de eliberare condiționată.

Banii nu este mare, dar nu mici. Acesta este motivul pentru care aceste vieți trecute?

Nu e unt pe pâine nu va frotiu. Desigur, nu este o necesitate.

Există un plus mic, puteți merge și să încerce să asigure o întoarcere în termen de 30 de zile.

Interesant, a revenit la altcineva sau să garanteze?

Motivul 3. Iti place clientul fraza OFFICE?

Să presupunem că ați decis să riște o sumă de aproximativ 5.000 de ruble și plătit de formare. Crezi că va începe să se ocupe de la o dată?

Așteaptă dezvoltarea biroul clientului personale, configurare Skype și Google, căutarea pentru căști și verificați viteza de internet.

Desigur, vi se va da toate instructiunile si va ajuta. Vei învăța noi abilități tehnice și va fi o ocazie de a fi mândri de ei înșiși. Da, vei avea contul personal!

Poate am visat la ea ca un copil?

Motivul 4. copilarie fericita?

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

Crezi că vei începe imediat să-și amintească viețile trecute?

Aici, personal, ceea ce a fost copilăria? În cazul în care nu există bucurie, nu este clar.

Sau o altă opțiune, vă puteți cufunda în copilăria timpurie și amintiți-vă ce ți-a plăcut și părinții de așteptare pentru aspectul tau.

Apoi, rolul pe termen lung a victimei este anulată și jignit pe nimeni, decât pe ei înșiși.

Expunere de motive 5. Îndoieli

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

Îndoieli. Și dacă nu vii cu ea singur?

De fapt, dacă vedeți de fapt, viața ta din trecut, sau a fost citit ficțiune?

Trebuie să ne uităm la detaliile vieților trecute și să le compare cu fapte istorice.

În mod regulat exerciții de a face cu privire la dezvoltarea intuiției. Exerciții sunt date, în general, este simplu, dar este necesar să se facă în mod regulat.

Imaginați-vă în mod regulat timp de 5-10 minute în fiecare zi! Deja strecurat.

6. Motivul pentru cei bogați și celebri

Să presupunem că crezi profesori și eu că tot ceea ce vezi este de fapt amintirea vieților anterioare ale sufletului vostru, nu delirul o imaginație bolnavă. Doar să presupunem.

Vă apuca de treabă și te vezi ca un om foarte bogat pentru a gestiona cu succes o companie mare.

Te simți ca această persoană și se simt gustul vieții bogat. Și ... apoi du-te înapoi la viața lor actuală.

Întrebarea este, ce urmează?

Cum de a face scuze că nu sunt bogați și de succes în această viață, pentru că nu știi cum e să fii bogat? Acum știi.

Sunteți sigur că această cunoaștere va simplifica viața ta?

Simțind gustul succesului, mult mai greu să fii sărac.

Motivul 7. Dying

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

Acest lucru, în general, toată lumea este tăcut.

Nimeni nu spune ca să-și amintească o viață anterioară trebuie să treacă prin experiența de a muri.

Desigur, în afara corpului și sub supravegherea conductorului, dar va de la acest lucru mai ușor?

Să vă spunem și va trece prin.

Și va înceta să mai fie frică de aceste lucruri, care se tem de oameni normali. Din viața ta va lua frica de moarte. Tu începe să înțeleagă că moartea este doar o tranziție, o schimbare de dimensiune.

Sunteți familiarizat cu oameni care au experimentat o experiență de moarte clinică?

Vă rugăm să rețineți că acestea sunt diferite, cum ar fi într-o perspectivă specială asupra vieții.

Tu, de asemenea, s-au schimbat, experiența se schimbă mereu oameni. Oare ce va fi frică?

Poate că nu va avea timp să se teamă de ceva viu.

Fa ceva important în această viață. La urma urmei, sufletul continuă să trăiască fără corp. Un trup fără suflet nu este viu.

8. Expunere de motive Pentru a trăi viața unui succes

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

Ai zile proaste?

Și sufletele sunt viață fără succes. Ceva a mers greșit în formă de realizare sau a avut un acord cu privire la o astfel de lecție inițial.

Cineva de la acest lucru mai ușor?

Vă amintiți experiența „rea“ a sufletului tău. Și se poate ridica vina pentru aceasta incarnare.

Și nu va fi în măsură să judece alte persoane care trăiesc greșit, fă ceva cu mustață.

Nu numai ca probleme în această viață să vă faceți griji chiar despre trecut?

Motivul 9. Lumea duș

Este deosebit de dificil să se urce după „eșecul“ vieții în lumea sufletelor.

Nu trebuie să se întâlnească și pentru a discuta despre „rau“ încarnare. În cazul în care este posibil să afle că nu va condamna. ia orice incarnarii ca o experiență, bun sau nu atât de bine.

Și lecțiile pentru a remedia această experiență, alegeți-vă.

Și ai de câte ori aveți nevoie pentru trecerea acestuia.

Cum ai putea să trăiască în vinovăție și auto-vina, dacă nu condamna o putere mai mare?

Ce se poate face cu de obicei trage o persoană normală să sufere și să sufere?

Expunere de motive 10. Mentorii

Oh, acele suflete înțelepte cu care se vor întâlni.

Cu mentori pot lua contact și să le ceară ajutor și consiliere.

Vă amintiți că, în această incarnare te-a condus și protejat. Vi se solicita de semne, cuvinte, cărți și cântece, sfaturi altor persoane, în cazul în care pentru a transforma, ce să facă și ce să nu facă.

Și, în timp ce nu încercați să-l observați, și cât de mult efort va fi în valoare de ea acum în cazul în care vă aflați, în ciuda tuturor.

Ești gata să-l recunosc eu?







Expunere de motive: 11. Rudele

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

spirite înrudite - este o chestiune separată.

Avem nevoie de mai multe familii, acum și în duș lume? Sunteți sigur?

Le puteți găsi în familia ta, cei dragi, familie sau prieteni.

Amintiți-vă ce a avut loc deja în întrupare pământească, și mai mult decât o dată. Au existat în diferite roluri.

Ei te și te-au rănit la ei, de asemenea. Faceți cunoștință în această viață, sunt susceptibile de a face pentru a planifica și chiar și cu toții de acord. Iar la miezul relației este ideea ta lumii.

Sau mai bine, ați acceptat și au uitat. și acum tortura reciproc, încercând să-l amintesc.

Poate ar fi bine să o lăsați așa, ai nevoie de noi provocări?

La urma urmei, chiar dacă te gândești decât a fost stabilit, dovedesc că familia ta nu este probabil să reușească. Desigur, nu imediat.

Motivul 12. Scop

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

Sunteți sigur că doriți să știți ce s-au numit înainte de întrupare în acest organism?

Dar îți amintești.

Cum a fost planificat în prezent această viață. Părinții iau și locul talentele și capacitățile incarnare concepute, prevăzute în situații de viață și sfaturi.

Este posibil chiar să citiți acest articol vă sunt în prezent planificate.

Și vezi cum treptat îngropat talentele lor, să renunțe la vis, alege pe altcineva, nu-ți de drum.

Deci, abandonat bucuria de recunoaștere, iar memoria sufletului său.

Știi sentimentul de goliciune și nemulțumire?

Și crezi că a trăi și cunosc misiunea lor mai ușoară?

Întrebările nu vor fi mai puțin, ei pur și simplu vor fi diferite.

Iar răspunsurile pe care le cauți nu este în afara, ci în memoria sufletului tău. Ceea ce nu este întotdeauna veselă, și uneori chiar dureros.

Motivul 13. Depanarea

O să-ți spun adevărul.

Dar, într-o viață anterioară, puteți găsi cauza situației problemei.

Pentru ao rezolva, trebuie să aibă în aici și acum, aplicând în mod conștient instrumentele și cunoștințele aduse din călătoriile tale.

În acest fel vă puteți, chemarea mea, să găsească o nouă profesie și să înceapă să ajute alți oameni, precum și demnitatea și să câștige a face lucruri pe care le iubesc, dar asta e altă poveste.

Ultimul motiv principal ea nu a considerat chiar!

Amintindu incarnarile anterioare, ai schimbat. Nu vei mai fi la fel. Nu va cum ar fi toate.

  • Și voi toți ați fost vreodată place?
  • Sau se simt ei înșiși „alb“ cioara?
  • Sau simt că lumea este ceva în neregulă?
  • Și trage tu știi cum funcționează lumea, ce reguli este un joc?
  • Și tu mereu ceva nu este suficient pentru a fi fericit și simt că vă lipsește ceva foarte important?
  • Și tu ești doar un pic de lumea materială, vrei mereu ceva mai mult, uita-te in spatele cortinei?
  • O alta ar fi să înțeleagă că este mai mult decât atât?

De fapt, nu se schimba, va fi returnat la el. Amintiți-vă cine sunteți.

În situații de conflict, vei fi înțelept să păstreze tăcerea și zâmbet pentru sine. Incepi sa vezi vise colorate. Bucură-te în noua zi și să aprecieze viața.

Relațiile cu schimbare de familie. nu imediat, dar se va întâmpla. Dacă timpul cineva să scape de viața ta, acești oameni merg. În locul lor vor fi alții.

Puteți schimba locul de muncă și de a găsi un lucru favorit pentru toată lumea. Totul este posibil.

13 motive pentru care nu ar trebui să învețe

Dar, dacă doriți aceste schimbări? Ești gata pentru asta?

Aceasta nu este o cale ușoară, nu vreau să te înșele. Dar este fascinant, pe ea va avea mai multe întâlniri noi și descoperiri care merg dincolo de obișnuit.

Ești surprins de faptul că, în ciuda tuturor acestor dificultăți mai multe suflete caută răspunsuri la întrebările lor în memoria vieților trecute?

Sincer, eu nu înțeleg cu adevărat ceea ce nu trăiești în liniște, la fel ca toți oamenii normali, munca la domiciliu-canapea-TV.

De ce ai citit acest articol, până aproape de sfârșitul?

Și, dacă vă decideți să nu amintească viețile trecute, mulți dintre voi vor înțelege și de sprijin. Și spune ceva în această probleme de viață pentru a merge înapoi în trecut. Poate că este o sectă?

Și dacă sunteți de acord cu ei, în viața ta, totul va rămâne același.

Nimic nu se va schimba.

P.S.S. În cazul în care aceste 13 motive pentru a nu te descuraja de formare la Institutul Reinkarnatsioniki, bun venit la cursul de bază>

Aboneaza-te la telegrama noastră. să fie conștienți de cele mai importante stiri. Este de ajuns pentru a avea telegramei pe orice dispozitiv, urmați link-ul și faceți clic pe butonul Înscrie-te.

Sunt un psiholog, supraveghetor 1 și 2 cursuri, consultant si trainer Institutul Reinkarnatsioniki. În clasă institutul învață elevii să-și amintească viețile trecute și de a ajuta pe alții. La consultare individuală ajută să găsească și să vindece cauzele problemelor în orice domeniu al vieții. De la sănătate, bani și relații la întrebările de scopul sufletului și de viață alegeri.

Totul va fi bine. Și tu ești mai probabil să rămână la fel)))
Felicitări!

Tatiana, am scris că instituția garantează restituirea în termen de 30 de zile, iar acest lucru nu este o glumă. M-am pentru acest ceas în persoană. Uneori, acest lucru nu funcționează student sau circumstanțele s-au schimbat. Dar astfel de cazuri nu este de ajuns. Deci, tu nu riști nimic. Puteți verifica termenii ofertei.

Aștept cu nerăbdare să și doresc să vadă că pentru că am obține după studiu

Am crezut întotdeauna că o copilărie fericită, nu am fost. După primele câteva ori am văzut o mulțime de bun a fost încă. Îndoiala - da! Eu încă mai cred, bine, este puțin probabil ca m-am gândit de toate! Nu poate fi! Intuiția îmi spune că e adevărat. Și eu încă nu pot să cred. gust bogat de viață? Și dacă acest lucru este viața mea este cel mai bogat dintre toate? Oricum, unul dintre cei care mi-am amintit. În această viață, doar un singur dezavantaj semnificativ - am fost într-un corp de sex feminin. Și chiar și atunci, am încercat să găsească argumente pro. Mentorii - eteric mulțumesc! Încă mai trebuie să ceară ajutor, și nu te construi un războinic. cel puțin în această viață la. Experiența de moarte - este un nonsens, am așteptat mult mai rău. Dar aici totul este foarte simplu. Rezolvarea problemelor va fi întotdeauna ori de câte ori m-am întors pe umerii mei. Nu pentru mine să nu fac nimic pe care le pot înțelege. Despre pentru a fi la fel ca toți ceilalți, pentru a observa o anumită capacitate - toate acestea și așa că eu sunt destul de rănit de a trăi până în prezent, există o șansă de a învăța cum să le folosească. Și nu mă tem de schimbare, eu sunt de așteptare pentru ei, ca un soldat de așteptare pentru o luptă! Cu toate că va fi ceva plăcut, cum ar fi întâlnirile cu prietenii, l-am simt!

Mă tem că diferența de lipsa de probleme de bani și mă înghiți,

Ca un copil, aș minți pe canapea și am încercat să simt că am fost mort.
A fost de 5 ani.

Natasha, spasibochki. Aici sunt în măsură să prezinte totul cu umor. Și ei nu cred, dacă toate acestea - adevărul.

Natasha, ai scris articolul este într-adevăr necesar și util. Bine. Mulți oameni care au trecut cursuri de imersiune, probabil, se simt fascicul de lumină în întuneric. Ar fi bine să se conecteze la un anumit grad.

Și am întotdeauna totul nu este la fel ca alte persoane. Deja am decis - voi veni la cursul de 1 mai. I-am cerut bani pentru ea universul. După câteva zile, a eliminat toți clienții mei, astăzi nu există nici o ordine. (I coase la domiciliu) Cum este să înțelegem?

Vă mulțumesc, Natasha, zâmbind tot lectură. Ei bine spus. Eu pot, și sunt interesați de acest subiect pentru că am atât de multe naboyalas, care nu este cu siguranță frică, dar vreau să-mi placă altceva, ea nu se mișcă fără straha- și ține în loc.

În fiecare glumă doar o parte gluma, iar restul sunt adevărate!
Mai bine să facă și regret decât să nu facă și regret! Toți cei care se teme: du-te la „viața trecută“ pentru a înțelege ce frica este și cum să se ocupe cu el)))

BLAGODARYUYUYU. Ce kartinochku minunat.
N-am studiat la Institutul, dar a fost un an în urmă la maraton. Da, mi-a schimbat viața și viziunea mea.
În altă zi, ea ma ajutat să „citesc“, eveniment în spațiul în care nu am fost, dar a venit la mine, am făcut „în spatele“. A fost foarte important.
Cred că l-am văzut, pentru că un pic de „apucat“ cunoștințele și abilitățile în maraton dumneavoastră. Nu aș crede dacă nu .... iar acest lucru este foarte important.
Când a început să-i spun prietenului meu că am văzut - mi-a spus „Ei bine, ai îndoit“, el nu ma crede .... și am înțeles .... N-aș fi crezut acum un an ....
MULȚUMIM din inimă.
Mult noroc.

Vă mulțumesc, Vasilina) Cum să-i spun prietenii mei, psihiatri, îndoieli - acestea sunt calitățile unei personalități sănătoase)

Nu știu cum aș reacționa la acest articol pentru a studia la institut. Și acum am citit și eu zâmbesc. La urma urmei, mi se intampla. Și temerile care apar și îndoielile că totul se va dovedi. Dar căpitani noastre minunate și abilă cu siguranță ne conduc prin valurile memoriei noastre vulgar vieți.
Vă mulțumim pentru o poveste adevărată și plină de umor minunat al Institutului nostru!

Dragă Victoria! Voi împărtăși o poveste personală). Petrece 1 Lecții 12 curs primul flux. Eu întreb de ce elevii au venit să învețe. Unul dintre elevi a spus că vizionarea pe noi, timp de 3 ani. M-am venit în IR 3 ani în urmă. Eu vorbesc cu ea, așa că suntem capabili să învețe de la un fir de executie poate fi chiar și în același grup. Tocmai am venit la timp pentru a studia, pentru a lua acest pas. Și acum, am gestiona toate departamentul de cercetare și dezvoltare academică. Și în spatele umerii mei mai mult de 300 de consultări. Și ea a venit numai, iar acum este studentul meu. DAR, pentru fiecare propria dată)

Multumesc pentru articol, pentru Delhi pentru foarte bolnav, toată viața se considera o „oaie neagră“ .Din ceea ce nu este chiar distractiv de a trăi. Mă bucur că ea a decis să studieze la Institutul.

Elena, doar oameni care doresc ceva mai mult, sunt deosebit de dornici simt al lumii sau caută altceva, altele decât beneficiile materiale diferă ușor) de celelalte.

Excelent! Style furaje amuzată)))
Mulțumesc, creativitatea manifestată

Vă mulțumim pentru articolul dvs. interesant 🙂

Wow! Multumesc pentru articol, lectură și fericit! Ce? Totul este scris! Cum pot face acest lucru și trebuie să închideți! Vă mulțumesc din nou!







articole similare

Trimiteți-le prietenilor: