• Antrenorul lui Rubin Kurban Berdyev (stânga) și mentorul Atletico Diego Simeone
  • Antrenorul principal al "Atletico" Diego Simeone
  • Scorul târziu al lui Radamel Falcao nu a ajutat "Atletico"

"Ruby" a fost suficient

Kazan "Ruby" în sumă de două meciuri a ajuns la finala 1/8 din Liga Europei, pierzând acasă "Atletico" cu un scor minim. Prima întâlnire sa încheiat în favoarea echipei lui Kurban Berdyev - 2: 0.

În ceea ce privește compoziția "Rubin", înainte de Kurban Berdyev a existat o singură întrebare: cine ar înlocui pe Șaronov românul descalificat?

Ca rezultat, după cum era de așteptat, în centrul de apărare a venit Ivan Marcano cu Cesar Navas. Pe flancul drept, Oleg Kuzmin a jucat. În același timp, cererea nu a fost rănită din nou de Yann M'Vila.

Oaspeții au început jocul mai activ. Deja în minutul 2 Falcao a fost marcat de o lovitură de la linia de penalizare - ușor deasupra porții. În viitor, acțiunea principală a avut loc în zona centrală. Adesea, oaspeții au putut trece în zona de penalizare în detrimentul acțiunilor individuale - nimic mai mult.

"Ruby" a fost reticent în a ataca, uneori chiar pe jos, totuși, această ocazie i-a fost dată rar. Primul gol pe Sergio Asenho a fost făcut deja în minutul 26. Oaspeții nu sunt departe în această privință - două greve. Cu toate acestea, chiar și cu un astfel de joc, Madrid a avut o bună șansă să facă o pauză în rangul de lider.

La sfârșitul jumătății portarului Kazan, Serghei Ryzhikov într-o situație ușoară nu a putut prinde mingea la ieșire, iar cochilia aproape ricoșată de Serghei Kislyak spre poarta. Din fericire, Kuzmin într-o subcategorie a bătut mingea de pe panglică.

Acest episod a inspirat oaspeții, care au creat câteva momente periculoase până la sfârșitul timpului. Pe o serie de atacuri ale adversarului, actualii proprietari ai Cupei Rusiei au răspuns loviturii inadecvate a lui Rondon de la pedeapsa.

Rondon și-a amintit despre el însuși și în deschiderea celei de-a doua jumătăți. El a jefuit adversarul, a izbucnit în zona de pedeapsă din flancul stâng și periculos lovit dintr-un unghi ascuțit - Asenkho nu a dezamăgit. Răspunsul echipei Simeone a trebuit să aștepte relativ scurt. Și încă o dată în lumina reflectoarelor a fost Falcao, care a mers aproape unul câte unul, stors între trei adversari. Și numai Cesar Navas într-o subcategorie nu a permis jucătorului să părăsească portarul.

Cea mai mare parte a timpului rămas al audienței a trei mii de "Luzhniki" a trebuit să înghețe în frig, deoarece nu exista nici un pericol în meci. Dar în minutul 84, Falcao, cu consimțământul deplin al lui Marcano și Navas, a închis camera portarului Adrian Lopez, forțând câțiva fani să uite de frig pentru o vreme.

Intriga a întărit Navas, care aproape de linia centrală a cosit Falcao, pentru care a primit un cartonaș roșu drept. Dar contul nu sa schimbat. În următoarea rundă, "Rubin" se va juca cu câștigătorul perechii "Levante" - "Olympiakos", iar prima întâlnire pe care o va găzdui.

"Gazeta.Ru" a difuzat on-line meciul "Rubin" - "Atletico".

Alte materiale pot fi vizualizate pe pagina Ligii Europei.