7 sovietici, în cazul în care pentru a obține alimente pentru hrană crudă, pe punctul de a realității

Hronist.ru »Alimente crude» 7 sfaturi pentru obținerea alimentelor pentru alimente crude

7 sovietici, în cazul în care pentru a obține alimente pentru hrană crudă, pe punctul de a realității
Internetul este foarte util și în același timp un lucru foarte periculos. Am ajuns la o concluzie similară destul de recent. Anterior, cel care deținea televiziune și radio, deținea întreaga lume, pentru că a manipulat conștiința majorității oamenilor. Acum alinierea forțelor sa schimbat. Există o opinie că acum cel care controlează Internetul controlează întreaga lume. Vreau să cred că nimeni nu o controlează. Deci este sau nu, dar în fiecare zi milioane de oameni ajung la întinderea zeului Nat pentru informații.







Nu încetez să repet că Internetul este ca o imensă bibliotecă fără un bibliotecar. Prin urmare, pentru a găsi ceva util, trebuie să vă săturați mult timp și persistent. De ce spun asta? Întotdeauna în orice situație este necesar să "includeți capul", scuzați-mă de slang. Dar care este avantajul Internetului - există experiență. Mii de bloggeri împărtășesc experiența lor și acest lucru, dragi cititori, merită foarte mult!

Astăzi și aș vrea să fiu de folos pentru tine. Aceasta este a treia, ultima parte a marelui articol despre meniul cimbru. În prima și a doua parte, am dezasamblat cu desăvârșire ceea ce se află pe meniul produselor alimentare brute, ce produse și în ce raport. Poate că unii, entuziaști, au început să urmeze aceste reguli în dieta lor.

Dar trăim într-un moment interesant și, probabil, mulți sunt deja nedumerit de întrebarea în cazul în care pentru a obține alimente pentru hrana crudă. Cei care au această problemă nu este luat prin surprindere, cred, va fi nu mai puțin interesant să se familiarizeze cu sfaturile pe care vor fi prezentate mai jos. În opinia mea, este o parte din cele mai valoroase, deoarece este incapacitatea de a alege produsele alimentare pentru syroedcheskogo dvs. dieta și creează cele mai multe probleme, și cazuri grave, operat de către adversarii mei.

Numărul Consiliului 1. Nu cumpărați alimente în supermarketuri

Ca și majoritatea oamenilor, am cumpărat alimente în supermarket și am continuat să o fac chiar și atunci când am decis să devin o mâncare crudă. Acest lucru este foarte convenabil, deoarece aceste "hrănitoare" sunt adesea aproape de casa, locul de muncă, locul de studiu. Iată, alegeți și, dacă sunteți într-o stare proastă și nu doriți să vedeți pe nimeni, atunci acesta este un loc ideal, deoarece numai casierul vă va da un zâmbet zâmbitor, și totul va fi comunicat cu oamenii.

Dar, pe măsură ce aprofundez tema alimentelor brute, am început să văd din ce în ce mai mult că nu există produse pentru alimente crude ... Adesea, pe scara întregului supermarket, locul cu "alimente vii" este neglijabil. Fructe și legume, de multe ori în străinătate și "plăsmuite" de pesticide. Când distrugeți toate acestea cu propriile mâini și mâncați, vedeți că există un fals pe rafturi, un pachet frumos, în timp ce în interiorul miezului.

Nu cumpărați alimente pentru produsele alimentare în supermarketuri. Cred că totul este fără mine ... Personal, am fost acolo doar pentru ciocolată. Uneori mi-am permis un pic de un astfel de tratament, în care nu mai puțin de 95% cacao. Preferatul meu este 99%. Uneori, când te duci într-o călătorie îndepărtată, este pur și simplu de neînlocuit. Acum am învățat mai mult despre nimic despre carob și ciocolată.







Numărul Consiliului 2. Fiți întotdeauna familiarizat cu vânzătorii, de la care luați alimente

Va fi inutil să precizați că fac numai achiziții pe piață. Nu mă ascund, și aici, puteți să fugiți într-un fals sincer. Deci, în orice oraș sunt, primul lucru pe care îl caut este o piață alimentară. Odată ce este bine - aici este posibil să încercați! Sarcina noastră principală este să găsim un vânzător permanent. Îmi plac uzbecii. Eu aleg cel care este cel mai simpatic pentru mine (de obicei au acelasi sortiment).

Asigurați-vă că vă familiarizați cu vânzătorul și de câteva ori cumpărați o mulțime de tot (este necesar să-mi amintesc). Despre ce este vorba? Cumpărătorul său regulat nu are niciun motiv să vândă un produs rău, mai ales dacă merge în mod regulat și ia multe.

Adesea, produsele pentru mine ajung la sub tejghea și acest produs este de o calitate foarte bună în comparație cu ceea ce se află chiar pe tejghea (nota - prețul este același). De obicei, am 2-3 cunoscuti. Astfel de fructe uscate și nuci nu veți cumpăra în nici un magazin. Și, deși nu sunt atât de frumoși, au un gust bun!

Chiar și pe piață există o tendință de a amesteca mierea cu zahăr. transformând acest produs într-o "poțiune" absolut inutilă! Și aici aveți nevoie de o introducere utilă.

De asemenea, este vital pentru omul de hrana crud de condimente, astfel încât tot felul de amelioratori de aromă și aditivi nu va fi mâncat. Acest lucru și condimentele pe care le plătiți vor colecta, dar personal voi vinde mereu cea mai bună varză de mare și sosul de soia natural de înaltă calitate.

Numărul Consiliului 3. Alegeți locurile de tranzacționare mai aproape de marginea pieței

De obicei, aleg locurile mai aproape de periferia pieței, acolo produsele sunt mai ieftine și șansa de a alerga în "otravă" este mai mică. Adesea mă găsesc apreciat de avantajele produselor la prețul lor. Dar, paradoxal, cu produsele pentru alimentele crude, este adesea invers. În continuare locul, mai ieftin chiria și mai ieftin bunurile - de data aceasta.

După cum nu eram convins, cele mai delicioase caise uscate și date, de cele mai multe ori au un aspect inestetic. Nu este surprinzător, pentru că cele mai frumoase sunt prelucrate în acizi perechi și du-te la supermarket, in timp ce poseda bine arata urat fructe uscate doar la soare. Sunt ieftine, dar din cauza aspectului ei nu vând prea mult. Dar acesta este un produs foarte util - există două.

Sfat # 4. Du-te pentru alimente mai aproape de închiderea pieței

Pentru fructe și legume, prefer să merg mai aproape de închidere. Acest lucru pentru mine se datorează mai multor motive. În primul rând, suntem toți oameni și ne obosesc la locul de muncă. Adesea, vânzătorii preferă să facă o reducere solidă, dacă scoateți toate bunurile rămase din acestea. Ocazional, 20 de kilograme de banane trebuiau transportate acasă. În al doilea rând, la marginea tuturor piețelor, adesea, atunci când principalii vânzători pleacă, bunica se negociază. Și acesta este următorul sfat.

Sfat # 5. Cumpărați alimente de la bunici

Aceasta, prietenii mei, este o adevărată comoară. La bunicile de pe piețe și verdele cu mâinile lor în grădina lor cultivate și merele de la propriile lor măr - în general, totul numai viu și natural, acele produse care sunt necesare de alimente crude. Cu ei puteți și ar trebui să vă familiarizați, iar până la adâncimea de iarnă vi se vor oferi.

Sfat # 6. Gatiti-va singuri mancarea

Majoritatea produselor pe care nu le veți primi pentru niciun ban. "Apa vie", de exemplu, poate fi pregătită numai pentru dumneavoastră, deoarece durata de depozitare a unei astfel de ape este măsurată în ore. Uita de salate gata făcute din legume proaspete și verdeață. Ei adaugă sarea și uleiul și, adesea, stimulează stimulentele. Floarea-soarelui și uleiul de măsline din dietă ar trebui excluse. Înlocuiți-le cu ulei de cimbru, amarant, semințe de in.

Numărul Consiliului 7. Magazine online

În concluzie, voi spune că există o altă sursă în care puteți obține alimente pentru magazinul de alimente crude - sunt magazine online. Dar să le abordezi este doar dacă nu poți să faci alimente în alt loc. Mai întâi, așteptați mult timp (puteți muri de foame). În al doilea rând, prețul de mușcături (și serviciile poștale trebuie plătite). Aveam de-a face cu magazinul "Raw". Calitatea produselor a fost satisfăcută. În același loc puteți obține uleiurile menționate mai sus.

Aici, în general, și tot ce vroiam să vă spun. Sper că sfatul meu va ajuta la supraviețuirea hranei brute în mediul agresiv de astăzi. Fii sănătoasă și ... feriți-vă de imitații :)!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: