5 Secretele frumuseții alyona yakovleva

Ce altceva trebuie făcut pentru a rămâne tânăr după 50 de ani.

Faptul nr. 1. Găsiți timp să vă îngrijiți, chiar dacă sunteți foarte ocupați

Alena Yakovleva este una dintre puținele actrițe rusești care cred că păstrarea unui secret de vârstă nu are sens.







„De ce? Pe cine să înșele? În epoca Internetului, oricine în jumătate de minut poate învăța adevărul. Aging ar trebui să fie demn de orice varsta poate fi destul de atractiv - spune Allen, care se întoarce în această vară 55 - Cel mai important lucru este, indiferent de modul în care a fost încărcat rutina de zi cu zi, pentru a găsi timp să aibă grijă de ei înșiși. Recent, un prieten mi-a spus: "Nu am întâlnit pe nimeni care arăta așa de bine în anii voștri!". Pentru mine, acesta este cel mai bun compliment. "

Potrivit actritei, ea nu are un sentiment de vârstă. De-a lungul anilor, numai modul de viață sa schimbat.

"Înainte, aș dansa în fiecare seară până dimineață, dar acum prefer să dorm în pace, să mă odihnesc. Uneori, chiar leneș undeva să iasă. De asemenea, ea a devenit mai obosită de activități, de la comunicare. Dar pentru a avea grijă de mine, de frumusețea mea, cu siguranță nu mă voi plictisi de ea - a împărtășit actrița. - Dorința de a arăta ca o fată de 17 ani în 50 de ani nu duce la nimic bun. Ochii încă dau afară - ochii inteligenți ai unei femei adulte. "

Faptul nr. 2. În dimineața, ștergeți fața cu cuburi de gheață

Un model de imitație Alena avea întotdeauna o mamă - un doctor Kira Andreevna Machulskaya. Ea a fost cea care a învățat pe fiica înțelepciunii feminine să aibă grijă de ea însăși.

"Și îi sunt foarte recunoscătoare pentru asta", spune actrița. - Chiar și într-un moment în care nu exista o abundență de produse cosmetice, mama și bunica au reușit să găsească măști de calitate și o cremă pentru a menține tinerii. Mama ma învățat multe lucruri utile: capacitatea de îmbrăcăminte, capacitatea de a colora în mod corespunzător. Ea însăși nu a părăsit casa și nu a primit oaspeți fără fundație. "

Mama lui Alena întotdeauna a început dimineața cu freca fața cu cuburi de gheață.

"I-am luat obiceiul. Și nu facem gheață din apă simplă, ci din supă. Bătește tot ce este în casă - mai multe iarbă, cu atât mai bine, - a spus actrita. - Dimineața, scot cîteva cuburi din congelator, dau un mic mop și-i șterg fața și zona de decolteu. Excelent înseamnă a conferi pielii prospețime și elasticitate. "

Spre deosebire de mama, care nu-i plăcea și se temea să facă plajă, Alena nu a refuzat soarele.

"Îmi place foarte mult să mă luxresc pe plajă, în plus, un bronz deschis pentru mine la fața", - a spus actrita.

5 Secretele frumuseții alyona yakovleva

Faptul nr. 3. Îmbunătățiți pielea cu măști de casă







Vorbind despre grija față de ea, Alena își amintește un incident de lungă durată care sa întâmplat cu mama ei la aeroport.

„Ofițerul de la controlul pașapoartelor pentru o lungă perioadă de timp se uita la mama, apoi pașaportul ei, încercând să dau seama dacă persoana din fața lui: vârsta specificată în documentul într-un fel nu a coincis cu apariția. Realizând freca, mama mea a explicat vesel să-l: „Toată viața mea am folosi doua creme:. Lanolină și spermanțet, care costa trei ruble“ A fost în anii optzeci. Dar eu acum în mod constant efectuate cu mine aceste creme de multe ori le nanoshu sub machiaj care nu usuca pielea, „- spune Alena Yakovleva.

În același timp, actrița îi place să caute și să încerce noi mijloace eficiente.

- Și știți ce am înțeles? De multe ori, costul ridicat nu garantează un rezultat excelent și invers ", - a recunoscut actrita. Mijloacele preferate ale stelei sunt foile de colagen, pe care le cumpără într-un magazin de produse cosmetice specializate.

"Înmuiați și puneți pe suprafața feței pe care doriți să o reîmprospătați, de exemplu, sub ochi. Umflăturile de noapte dispar instantaneu, verificate pentru tine ", - a împărtășit unul dintre secretele sale de frumusețe Alena Yakovleva.

De asemenea, steaua aproape în fiecare zi face o varietate de măști de la orice legume și fructe - tot ce este la îndemână. Și masca preferată de acasă este un amestec de fulgi de ovăz, lapte și ouă.

Faptul numărul 4. Pentru procedurile grase cosmetice găsiți un cosmetolog profesionist

Un alt secret al frumuseții Alain îl consideră cosmeticianul.

"Eu am propriul meu expert, dar am proceduri mai grave decât măștile și peelingurile", a declarat actrita la The 7 Days. - De exemplu, mezoterapie. Botoxul lucrez, de asemenea, pentru că din cauza miopiei îmi strângem întotdeauna fruntea, la mine de la 22 de ani, între sprâncenele care imită ridurile ».

Cu câțiva ani în urmă, steaua a observat că ochii ei mari au început brusc să apară mai mici datorită schimbărilor legate de vârstă ale pielii - iar blefaroplastia a făcut pleoapele superioare. Potrivit artistului, rezultatul a aranjat complet. A făcut Alain și "șasiul" bărbiei cu ajutorul firelor de aur coreene.

"Ovalul feței" se estompează "cu vârsta, iar această procedură o restabilește în forma sa anterioară", a împărtășit actrița. - Adevărat, nu este din categoria "făcute - și pentru viață": după 3-4 ani firele se disipează, acest lucru este normal ".

Yakovlev crede că rămânerea tânără și frumoasă în timpul nostru este mult mai ușoară decât chiar acum zece ani. Cu toate acestea, potrivit actritei, trebuie să vă încredeți numai pe profesioniști și, în nici un caz, să nu uitați simțul proporției.

Faptul nr. 5. Există puține și nu se amestecă proteinele și carbohidrații

Alena știe că este predispusă la plinătate, de aceea ea urmează dieta ei pentru tot restul vieții.

"În primul rând, mănânc porții mici. În al doilea rând, a exclus complet pâinea. În al treilea rând, nu amestec proteine ​​și carbohidrați, adică pentru prânz sau carne sau cartofi, dar în orice caz nu toți împreună. Pentru cină, fac ceva foarte ușor sau nu mănânc deloc. - Pe fructe, vă puteți recupera destul de mult, deci după-amiaza este mai bine să nu mâncați. "

5 Secretele frumuseții alyona yakovleva

Pe dietă rigidă, Yakovlev nu se află în principiu.

"Nu m-am învinovățit în mod deosebit de foame - mi-am dat seama rapid că pot avea probleme cu stomacul meu", a spus actrita. - Acum, dacă văd că totul este o situație catastrofică și am nevoie să scot în greutate, mă așez pe hrișcă fără sare sau, ca opțiune, cu chefir cu verdeață. Minusul de kilograme pe zi este garantat. "

Dar cel mai dificil lucru pentru un artist nu este să se limiteze la mâncare și să nu se rupă după terminarea restricțiilor. În caz contrar, greutatea plecat va reveni în volum dublu.

"Stau, îmi pare rău pentru munca mistuită", a spus Alena.

Dar, cu acest sport, actrita nu este prietenoasă: are suficientă activitate fizică în teatru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: