17 ani de Putinism, un oraș deschis

17 ani de Putinism, un oraș deschis

Pentru cei care se gândesc la ceea ce se întâmplă cu țara noastră, unde se mișcă afacerea, ceea ce este înainte este, desigur, o problemă politică. Cineva asculta la știri, ma uit la TV, citind ziarul, argumentând cu vecinii săi, implicat involuntar în conștiința politică și dezvoltarea imperativelor, intențiile, propriile acțiuni politice personale: dacă pentru a merge la un miting, în cazul în care un protest expres, fie în Start kakuyu- atunci partidul, dacă va trimite un fel de sprijin acestui sau acelui lider și așa mai departe.







Dar există, de asemenea, un nivel important de decizii organizaționale, sistemice și instituționale. În acest sens, spațiul politic este acum stratificat în două tabere și există un punct de contrast între ele. Acest punct - Putin, echipa sa, regimul Putin, la care se face deja referire științifică, la fel ca și stalinismul, brejnevismul, eelcinismul - Putinismul. Aceasta este practica lor și rezultatele acestei practici.

Într-unul din tabere se spune: Dar acest lucru nu este bun, va exploda în curând țara! Într-un alt: niciodată un astfel de lider genial nu a fost, avem lumea gestiona, Rusia a crescut de la genunchi, etc. în general, așa spun cei care obține cele mai multe beneficii de la acest Putinismul ... Dar să ne întâlnim, indepartandu-se de preferință personală, pofta sau deprimat, încercați să vizualizați mai puțin obiectiv să se uite la imaginea. Deci Putinismul de 17 ani. Indicatorii demografie a început să se deterioreze din nou, izolarea mondială, sancțiunile, volumul acestora crescând pe măsură ce numărul de țări - acesta este un fapt.

Criza economică. ceea ce conduce la degradarea indicatorilor cheie de performanță - care este un fapt, degradarea structurală, demonetizarea, înăbușind cifra de afaceri financiară a buclei de credit, investiții, finanțare, capital de risc start-up-uri, etc Toate acestea sunt dincolo de lumea de decență în clasament ...

Care sunt inovațiile, care este suveranitatea economiei? Partea de venit a bugetului este determinată în străinătate. Rata de schimb a rublei la valute, care este esențială pentru operațiunile noastre de export-import, este determinată în străinătate, bine, ce fel de suveranitate există? Economia nu mai este suverană. Crizele de o singură dată se transformă într-o criză permanentă și continuă de degradare, după care doar colapsul.

Criza umanitară. Uite ce se întâmplă cu știința, ca un șurub de la Academia de Științe, ceea ce este vârsta medie a instituțiilor academice și a tinerilor talentați își propune în străinătate. Educație: degradarea pe scară largă, un criteriu obiectiv - acesta este spațiul ocupat de elevi și studenți în cadrul competițiilor internaționale - atunci performanța sa deteriorat în mod constant, în ciuda faptului că președintele spune. Și asta. De fapt, președintele însuși spune.

Cultura: este imposibil să te uiți calm la ceea ce se întâmplă pe ecrane TV, în sectorul de divertisment, în cinema cu sufletele copiilor noștri și a societății noastre.

Criza politică. Este evident că nu este inventat de rating realități atunci când la ură, până când covorul ajunge la oameni împotriva birocrației, al cărui salariu este, vine la zece ori mai mare decât media, și, zaviralnye, salariale din Rusia. De aceea? Lucrează foarte bine? Țara se dezvoltă și înflorește ca urmare a activităților lor? Da, totul este exact opusul! De ce sunt astfel de cookie-uri? Și pentru loialitatea și serviciul regimului, nu oamenii.

Criza statalității și a guvernării. Este imposibil să asculți pe Medvedev și pe Putin, sau pe consilierii lor, pe miniștrii lor. Sunt responsabil pentru cuvintele mele, nivelul analfabetismului, ignoranța, sau chiar sabotajul depășește limitele. Prin urmare, orice altceva se degradează. Dacă stați în spatele volanului unui autobuz și îl direcționați într-un șanț, presați gazul în loc de frână, apăsați frâna în loc de gaz, ce se va întâmpla cu autobuzul? Nivelul calității administrației publice este foarte scăzut și continuă să scadă. Stat privatizat, trecând pe scena criminalului. Legile încetează să mai funcționeze pentru top, averea publică de stat, fondurile, mecanismele - încep să se blocheze în partea de sus. Bogăția națională este concentrată în 1% dintre cei bogați și este exportată în străinătate ca sute de miliarde de dolari. Nu este doar un stat privatizat cu un tip de guvernare tip junta, ci o statalitate care se transformă într-o stare de statalitate criminală. Țara este sălbatică.

Au trecut 25 de ani și a ajuns în Ucraina pentru uciderea rusească, iar copiii întreabă: "Mamă, mă vei salva când mă vor ucide?". La ce grad de sălbăticie au venit. Și nu avem sloganul Ucraina pentru ucraineni nu este acum tradus în sloganul Rusiei pentru ruși. Nici tătari, nici Buryats, nici Bashkirs, nici germani, nici Dagestanis, nici ceceni, nici evrei, nici unul, ca în Rusia? Nu este același lucru?

Desigur, aceasta este tehnologie, acesta este același scenariu pe care țara noastră o conduce. Mari academicieni și oameni inteligenți, cu binecuvântarea președintelui Putin, inventează națiunea rusă, în loc de poporul rus, care reprezintă 80% din populație. Nu este aceasta calea spre sălbăticie, după care începe ceea ce a început în Ucraina?







17 ani! Din 1945-1962 a trecut, de asemenea, de 17 ani, în care țara din ruinele statului, atunci când au fost pierdute zeci de milioane de muncitori, majoritatea bărbați, a devenit liderul lumii, a ajuns în spațiu, vă protejați din punct de vedere al parității de apărare cu America de agresiv cu rachetele sale nucleare și cu bombe. Pentru aceiasi 17 ani! Asta pentru aceleași 17 ani de Putinismul cu țara noastră sa întâmplat? Ea a zburat de la zeci de economii de lider în lume, este de a devaloriza că cameri familie serviciu curge jaf din țara noastră, trântit cu 40% în masă mondială dolar produsul intern brut. S-a realizat sărăcirea, abrutizare a populației. Tot ceea ce am spus - că exploatează și rezultatele șaptesprezece ani de Putinismul. Care dintre următoarele este concluzia?

Acest lucru este real în alegerile normale, nu "transparent".

Din cartea lui Berl Lazar "Rusia evreiască" (tradusă din ebraică)

"Într-una din conversațiile noastre, Putin mi-a spus:

- Rabbi, mă gândesc pentru a maximiza migrarea goyim din Asia Centrală și Caucaz, dat undă verde la chinezi și vietnamezi pentru a le-a pus peste noapte și să le dea mult mai multe drepturi decât goyim Rusă.

Din cauza un astfel de aflux ascuțit și mari, noi o dată pentru totdeauna în aproximativ 10 ani, se va rezolva „problema rusă“ prin amestecarea lor cu triburile din Asia de Est și pentru toate de uciderea identitatea lor slavă, din care trebuie să îndure multe probleme.

In ciuda dragostei sale fata ideilor noastre, și mai mult de zece ani de domnie, sa simțit distructivă maximalismul copii, dar de fiecare dată în aceste conversații, m-am uitat la el ca el a fost unicului ei fiu, la început a zâmbit, apoi cu tot respectul datorită poziției sale, el a răspuns liniștit, chiar uneori ușor, ca și în cazul în care consilierea, mai degrabă decât prin care se dispune, asa cum a fost de data aceasta:

- Vladimir, când aveam 17 ani, mâinile mele erau subțiri ca stuf două mac gât subțire gât de curcan și picioarele lui erau ca un taburet Louisiana birt. În tot acest timp nu m-am dezvoltat fizic, preferând exercițiile corpului la practica mentală.

Dar, o dată, când eram în America, mi-a plăcut o fată, ea a fost seducatorul și foarte fermecător, desigur, mai puțin de două minute, am lovit râs dulce har și captivant manierele suplu, irevocabil în dragoste cu ea.

Apoi eram încă foarte proastă și nu eram prea sigură de mine, crezând că o fată drăguță ar putea plăcea doar un tânăr care să se potrivească cu ea în termeni fizici. Am negat că de mâine mă duc la practică în clubul de fitness și, după două luni, voi apărea în fața ei sub masca lui Apollo, după ce am oferit să merg la o întâlnire.

Am făcut o pauză deliberată, și savurând un pic de sticlă în fața Vova în ochii copilului, nu am putut să nu observ interesul copiilor la întreaga poveste, el asculta cu atenție. Am continuat.

- Deja în prima zi a vizitei, mi-am propus să studiez trei ore pe zi și deci în fiecare zi, cu excepția zilei de sâmbătă. Dar după prima zi de cursuri, corpul meu nu era obișnuit cu stresul fizic, imediat după antrenament, sa prăbușit.

Am început să se simtă rău, noroioase, brațe și picioare zvâcni incontrolabil, tot corpul tremurând de sarcini excesive, și în drum spre casă de la greață și amețeli, picioarele mele au dat drumul și am căzut pe stradă. M-am trezit la spital. După o zi petrecută în spital, medicul a decis:

- Dragă, ești atât de zelos în urmărirea formelor de Hercule, care a determinat modificarea roțile din spate și rupte în țesutul muscular multe locuri, am recomandăm insistent să nu facă în anul următor pentru a se expune la stres fizic.

După aceste cuvinte, am devenit mai întunecat decât norii, însemnând că Nicole (acesta este numele acestei frumuseți) ar trebui să fie uitată pentru totdeauna.

Vladimir se întoarse pe scaun, îl cunoșteam bine, realizându-mă că povestea lui îl impresionase, rămăsese ca în toate povestile copiilor spuse noaptea, ca să aducă moralitatea mult așteptată.

- Deci, Vladimir, și rusă, foarte nobil este motivația ta de a rezolva problema cu acest trib atât de ambițios și rebel, având o istorie de victorii mari și realizări, amestecarea cu alte rase, dar, prietenul meu, nu va fi niciodată în grabă, sau așa supus și prost, ei prosekut toate planurile și rebele noastre, devenind greu de controlat animalele alerga afară din celulă, vom înceta să le controleze, așa cum am nu mai este în acea zi nefastă a fost, maestru al mușchilor. Deși nu în 10 de ani, și 30-40, dar fata de un păgân tipic locuință în Rusia, va fi nimic mai mult decât nu diferit de corcituri din Asia se confruntă.

Principalul lucru este răbdarea și calculul.

Vladimir aprobă cu aprobare și liniște: - Poate că ai dreptate. Aș putea merge la el să comande și să spună, doar „Nu, fă-o acum nu este în valoare de ea,“ dar asta e prețul îndemnuri, inima și relații de prietenie, Putin este mereu cu mine a fost de acord cu sfială de fiecare dată în situații dificile vin la mine pentru sfat, ca un tată nativ. Deci nu m-am ridicat niciodată deasupra lui, fără a-mi afecta ambiția și nu a existat niciodată o neînțelegere între noi ".

"... După ce-l cunoscuse pe Ksenia Sobchak:

"De ce să minți goiimul?" (Watson, cu siguranță, evreii s-au înșelat până la capăt) La urma urmelor, goiimii sunt atât de proști încât pot absorbi chiar adevărul, rămânând în genunchi. Am fost lovit de întrebare și chiar la început nu am găsit ce să răspund, după un minut am început să dezvolt ideea pe larg, că orice scop necesită acuratețe și viclenie subtilă. La care Ksusha ma întrerupt și a spus:

"Nu va mai fi un an de când încep să jur în cadru, voi lansa emisiunea cea mai dezgustătoare și proastă în televiziune, voi umili în mod deliberat demnitatea goiimului în fața unei mulțimi multimile ..."

Am început să râd de impracticarea și ignoranța acestui copil al goyim-ului și, între timp, ea a continuat să mă amuze cu fanteziile ei:

- ... și un an mai târziu, veți vedea, Rabbi draga mea, cum am de gând să merg la toaletă, a pus pe colanti și arată nemulțumirea față de sclavii gentili curățat camera mea, și toate acestea pe aparat de fotografiat, și toate acestea înainte de ochii întregii mai multe milioane de țară de dolari!

Cu aceste cuvinte, am rânjit și despre mine am pus o cruce pe acest evreu ambițios.

Imaginează-ți surpriza mea când, după un an și jumătate, atenția mea a fost atrasă de o serie de programe de care au fost „Casa 2“ și „Blonde în ciocolată“ Ksenia în cazul în care, cu o precizie incredibilă de a pune în aplicare toate o dată mi-a făcut idei. Goji părea orbită și nu vedea cum se comporta în mod nejustificat față de ei și le arăta cel mai mare grad de lipsă de respect.

Deci, Sobchak a dovedit că orice evreu își poate atinge scopurile și se poate îndepărta de legămintele Talmudului, ceea ce ma făcut să consider că era cel mai neobișnuit reprezentant al poporului nostru ".

Dar ce fel de receptor ne-ar putea da un bețivor? În vlipli.

mutarea înapoi nu sa terminat, încă înainte, așteptați și așteptați.

va fi distractiv în sens invers.

Sulakshin pus gândurile sale, cum ar fi bine, dar nu și spiritul rus pahnet.Esli similare din rusă să audă, asigurați-vă că veți înțelege scopul narațiunii sale și a pus înregistrarea i.Akimych direct citat fragment din cartea Berl Lazar „evreu rus“ consilier rabin în rusă preşedinte, și el este viclean, viclean și sofisticat în ceea ce privește noi toți (am goyim pentru el), să nu mai vorbim cu președintele doar vaas.A Vasya, avem nevoie de acest lucru? Imediat Sobchachihu și aproximativ, cu privire la ce a putut să strice toate Pentru noi, cu toate astea, trebuie să fim atenți și nici unul în orice caz, să nu crezi. E timpul să-ți trăiești mintea!

În Rusia, ca și în întreaga lume, proiectul "restaurarea marii Khazar Kaganate" este întruchipat, însă numai constructorii potențiali participă activ la această construcție, vândut pentru supă de linte.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: