11 - Cum să spui scurt și frumos despre tine în bulletinul de engleză (ting)

11 - Cât de scurt și frumos să spui despre tine în limba engleză?

Buna ziua tuturor! Am vrut să fac eliberarea duminică sau luni, dar era prea leneș, ca să fiu cinstit. Mă pocăiesc privat. )) Ok, acum mâinile mele au ajuns în lista de discuții. Am vrut să strâng toate cele bune, dar nu scrie prea mult. De aceea, astăzi, doar o mică parte a textelor în limba engleză sunt disponibile aici, care sunt potrivite pentru chestionarul de pe un site de dating. Deci, urmați lista de discuții, voi include de mai multe ori în newsletter sfaturi privind chestionarul pentru începători și să ofere texte în limba engleză pentru corespondența cu străinii. Am scris, de asemenea, o mulțime de scrisori cu solicitări de a vă sfătui - cum să vă placă un tip pe un site de dating? Deci, următorul buletin informativ va face acest lucru.







Și acum, după cum am fost de acord, vom discuta despre textele în limba engleză despre chestionarul nostru. Luați aceste expresii gata și înlocuiți doar adjective și verbe - cu propriile cuvinte și epitete despre dumneavoastră, mai potrivite pentru dumneavoastră. De asemenea, locurile swap și obțineți textele noi unice (nu leneți, chestionarul este fața ta!). În această problemă, exemple de fraze în limba engleză despre dumneavoastră. Poate fi utilizat atât pentru chestionar, cât și pentru corespondență și pentru piloți.

Sunt un bun ascultător și iubesc un tăcut, dar sunt sociabil și cu un bun simț al umorului. Sunt un ascultător bun și îmi place tăcerea, dar sunt sociabil și am un bun simț al umorului. (un cadou pentru un bărbat - o femeie tăcută!))

Puteți adăuga pasiune, de exemplu: Sunt o femeie romantică sinceră, cu un caracter bun. Cred că dragostea mea, ca focul, dacă o dată ar fi bine aprins, va fi în curând suflată într-o flacără. - Sunt o femeie romantică sinceră, cu un caracter bun. Cred că dragostea mea, ca focul, odată ce a prins foc, se umflă curând într-o flacără. sau așa scrie despre pasiunea ta:

Prietenii mei spun că am amabilitate și politețe înnăscute. Prietenii mei spun că am bunătate și amabilitate înnăscută cu abilități puternice interioare.

Uneori visez despre viața mea viitoare. Vreau să-i dau omului meu binecuvântările iubirii adevărate și înțelegerii reciproce, sensibilității și admirației reciproce.
Uneori visez la viața mea viitoare. Vreau să-i dau omului meu binecuvântarea iubirii și înțelegerii adevărate, a sensibilității și a admirației reciproce.

Și puteți adăuga că aceasta nu este opinia dvs. subiectivă, dar aceasta este opinia prietenilor, colegilor, de exemplu:
Prietenii mei numeroși mă consideră a fi o doamnă sinceră și foarte romantică. Prietenii mei numeroși mă consideră o doamnă sinceră și foarte romantică.

Și o expresie similară va "ucide imediat două păsări cu o singură piatră" - vă va descrie puțin și vă explicați de ce ați venit pe site-ul internațional:






În plus, sunt foarte curios. Întotdeauna încerc să știu ceva nou. În plus, sunt foarte curios, așa că încerc mereu să învăț ceva nou.

Sunt foarte energic și destul de natural. Imi place sa primesc o noua experienta. Sunt foarte energic și natural. Îmi place să dobândesc o experiență nouă prin întâlnirea cu noi oameni interesanți. (același lucru! Acest lucru explică practic în prealabil - ce te-a motivat într-o astfel de aventură ca un site de dating). Și frazele de jos sunt, de asemenea, despre acest lucru:
Sunt o fată destul de comunicativă și entuziastă. Cei mai buni prieteni spun că sunt foarte fiabil, sociabil, înțelegător.
Sunt o fata destul de sociabila si entuziasmativa. Cei mai buni prieteni spun că sunt foarte fiabil, sociabil, înțelegător.

Îmi place să comunic cu oamenii. Am un caracter destul de dornic. Îmi place să comunic cu oamenii. Am un caracter destul de nerăbdător, motiv pentru care prefer un stil de viață activ.

Încerc să ajut pe toată lumea în momentele dificile ale vieții. Sunt foarte blând, îngrijitor și pasionat când mă îndrăgostesc. Încerc să ajut pe toată lumea în momentul dificil al vieții. Și eu sunt cu adevărat blând, îngrijitor și pasionat când mă îndrăgostesc.

Și dacă primesc același răspuns, pot să-mi dau toată iubirea sinceră în schimb. Și dacă obțin același lucru în schimb, pot să-mi dau toată dragostea sinceră în schimb.

Calmează sufletul meu plin de iubire. Vreau să-i sprijin pe omul meu și să-i aduc în fiecare zi grijă și atitudine caldă pe care sufletul meu iubitor îl poate da.

Sunt o fată credincioasă, veselă și am un bun simț al umorului. Sunt o fată credincioasă, veselă și am un bun simț al umorului.
Sunt delicat, senzual, romantic și femeie. Sunt o femeie delicată, senzuală și romantică.
Sau așa: Sunt foarte romantic, sociabil și atent. Sunt foarte romantică, sociabilă și îngrijitoare.

Știu că inima mea este în vatră și îngrijire reciprocă. Știu că adevăratul meu destin și fericire se află într-o vatră de familie și îngrijire reciprocă.

Dar nu scrieți toate aceste fraze în chestionarul dvs. într-un rând! Alegeți una-două-trei și schimbați puțin. acest lucru va fi destul. În general, este bine să inserați cuvinte introductive, uneori, ca și în afară, de fapt, Deci, De asemenea, și cuvinte introductive suplimentare introductive. Acest lucru face ca chestionarul uscat să fie în viață și chestionarul pare deja - ca un dialog cu un prieten, și nu ca un manifest din tribună. ))

Și un alt sfat bun vechi - este mai bine să colectezi un text scurt despre tine și să îl schimbi frecvent în chestionar împreună cu fotografiile. Apoi este foarte posibil ca unul dintre oamenii care nu te-au observat (pentru că nu era interesat de fotografia de titlu) și trecuți de el, va fi interesat data viitoare! Schimbați textul în chestionar cel puțin o dată pe lună, apoi puteți reintroduce textul anterior (dacă este foarte bun și vă caracterizează din partea cea mai bună). Am avut un astfel de text, a avut majoritatea răspunsurilor. Dar, totuși, trebuie să schimbați chestionarul cel puțin o dată pe lună.

În general, nu-mi place să privesc aceleași fotografii și texte de la an la an. Nu mă credeți, unii păstrează chestionarul în forma sa originală timp de CINCI ani (și chiar mai mult!). Și sunt surprinși că nimeni nu le scrie. Deci, bărbatul vede că fotografiile ei sunt vechi, așa că nu mai arată așa cum a pus-o în chestionar și crede, de asemenea, că nu are mintea să schimbe textul în chestionar. De obicei, escrocii și escrocii nu schimbă chestionarul de ani de zile, deci un chestionar static poate, de asemenea, să trezească suspiciune. Cunoașteți, citesc chestionarele și chiar amintiți-vă, nu vă bazați pe memoria scurtă a bărbaților.))) Ceea ce au nevoie este că ei își amintesc și observă perfect. Prin urmare, fiți creatorii, nu copiați fără minte toate textele într-un rând. Am văzut o dată pe un site opt chestionare cu același text! Și trei chestionare erau de sex masculin. ))). Ooh, m-am gândit, o voi scrie scurt astăzi! Dar acest subiect este infinit, ca și spațiul! Și, poate, pe asta mă voi forța să mă opresc.))) Mult noroc în găsirea fericirii pe site-urile de dating! Cu căldură, Lena Babina.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: