10 motive pentru care îmi place să coasc)

Potrivit observațiilor mele, majoritatea copiilor sunt mai fericiți decât adulții. Cred că motivul principal este că acestea pot fi oriunde, în orice situație să vină cu ceva de-a face - este o jucărie pentru ei întregul univers, o lume cu totul nouă, în care această jucărie, ei pot veni cu o grămadă de destinație. Odată cu vârsta, din păcate, majoritatea oamenilor își pierd această abilitate de a-și găsi un loc de muncă și pierd un rol important care îi face fericiți. O persoană care nu are nici o ocupație nu poate fi 100% mulțumită de viața sa. Și mă bucur că din copilăria mea am păstrat ocupația mea preferată - coaserea. In copilaria timpurie, acest lucru a fost exprimat în doar o pereche de foarfece de tăiere tot ce devine în ochi, apoi sa transformat într-o dragoste pentru ordinele de fabricație nenumărate păpuși sale și de a face treptat haine pentru ei înșiși. Și până în ziua de azi, coaserea pentru mine nu este doar un hobby, ci ceva special. Nu-mi pot imagina viața fără această ocupație. Aceasta este ceea ce îmi dă ocazia să fiu mândru de mine și să mă trezesc în fiecare dimineață cu bucurie.







Iată 10 motive pentru care îmi place să fac asta:

1. Îmbunătățește dispoziția. Urmărind afacerea mea favorită, am odihnă, câștig puterea pentru o nouă zi de lucru și, prin urmare, starea de spirit se îmbunătățește considerabil. crezut întotdeauna că cea mai bună vacanță este de a schimba domeniul de aplicare al activităților, care este să vină acasă de la locul de muncă și du-te pentru a vedea un film, desigur, este, de asemenea, o experiență plăcută, dar această clasă mai ales starea de spirit nu se schimbă, și, dacă vă face propriile mâini ceva frumos, că starea de spirit se va îmbunătăți 100% :) .







2. Ajută la distragerea de la probleme, la oportunitatea de a fi singur și la a gândi la acest lucru și la acest lucru. O oportunitate de a visa. Posibilitatea de a-ți lua timpul, stai jos, liniștește-te și reflectă.

3. O modalitate de a ucide timpul. În timpul coaserii, opresc timpul de control. Ea scapă atât de repede încât atunci când sunt pasionat de coasere, nu mai urmez timpul și se dovedește că e deja o noapte profundă. Se întâmplă că chiar uit să mănânc.

4. În coaserea orice greșeală poate fi corectată, spre deosebire, de exemplu, cu gătitul. La urma urmei, placinta arsa nu mai poate fi corectata, si nu pliata in mod corespunzator sau cusut, incluzand ingeniozitatea, poti oricand sa iti subshamanit.

5. Salvați, salvați și salvați din nou. Mașină de cusut plătește pentru sine, în primele luni de viață, chiar dacă nu face haine de mine, și să o utilizați aparatul pentru cusături drepte: la pantaloni tiv, coase perdele, perne decorative de interior, etc. Dacă prietenii mei, de exemplu, cumpără rochii de aproximativ 4-5 mii de ruble. apoi pentru acești bani îmi pot permite 4-5 bucăți de rochii :)

6. Îmbunătățirea constantă, cu fiecare lucru nou cusut învăța ceva nou, fiecare greșeală îmi dă o experiență indispensabilă. În fiecare an, abilitatea mea crește și este foarte plăcută. Și știu sigur că voi învăța ceva nou în această direcție toată viața mea. Este imposibil să înțelegeți imensitatea.

7. Zborul fanteziei. Puteți implementa oricare dintre ideile dvs. În același timp, nu există reguli stricte, puteți face oriunde o dart, o tăietură, o crează, regula principală este de a face un sat de către figură. Și încă un bonus - poți oricând să te prefaci. că aceasta a fost inițial concepută, dacă așteptarea și realitatea nu sunt destul de asemănătoare :)

8. Fiți conștienți de cele mai recente tendințe de modă și de capacitatea de a le interpreta pentru a vă potrivi gustului și pentru a vă potrivi figura.

9. ocazia de a le oferi celor dragi bucurie și de a crea o atmosferă în jurul lor.

10. Rezultatul este imediat evident.

Probabil, această listă poate fi continuată pe o perioadă nedeterminată, însă aceste 10 puncte sunt, în opinia mea, de bază.

Dar există un dezavantaj mai mare - nu este suficient timp pentru toate ideile și ideile și ele rămân în cimitirul ideilor și nu au fost niciodată executate. Cu toate acestea, toate aceste plusuri și un minus mare pot fi atribuite tuturor hobby-urilor. )







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: