1 an și 2 luni nu vreau să merg! Pda - micul 2018-2018

În plimbare a alergat în țară. Acolo avem o casă mare și acolo trebuie să furim. Și soțul meu este la serviciu până târziu. Super, dacă va sosi la ora zece seara sau chiar va ieși la ora 12. Astăzi bunicul nostru ne-a făcut să plecăm. În cazul în care copilul să păstreze doar o parte, el cumva amuzant merge, doar laba piciorului drept expune înainte și a lăsat un fel de trage spre dreapta. Ei bine, se pare foarte amuzant))) Și când suportul două mâini, apoi încearcă - stomping, dar numai atunci când ținta este în fața sau vedeți mama sau dedushku.Mne a placut foarte mult ideea unei jucării. Astăzi, voi ridica o jucărie interesantă, astfel încât să fie confortabil de ținut în mână și fără colțuri ascuțite. Mâine, îl voi încerca cu ea să meargă cu un peshochkom și să te dezabonezi. Vă mulțumesc tuturor pentru sprijinul dvs.! Și apoi toată lumea se apleacă deja și suntem toți la orizontul pe care îl vom ateriza ((((







De asemenea, 1.3 nu merge. Ne-am dus la Institutul Ortopedic Pușkin a spus că acum 30% dintre copii se deplasează articulațiilor (acest nasletstvenno) și cauza nu este nevoie să meargă trebuie să facă și care poate dăuna.

Am trecut pe mâner până la 1.4. La noi, tânăra doamnă precaută, protecția sub forma unei mâini a cuiva era neapărat necesară. Și într-o zi am decis că ar fi putut pleca.







suntem baiat de 1 an si aproape de 2 luni. Astăzi a început să se plimbe. L-am condus pe mâner, și există un scaun cu rotile, dar el nu-i plăcea și nu a insistat. el sa târât tot timpul. iar astăzi l-am luat, m-am dus, am plecat din cameră o clipă și a venit spre mine. Da, este ca si cum am umblat tot timpul =)

Acum ochi și ochi pentru copil.

salut, nu-ți face griji, am avut aceeași situație, băieții fac totul mai târziu fete. Fiul meu a mers într-un an și trei luni.

Și noi, băieții, am mers deja la an, dar sunt de la 7 luni. în-Walker pantofi, mânerul, etc. Și doamnele - .. displazie destul de severe pentru a merge ortopedică interzise până când ea se fixează. Deci, până la un an, chiar și pe picioare sau picioare pentru a crește nu a dat. Prin urmare, prea târziu. Și, de asemenea, recent, și, de asemenea, a început să vă faceți griji - toate aspectul familial uite, ca și cum ar fi timp deja. (
Dar ieri a plecat brusc. ) Și astăzi, întreaga zi amuzată de faptul că ea a alergat în jurul casei, și imediat cu viteză furioasă și foarte încrezător !: 080:
Deci, de asemenea, pentru tine de succes, așteptați :). Apropo, suntem aproape 1.3

Fiu de 1,2 luni. Ortopedul a spus că fiul va merge într-un an și doi. Masseuse spun, de asemenea, că vă faceți griji mai devreme. Dar fiul se întinde cu încăpățânare și umblă numai lângă mâner. Cum de a interesa și de a începe să mers pe jos? Știu că norma pentru copii începe să meargă până la 1,4 ani, dar încă mai am experiență: (

Nu vă faceți griji! Deși eu, de asemenea, am experimentat, dar în zadar ne-am dus la 1 și 3,5 luni. Mai degrabă a fugit, copilul nostru a fost frică să meargă sama.Zato imediat a început să meargă bine și cu încredere. Totul va fi bine! Mult noroc. floare:

Încercăm deja să mergem, dar până la mai mult de trei, cinci pași nu putem stăpâni. Sunt doar obosit din punct de vedere moral de întrebările rudelor mele. "Ei bine, cum? Ai plecat deja?". Ei bine, ce ar trebui să spun? 005: Oh, aceste rude)))))

Trimiteți toată lumea departe. (Ei bine, nu în sens literal :)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: