Madrid Sieve

În ultimele trei meciuri, Real Madrid a ratat opt ​​goluri, câștigând doar o singură dată. În cadrul întâlnirii viitoare cu "Abar", Madridul nu va putea conta pe rănit pe Ronaldo și pe Morata și pe Bale descalificați. Sportbox.ru înțelege dacă este timpul ca fanii din Madrid să strige "paza"!

Cele trei meciuri cu echipa "Valencia", "Villarreal" și "Las Palmas" Zinedine Zidane au trebuit să piardă. Dacă nu a înscris-o, a făcut jocul. Cereți tuturor fanilor echipei și admite că cele patru puncte din cele două runde anterioare sunt pur noroc. salvarea miraculoasă în Villarreal (0: 2 până la 65 de minute, și 3: 2 în total) și la Madrid, cu "Las Palmas" (1: 3 până la 88 minute și 3: 3 în total) - desigur, povestiri frumoase , dar în spatele lor nu este numai voința și capacitatea de a lupta până la capăt.

Dacă vă amintiți, atunci meciuri similare, "Real" petrecut pe tot parcursul sezonului. Obiectiv Tony Croce „Celta“ timp de 81 de minute, în al doilea tur, „Atletism“ Scopul Morata în al 9-lea 83 minute, obiectivul Sergio Ramos Deportivo „la locul 90 la 15. Și în prima rundă, Madrid a pierdut puncte în trei meciuri la rând: cu Villarreal, Las Palmas și Eibar. Nu arata ca ceva?

Da, „real“ în acest sezon set tot felul de înregistrări, la o serie de câștig-câștig, dar acum vine mai clar realizarea că, pe baza ei sunt și performanța de succes a echipei, în prima jumătate a sezonului, într-o măsură mai mare pe abilitățile individuale ale jucătorilor, mai degrabă decât un antrenor set depanat și un joc structurat.

De exemplu, un modest "Las Palmas", care a marcat puncte doar de trei ori pe an, nu a pierdut nimic în Real Madrid în domeniul său. Nu vom da vina pe judecățile controversate. Ei nu au influențat jocul gazdelor. Zidane are mari probleme în apărare. Și ca pe flancul (în principal, stânga), și în centru. Jucătorii defensivi sunt tot mai în imposibilitatea de a ține pasul cu adversarii, iar Marcelo își pierde poziția de mai multe ori, ceea ce duce la terenuri periculoase și lumbago de la marginea sa. De fapt, în ultimele 12 meciuri, Real Madrid nu a ratat doar două.

Vina pentru ultimul hassle împreună cu apărarea ar trebui împărțită și portarul. Keilor Navas este prea greșit și acum nu există nicio încredere că el va rămâne la poarta echipei pentru sezonul următor.

Există o impresie că oamenii din Madrid nu aveau încredere de bază în abilitățile lor. Încredere, permițând să spargeți rivalii din partea de jos a mesei. Nivelurile echipelor aceluiași "Las Palmas" nu vin la "Santiago Bernabeu" ca un sacrificare. Ei vin aici, sperând să-i ia ochelarii de la conducător. Din aceasta, există și asemenea psihoze, pentru care Gareth Bale a primit un cartonaș roșu. Un astfel de comportament este inacceptabil pentru un jucător de calibrul său. Și oricum, ați văzut mult timp că Welshmanul a fost atât de frustrat?

Echipa arată emoționat emoționat. Aici, cel mai probabil, se face simțită cursa pentru tot felul de înregistrări. În cazul în care „real“, din nou, le-a rescris și m-am găsit la partea de sus a tabelului cu un solid, așa cum se pare, cu o marjă de „Barcelona“, a venit fie automulțumire, sau supraestimarea propriilor lor capacități. Mai multe meciuri nereușite, și "Real" este al doilea. Da, are un joc în mână, dar „Barcelona“ este în stoc Clásico, care, aparent, și va decide soarta medalii de aur.

Este Zidane capabil să-și scuture jucătorii? Este Zidane, în calitate de antrenor, capabil să găsească o cale de ieșire din criza jocurilor, care este prost să negăm? răspunsuri parțiale la aceste întrebări pe care le primim de la întâlnirea cu „Eibar“ - un adversar foarte dur, care, în domeniul său, este în măsură să ia departe de puncte de la oricine, inclusiv, și „Real“. Mai mult, în prima rundă a făcut-o deja.