81 Rugăciunea pentru ajutor rapid, care vă va proteja de nenorocire, va ajuta în adversitate și va indica calea

Eșecuri și lipsa de bani, se tem pentru copiii lor și de cei dragi, boala si alte nenorociri ... atât de necesare în timpul nostru dificil să ne sprijine, să ne ajute. Dar cine ne va ajuta? După ce în jurul nostru - cum ar fi rulată și bătut viața oamenilor care s-au nu știu ce să fac. Și apoi, ca prin instinct, ne ridica ochii în sus spre cer, cereți-le protecție și asistență, vă rugăm să ne ghideze pe calea cea dreaptă și să dea puterea de a supraviețui în vremuri grele. Și toate solicitările pe care le exprimăm în rugăciune - sincer și fierbinte. Această carte conține rugăciuni foarte necesar și foarte eficient, a cărui putere este înmulțită cu timpul. Vă vor ajuta în orice moment dificil al vieții voastre. Cereți protecție și veți primi-o!







Cuprins

PROVOCĂRI PENTRU PROTECȚIA DIN PROBLEME DE SĂNĂTATE ȘI PROBLEME DE MONEY

Fiecare dintre noi pune în conceptul de bogăție și sărăcie sensul, importanța sa. Fiecare dintre noi are propriile noastre probleme de bani. Dar nici unul dintre noi nu vrea să fie dincolo de pragul sărăciei, să experimenteze întreaga groază a întrebării "Ce vor avea copiii mei mâine?"

Citiți aceste rugăciuni pentru a evita orice problemă de bani și că aveți întotdeauna minimul financiar necesar, care vă va permite să trăiți fără teamă de mâine.

Rugăciunea care protejează de sărăcie

Tu, Doamne, ești achiziția noastră și de aceea nu ne lipsește nimic în nimic. Cu tine, nu vrem nimic în cer sau pe pământ. În tine ne bucurăm de o mare fericire inefabilă a lumii nu putem livra. Făcut lucrul, deci în mod constant găsește în tine și noi pentru tine renunța de bună voie tot ce ai neugodnago, și suntem fericiți, ca și cum tu, Tatăl nostru Ceresc, și nici nu acceptă soarta noastră pământească. Amin.

Rugăciunea îngerului păzitor pentru prosperitatea materială

Ktebe, îngerul lui Hristos, plâng. El ma protejat și ma protejat și a păstrat-o, căci nu am mai păcătuit și nu voi păcătui în viitor împotriva credinței. Răspunde-mi acum, vino la mine și ajută-mă. Am muncit foarte mult, iar acum vă vedeți mâinile mele oneste, cu care am lucrat. Așa că, așa cum ne învață Scripturile, permiteți-i să fie răsplătit în funcție de muncă. Dă-mi, după lucrările mele sfinte, ca o mână plină de muncă să fie umplută și să trăiesc confortabil, să-I slujesc lui Dumnezeu. Îndeplinim voia Celui Prea Înalt și dăruiește-mi, după lucrurile mele, datoriile pământești. Amin.

Rugați-vă la îngerul păzitor, astfel încât abundența pe masă să nu fie tradusă

Tributar Domnul, Dumnezeul nostru, Isus Hristos, pentru feluri de mâncare pe masă, în care a văzut semnul iubirii suprem ea, acum rândul său, în rugăciune pentru tine, razboinicii sfinte ale Domnului, Angel Hristov. Voia lui Dumnezeu a fost faptul că, pentru o neprihănire mică lui, eu, nenorocit, îmbibată el și familia sa, soția și copiii boggling. Te implor, sfânt, păzește-mă de o masă goală, făcând voia Domnului, și mi-a dat pentru faptele mele prânz modeste pe care am putea satisface foamea si hranirea ta copiii ei, arta Koi fără păcat înaintea lui Dumnezeu. Ori decât păcătuit împotriva Cuvântul lui Dumnezeu, și a căzut în dizgrația, nu există nici o răutate. Vede Dumnezeul nostru, că eu nu cred despre cele rele, dar întotdeauna a urmat poruncile Lui. De aceea mă pocăiesc, rugați-vă pentru iertarea păcatelor, care este, și eu cer să dea atât de abundent cu moderație, astfel încât să nu moară de foame. Amin.

Rugăciunea sfântului sfințit mucenic Harlampius despre eliminarea foamei, cererea fertilității terenului, recoltarea bună

svyaschennomucheniche Oprechudny Haralambos, strastoterpche nerezolvate, svyaschenniche hodataystvuyay Dumnezeu a lumii! Uită-te în jos rugăciunea avem, sfinți venerați de memorie: pentru a ne cere Domnului Dumnezeu pentru iertarea păcatelor noastre, dar nu până la sfârșitul anului era supărat pe noi Domnul sogreshyhom bo yavihomsya nevrednici mila lui Dumnezeu, roagă-te pentru noi la Dumnezeu, da nizposlet mondial în castele și satele noastre , ci ne izbăvește de invazia străinilor, luptă eco-dousobnyya și toate ceartă și disonanță: consolidarea, svyaschennomucheniche, credință și evlavie în toate chadeh biserica creștină ortodoxă, și lasă-l să ne elibereze Domnul, Dumnezeul de erezie, schismă, și la fiecare secundă de superstiție. O martir milostiv! Molisya pentru noi la Domnul, astfel încât să păstrați de la animalele de companie și de orice boli, și așa ne va da o mare varietate de fructe de pe pamant, multiplicare vite persoană trebuiește și toate utile pentru noi: mai ales cei care sunt, de asemenea, garantați, rugăciunile voastre, împărăția cerească a lui Hristos nostru onoare Dumnezeu, Emuzhe și închinare montaj, fără început cu Tatăl Său și Duhul Sfânt, acum și pururea și în vecii vecilor. Amin.

În bunăstarea și sărăcia

(Conform Faptelor Apostolilor 20:35, Matei 25:34)

Dragă Tată Ceresc, Îți mulțumesc pentru tot binele pe care Mi-ai dat-o prin Domnul Isus Hristos. Binecuvântați, dragă Mântuitor, lucrarea pe care Mi-ați dat-o și dați-mi puterea să o faceți pentru binele Împărăției Tale. Dă-mi bucuria de a vedea roadele muncii și dotărilor mele. Executați asupra mea cuvintele voastre: "Este mai binecuvântat să dați decât să primiți", ca să pot trăi în prosperitate și să nu simt sărăcia.

Dar dacă ar trebui să se confruntă cu sărăcia, acordarea, Doamne, înțelepciune și răbdare să-l miște cu demnitate, fără murmur, amintindu-și săracul Lazăr, pe care tu, Doamne, în împărăția ta pregătită fericire.

Te rog, lasă-mă odată să aud: "Vino, binecuvântat de Tatăl Meu, moșteniți Împărăția pregătită pentru voi de la întemeierea lumii". Amin.

Rugăciunea îngerului păzitor, protejând-o de eșecuri

Împingându-mă cu semnul crucii, mă întorc în rugăciune pentru tine, îngerul lui Hristos, care este păzitorul sufletului și trupului meu. Știi faptele mele, mă conduci, îmi trimiți o șansă norocoasă, nu-l lăsa în momentul eșecurilor mele. Iartă-mi păcatele, din pricina nelegiuirilor împotriva credinței. Protejați-mă, sfânt, de ghinion. Fie ca eșecurile să fie ocolite de slujitorul lui Dumnezeu (numele), să se facă voia Domnului în toate afacerile mele, Humane, și nu voi suferi niciodată de ghinion și de sărăcie. Te implor, binefăcător. Amin.

Rugăciunea Sfântului Ioan cel Milostiv, Patriarhul Alexandriei







Sfinții Ioan al lui Dumnezeu, protecția îndurătoare a Nitsche orfani și care au fost în necaz! După tine, și te, servitorii tăi (numele) se roage, ca un patron rapid al tuturor celor care caută alinare de la Dumnezeu în vremuri de necaz și necazul. Nu încetați să vă rugați Domnului pentru toți cei care vin cu credință! Tu, care a fost umplut cu dragostea și bunătatea lui Hristos, vino virtuțile palat minunat de milă și curtată numele lui „gratioase.“ Tu ai fost un râu, care curge neîncetat favoruri generos și toți dornici de udă abundent. Noi credem, Tu, de exil a fost colorat de pe pământ la cer, pentru a vă agrava darul harului semănatului și Tu ești soda-lalsya inepuizabilă vsjakija vas de caritate. Crearea RDC cerere și mijlocirea lui înaintea lui Dumnezeu „fiecare bucurie,“ Da, voi toți, recurgînd să vă atinge pacea și senină: să le acorde consolare în pechaleh timp și beneficii în necesitățile de viață, pentru a insufla în ei speranța vechnago loc de odihnă în Împărăția cerurilor. În viața lui pe pământ, ai fost un refugiu pentru toți cei care, în orice fel de necaz și suferință, Obidimo și boli; unică de la care curge la tine și vă întreb harul Tău lipsit byst de caritate. Identitatea și acum, domnind cu Hristos în ceruri, scoate la iveală toate să se închine în fața icoanelor tale sincer și se roagă pentru ajutor și mijlocire. Nu te făcut milă tochiyu bezpomosch NYM, dar alte inima a ridicat până la confort caritate bolnavi și nevoiași. Ridică-te acum RDC și inimile credincioșilor mijlocirii de orfani, confort bocitorii și calma pe cei săraci. Nu este lipsit în ele darurile harului, dar chiar și cu atât mai mult se bucură în ele (și în casa familiei, suferința prizrevayuschem), pace și bucurie în Duhul Sfânt - spre slava Domnului și Mântuitorului nostru Isus Hristos, în vecii vecilor. Amin.

Rugăciunea Sfântului Nicolae Lucrătorul de Minuni, protejând-o de pierderea prosperității și a sărăciei

Aprobați pastorul nostru și nastavniche Dumnezeu luminat, la Sf. Nicolae Hristos! ne ascultă pe păcătoși (e), se roagă și te cheamă mijlocirii ajutorul tău în curând: iată-ne slab, peste tot prins în capcană, mintea vsyakago bun și lipsit de întunecare lașitate. Potschisya, ugodniche Dumnezeu, nu lăsați să ne fie captivitate păcătoasă singur, dar nu va fi o bucurie pentru inamicul nostru și să nu moară în Faptele spionii noștri. Rugați-vă pentru noi nevrednici Sodetelya noastră și Domnul, El este același tu și bezplotnymi se confruntă cu pre-stoish: milostiv pentru a ne crea la Dumnezeul nostru, în această viață și în Weeze viitor, dar nu ne răsplătească pentru afacerea noastră și necurăție inimilor noastre, ci în bunătatea Lui ne va răsplăti. Pe dvs. rafalelor pentru hodatay- upovayusche, predstatelstvom lauda ta, mijlocirea ta pentru a ajuta apel la, și la imaginea Sfintei pripadayusche, pentru a vă vă rugăm: dă-ne, ugodniche lui Hristos, de relele vin peste noi, ci de dragul rugăciunile voastre sfinților nu ne obymet atac și nu tăvăli în adâncurile păcătoșeniei și în noroiul pasiunilor noastre. Molii, la Sf. Nicolae Hristos, Hristoase, Dumnezeul nostru, ci ne va da o viață pașnică și iertarea păcatelor, sufletele mântuirii noastre și mare milă, acum și pururea și în vecii vecilor.

Rugăciunea Sfântului Spiridon de la Trimiphunt, oferind o existență senină și prosperă

Ovseblazhenny Sfântul Spiridon, marele și glorios Hristos Taumaturgul ugodniche! Pre-stând în cer tronul lui Dumnezeu cu chipuri Angel, Prizren ochi milostiv asupra oamenilor zde predstoyaschii (e) și a cere ajutor silnyya tău. Rugați-vă blagoutro-Bie Chelovekolyubtsa Dumnezeu, dar nu ne judeca după răutatea noastră, dar acest lucru se va face cu noi după mila Lui! Cere pentru noi în Hristos, și Dumnezeu a vieții noastre pașnică și senină, sănătatea minții și a trupului, blagoplodie pământul și toată abundența și prosperitate, și să nu răul rândul său, binele conferit de noi de la sched-Rago Dumnezeu, ci în slava și lauda Lui mijlocirea ta! Deliver toată credința nesumnennoyu lui Dumnezeu venind din toate relele din suflet și trup, din toată dorul diavolului și calomnii! Budi Mângâietor trist boli doctor în napasteh patron gol asistent, văduvele patron, apărător orfană, alimentator pentru copii, întărit vechi Tel, rătăcind putevozhd de zbor pilot, și iskhodataystvuy toate, bine ajutorul tău care necesită întreg, care este vărsat pentru mântuirea util! Yako lăsați rugăciunile voastre nastavlyaemy și aderarea, pentru a obține pacea eternă și kupno cu voi slăvească pe Dumnezeu în slavimago Sfânta Treime, Tatăl, Fiul și con-Tago Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Rugați-vă pentru Sfântul Tikhon din Zadonskiy pentru că ați trimis o viață confortabilă și ați venit din sărăcie

prelat Ovsehvalny și ugodniche Hristos, ne-che pe Tihon! Un înger pe pământ trăind, tu îngerul Tu plin de har a apărut în lauda Ta vechi: credința din tot sufletul și gândurile noastre, ca o tine, bine-Cerda pomoschniche și molitvenniche noastre, mijlocirea ta statornică și har de la Domnul cu generozitate pe care le acorde, sposobstvuesh vreodată mântuirea noastră . UBO, primesc, pleasuring ugodniche Hristos, și în această oră de rugăciunile noastre nedemne: corpul-ne sa mijlocirea dvs. din oblegayuschago ne vorbesc de mers în gol și suemudriya, nepravoveriya și zloveriya chelo- vecheskago; potschisya, mai multe despre noi predstatel, favorabil solicitarea umoliti Doamne, da probavit Marele propriu și cel mai bogat milă de noi păcătoșii și pocăim (nume), dar voi vindeca Lui ulcere neistselennyya de grație și cruste corupte sufletele și trupurile noastre, să se dizolve inima împietrită nostru lacrimi de emoție și căință despre premnogih greșelile noastre, și lasă-l să ne elibereze de chinul veșnic și geenskago de foc; toate lyudem credincios granturile Sale da în actuala pace Weeze și liniștea, sănătatea și mântuirea și în jurul valorii de bun sau grabit, da tacos, liniștită și pașnică pozhivshe viața în toată evlavia și onestitate, să fie demn de Îngerii și cu toți sfinții glorifice și să cânte la preasfinție numele Tatălui și Fiul și Duhul Sfânt pentru totdeauna.

Rugăciunea lui Alexy al călugărului, Omul lui Dumnezeu, pentru protecția în sărăcie

Oveliky ugodniche Hristos, sfânt cheloveche Alex sufletul lui Dumnezeu în ceruri, Tronul lui Dumnezeu viitoare, pe pământ, așa cum dannoyu har peste Tia-diferite minuni sovershayay! Uită-te în jos mila, dar predstoyaschiya icoane sfinte ale lyudie (e), rugându-se și cu duioșie cere ajutor de la tine și de mijlocire. Întinde în rugăciune către Domnul Dumnezeu sincer rutse a ta și cere pentru noi de la El iertarea păcatelor de voluntare și involuntare noastre, în suferință neduzeh vindecare napastvuemym mijlocirea, Mângâietorului îndureraților ambulanta nevoiaș, tot același gând asupra ta pace și burta creștină moartea și răspunsul bun la Ziua Judecății Hristos. ugodniche ei Dumnezeu, nu-ți fie rușine de a noastră speranță Hedgehog să te Bose și PIN-ul Virgin, dar trezește-ne Helper și protector pentru mântuire, dar rugăciunile voastre poluchivshe harul și mila Domnului, lauda bunătatea Tatălui și al Fiului și con-Tago Duhul în Trinity slavimago și poklanyaemago Dumnezeu, și mijlocirea ta sfântă, acum și pururea și în vecii vecilor. Amin.

Rugăciune înaintea icoanelor Maicii Domnului "Bucuria tuturor celor care trăiesc" pentru mângâiere în durerea lipsei de bani

OPresvyataya Lady Theotokos, preblagoslo-vennaya Maica Domnului Hristos, Mântuitorul nostru, toți pacienții afectați de vizita, capacul slab și Mijlocitorul, văduve și orfani patroana mamelor confortului vsenadezhnaya trist celor, copii puterea fragil, și toate de neputință întotdeauna gata să ajute și un adevărat refugiu! Tu, Milostive, dadesya de la Dumnezeu de har în Ariciul toate și pentru a proteja și izbavlyati de suferințe și boli, Zane însăși durerea rency și boala a suferit Tu, vzirayuschi pe suferința voluntară a vozlyublennago tău Fiu și Togo pe cruce răstignit văzătorul, când ai arme Simeon prezise inima ta MET, astfel, gestionarea UBO despre Mati philoprogenitive, PARTICIPE, o voce rugăciunii noastre, ne-a mângâiat în durere ființelor, ca o hodataitsa bucurie adevărată. tronul Predstoyaschi al Preasfintei Treimi, mâna dreaptă a Fiului Tău, Hristoase, Dumnezeul nostru, poate voi, dacă vă voskhoscheshi, toate noastre isprositi folositoare: de dragul cardiace credință și cu dragoste se agăța de tine, tu regina și Lady Ascultă dschi, și iată, și apleacă-ți urechea, auzi cererile noastre si sa ne scape de necazurile și suferințele biletului: tu Bucuria tuturor credincioșilor, ca o podaeshi pace și confort. Xie probleme vei vedea necazul nostru: ne arată milă după consolare împuns întristează inima noastră, spectacol și surpriza nouă păcătoșilor bogăție de mila Ta, ne podazhd lacrimi de pocăință să curețe păcatele noastre și pentru satisfacția de mânia lui Dumnezeu, dar cu o inimă curată, conștiința beneficiului și În speranță, noi apelam fără îndoială la mijlocirea și mijlocirea voastră. , Primire, Milostive Doamna noastră, Maica lui Dumnezeu, implorare fierbinte nostru vă poate aduce, și nu e scârbă de noi, nevrednici Tau plin de har, dar ne podazhd eliberare de durere și boală, ne proteja de vsyakago calomnie inamic și calomnie omului, trezește-ne asistent bântuie toate zilele vieții lui nasheja , Tu în ta da Matern Acoperiți întotdeauna să respecte obiectivele și să păstreze-nici mijlocirea ta și rugăciunea fiului tău și Dumnezeu, Mântuitorul nostru, Emuzhe datorită toată slava, cinstea și închinarea, fără a începe cu a lui Haute-CEM și Sfântului Duh, acum si pururea si în vecii vecilor. Amin.

Sfârșitul fișei de informații.

Cuprins







Trimiteți-le prietenilor: